| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Organizacja czasu przedsiębiorcy

Organizacja czasu przedsiębiorcy

Dobrze zorganizowany czas przedsiębiorcy przekłada się na większe zyski.

Dobra organizacja czasu pracy pozwala: - wykonać więcej czynności w tym samym terminie; - zwiększyć ilość wolnego czasu (życie prywatne również wpływa na jakość działania przedsiębiorstwa); - ustalić priorytety.

Najważniejsze jest odpowiednie sformułowanie celu, aby zawierała się w nim informacja o pierwszej czynności zmierzającej do jego osiągnięcia. Przykładem może być zdanie: „Chcę być na bieżąco z problemami zawodowymi moich pracowników, w związku z tym wygospodaruję godzinę w tygodniu na regularne spotkania z nimi”.

Po ustaleniu celu należy zaplanować, w jaki sposób chce się do niego dojść. Stworzenie planu w formie pisemnej ułatwi jego zapamiętanie.

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Form zapisów planów jest wiele rodzajów. Wyróżnia się tzw. mapę umysłu, która utożsamiana jest z koroną drzewa (cel), od której odchodzą liczne gałęzie (główne drogi realizacji celu), a od nich odchodzą kolejne, stopniowalne, gałęzie (stanowiące poboczne zagadnienia).

Inna forma planowania opiera się na zapisaniu w kolumnach poszczególnych danych: - zadania do wykonania; - ile czasu może zająć każde z nich; - ile czasu poświęcić na nieprzewidziane sprawy (np. telefony); - ustalenie priorytetów oraz tego, które zadania można delegować na podwładnych; - kontrola wykonania zadania.

Wybór formy pozwala na osiągnięcie analogicznych rezultatów za pomocą najbardziej odpowiedniego dla danego przedsiębiorcy środka działania.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Organizacja czasu przedsiębiorcy
Organizacja czasu przedsiębiorcy

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK