| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Umocnienie notowań złotego

Umocnienie notowań złotego

Początek dzisiejszych notowań zaowocował zniżką kursu EUR/PLN, który spadł poniżej 3,9600. Złoty może znaleźć się pod wpływem presji aprecjacyjnej. Dzisiejszy fixing zostanie uwzględniony w rocznych statystykach, dotyczących zagranicznego długu, w tym długu publicznego.

Od kilku dni złoty rośnie w stosunku do euro, toteż dzisiejsza, ewentualna aprecjacja nie powinna być znacząca. Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz utrzymania się notowań EUR/PLN w pobliżu poziomów, obserwowanych na otwarciu, czyli nieco poniżej 3,9600 zł za euro. Wiadomo, że sztuczne zaniżenie kursu przy niskiej płynności może skutkować dynamicznym odreagowaniem w przyszłym tygodniu, kiedy to na rynek powróci normalny handel. Notowania USD/PLN testują dziś wsparcie w okolicach 2,9600. Poziom ten od początku grudnia stanowi barierę dla spadku wartości amerykańskiego dolara względem złotego. O ile obserwowana dziś rano zwyżka w notowaniach EUR/USD nie będzie kontynuowana, nie powinno dojść do pokonania tego wsparcia.

Dowiedz się także: Jak silna jest gospodarka Niemiec w porównaniu z USA?

Zanim jeszcze zostały uruchomione europejskie giełdy, dało się zaobserwować zwyżkę eurodolara aż pod poziom 1,3390. Pierwsze godziny europejskiej sesji przyniosły lekkie odreagowanie, jednak kurs w dalszym ciągu utrzymuje się zdecydowanie powyżej wartości 1,3300. Podobnie jak w przypadku ostatnich ruchów eurodolara, również i dzisiaj wahania nie mają żadnej konkretnej przyczyny, an fundamentalnej, ani technicznej.

Notowania franka szwajcarskiego odbiły od rekordowo silnych poziomów i podlegają konsolidacji. Kurs EUR/CHF pozostaje w pobliżu 1,2500, a USD/CHF oscyluje wokół 0,9350. Również kurs AUD/USD pozostaje nieco poniżej ustanowionych wczoraj 28-letnich maksimów.

Polecamy serwis: Inwestycje

Dzisiejszy kalendarz publikacji makro nie przewiduje żadnych istotnych danych z głównych światowych gospodarek. Można spodziewać się, iż aktywność inwestorów podczas ostatniej sesji w tym roku będzie pozostawać na obniżonym poziomie. Jak pokazały ostatnie dni, mała płynność nie zawsze jest tożsama z niską zmiennością – przy niewielkiej płynności możliwe jest bowiem gwałtowne oderwane od fundamentów zmiany w notowaniach głównych par walutowych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK