| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Budowanie zespołu > Pomysł na efektywność pracownika?

Pomysł na efektywność pracownika?

Docenianie pracownika wpływa na jego późniejszą efektywność w pracy. Ciągłe podwyżki płac mogą jednak znacznie uszczuplić firmowy budżet. W takiej sytuacji, dobrym wyjściem okazuje się tanie i niekonwencjonalne wynagradzanie połączone z optymalizacją budżetu Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Kiedy budżet firmy jest napięty, trudno znaleźć coś, co mogłoby w pełni usatysfakcjonować pracownika. Także ciężko jest wpaść na nowatorski pomysł, jak wykorzystać fundusze socjalne. Dlatego warto skorzystać z platformy sprzedaży usług oferujące rabaty 50% i znacznie powyżej, aby zoptymalizować Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Zakup voucherów (kuponów opiewających na usługę z naliczonym rabatem) jest idealnym rozwiązaniem lokowania funduszy socjalnych. Ze względu na duży rabat, można zakupić ich znaczną ilość. W ten sposób pracodawca ma możliwość docenienia pracownika w inny, aczkolwiek również atrakcyjny dla niego, sposób. Voucher jest mniejszym obciążeniem budżetu pracodawcy, a sam prezent w postaci konkretnej usługi może być wykorzystany przez pracownika lub nawet całą jego rodzinę. Ponadto te niekonwencjonalne działanie przekonuje pracownika o dobrych intencjach szefa. Doceniony w ten sposób pracuje on efektywniej i bardziej twórczo, a także buduje pozytywny wizerunek firmy na zewnątrz.

Przeczytaj również: Cechy zgranego zespołu

Wychodząc naprzeciw pracodawcom, platformy typu live shopping oferują im możliwość wystawiania noty księgowej. Po dokonaniu zakupu voucherów każdy klient, jeśli wyrazi takie życzenie, otrzymuje notę księgową, którą może zaksięgować w kosztach. Pozwala to na lokowanie budżetu Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dodatkowym plusem takiego serwisu jest także to, że voucher nie traci ważności przez 6 miesięcy. Kupując go w sierpniu, można go więc wykorzystać na Boże Narodzenie. Kupon na usługę zamiast na produkt będzie odmianą i zaskoczeniem dla pracowników. Każdy voucher jest na okaziciela, co daje pracownikowi możliwość dalszego wykorzystania go, chociażby na prezent.

Polecamy serwis Szkolenia

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Dobrzycka

Wykładowca Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, gdzie prowadzi zajęcia z autorskiego przedmiotu “Dyplomacja w służbach publicznych”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »