| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Który kredyt hipoteczny wybrać: w PLN czy EUR?

Który kredyt hipoteczny wybrać: w PLN czy EUR?

Eksperci przyjrzeli się kredytom hipotecznym i porównali zdolność kredytową trzyosobowej rodziny w poszczególnych bankach. Nadal najwyższy kredyt hipoteczny oferuje czołówka banków, której skład nie uległ większych zmianom. Analizując zdolność kredytową i wartość kredytów hipotecznych, nie wolno zapomnieć o Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego.

Eksperci sprawdzali, jak duży kredyt hipoteczny może otrzymać trzyosobowa rodzina, gdzie rodzice są w wieku 30 lat, mieszkająca w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, osiągająca łączny dochód 6000 zł netto, nieposiadająca innych zobowiązań i chcąca zaciągnąć kredyt z okresem spłaty 30 lat. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rankingu!

Kredyty w polskiej walucie

Bankiem najbardziej hojnym dla swoich klientów jest Getin Bank. W jego przypadku maksymalna kwota kredytu może wynieść 593,8 tys. zł

Chcesz kupić mieszkanie? Porównaj kredyty hipoteczne! Absolutnie za darmo!

Na drugim miejscu uplasował się Bank Pocztowy z maksymalną kwotą kredytu, wynoszącą 567,8 tys. zł (niższą o 26 tys. zł niż w przypadku zwycięzcy). Trzecia pozycja, z maksymalną kwotą kredytu w wysokości 576,7 tys. zł, przypadła Polbankowi EFG.

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajęła Nordea Bank Polska. Nasza rodzina mogłaby otrzymać w tej instytucji kredyt w wysokości 466,5 tys. zł, niższy o 127,3 tys. zł niż w Getin Banku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Kredyty we wspólnej walucie

Podobnie jak w listopadowej edycji rankingu, tak i teraz maksymalna kwota kredytu w euro, na jaką mogą liczyć nasi klienci, będzie niższa od maksymalnej kwoty kredytu, udzielonego w złotych. Różnica opiewa na sumę 73,2 tys. zł.

Najwyższy kredyt w euro – 520,7 tys. zł – skłonny jest naszej rodzinie przyznać Polbank EFG. Drugie miejsce zajął Kredyt Bank. W jego przypadku maksymalna kwota kredytu wynosi 510,5 tys. zł. Najniższy stopień podium i brązowy medal przypadł Deutsche Bankowi, w którego przypadku maksymalna kwota kredytu wynosi okrągłe 480 tys. zł.

Na ostatnim – ósmym – miejscu w zestawieniu znalazł się Getin Bank. Maksymalna kwota kredytu osiąga tutaj wartość 329,6 tys. zł i jest o 191 tys. zł niższa od oferty Polbanku.

Ranking zdolności kredytowej pokazuje, że banki skłonne są udzielić wyższego kredytu mieszkaniowego pod warunkiem, że będzie to kredyt w polskiej walucie. Maksymalną kwota kredytu w euro jest niższa o ponad 73 tys. zł – czyli o 12,3% – od maksymalnej kwoty kredytu w złotych a. Różnice w wysokości maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego mogą pogłębić się jeszcze bardziej w bieżącym roku, w związku z wejściem w życie zmodyfikowanej Rekomendacji S.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK