| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Organizacja czasu przedsiębiorcy

Organizacja czasu przedsiębiorcy

Dobrze zorganizowany czas przedsiębiorcy przekłada się na większe zyski.

Dobra organizacja czasu pracy pozwala: - wykonać więcej czynności w tym samym terminie; - zwiększyć ilość wolnego czasu (życie prywatne również wpływa na jakość działania przedsiębiorstwa); - ustalić priorytety.

Najważniejsze jest odpowiednie sformułowanie celu, aby zawierała się w nim informacja o pierwszej czynności zmierzającej do jego osiągnięcia. Przykładem może być zdanie: „Chcę być na bieżąco z problemami zawodowymi moich pracowników, w związku z tym wygospodaruję godzinę w tygodniu na regularne spotkania z nimi”.

Po ustaleniu celu należy zaplanować, w jaki sposób chce się do niego dojść. Stworzenie planu w formie pisemnej ułatwi jego zapamiętanie.

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Form zapisów planów jest wiele rodzajów. Wyróżnia się tzw. mapę umysłu, która utożsamiana jest z koroną drzewa (cel), od której odchodzą liczne gałęzie (główne drogi realizacji celu), a od nich odchodzą kolejne, stopniowalne, gałęzie (stanowiące poboczne zagadnienia).

Inna forma planowania opiera się na zapisaniu w kolumnach poszczególnych danych: - zadania do wykonania; - ile czasu może zająć każde z nich; - ile czasu poświęcić na nieprzewidziane sprawy (np. telefony); - ustalenie priorytetów oraz tego, które zadania można delegować na podwładnych; - kontrola wykonania zadania.

Wybór formy pozwala na osiągnięcie analogicznych rezultatów za pomocą najbardziej odpowiedniego dla danego przedsiębiorcy środka działania.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Organizacja czasu przedsiębiorcy
Organizacja czasu przedsiębiorcy

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK