| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Który kredyt hipoteczny wybrać: w PLN czy EUR?

Który kredyt hipoteczny wybrać: w PLN czy EUR?

Eksperci przyjrzeli się kredytom hipotecznym i porównali zdolność kredytową trzyosobowej rodziny w poszczególnych bankach. Nadal najwyższy kredyt hipoteczny oferuje czołówka banków, której skład nie uległ większych zmianom. Analizując zdolność kredytową i wartość kredytów hipotecznych, nie wolno zapomnieć o Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego.

Eksperci sprawdzali, jak duży kredyt hipoteczny może otrzymać trzyosobowa rodzina, gdzie rodzice są w wieku 30 lat, mieszkająca w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, osiągająca łączny dochód 6000 zł netto, nieposiadająca innych zobowiązań i chcąca zaciągnąć kredyt z okresem spłaty 30 lat. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rankingu!

Kredyty w polskiej walucie

Bankiem najbardziej hojnym dla swoich klientów jest Getin Bank. W jego przypadku maksymalna kwota kredytu może wynieść 593,8 tys. zł

Chcesz kupić mieszkanie? Porównaj kredyty hipoteczne! Absolutnie za darmo!

Na drugim miejscu uplasował się Bank Pocztowy z maksymalną kwotą kredytu, wynoszącą 567,8 tys. zł (niższą o 26 tys. zł niż w przypadku zwycięzcy). Trzecia pozycja, z maksymalną kwotą kredytu w wysokości 576,7 tys. zł, przypadła Polbankowi EFG.

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajęła Nordea Bank Polska. Nasza rodzina mogłaby otrzymać w tej instytucji kredyt w wysokości 466,5 tys. zł, niższy o 127,3 tys. zł niż w Getin Banku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Kredyty we wspólnej walucie

Podobnie jak w listopadowej edycji rankingu, tak i teraz maksymalna kwota kredytu w euro, na jaką mogą liczyć nasi klienci, będzie niższa od maksymalnej kwoty kredytu, udzielonego w złotych. Różnica opiewa na sumę 73,2 tys. zł.

Najwyższy kredyt w euro – 520,7 tys. zł – skłonny jest naszej rodzinie przyznać Polbank EFG. Drugie miejsce zajął Kredyt Bank. W jego przypadku maksymalna kwota kredytu wynosi 510,5 tys. zł. Najniższy stopień podium i brązowy medal przypadł Deutsche Bankowi, w którego przypadku maksymalna kwota kredytu wynosi okrągłe 480 tys. zł.

Na ostatnim – ósmym – miejscu w zestawieniu znalazł się Getin Bank. Maksymalna kwota kredytu osiąga tutaj wartość 329,6 tys. zł i jest o 191 tys. zł niższa od oferty Polbanku.

Ranking zdolności kredytowej pokazuje, że banki skłonne są udzielić wyższego kredytu mieszkaniowego pod warunkiem, że będzie to kredyt w polskiej walucie. Maksymalną kwota kredytu w euro jest niższa o ponad 73 tys. zł – czyli o 12,3% – od maksymalnej kwoty kredytu w złotych a. Różnice w wysokości maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego mogą pogłębić się jeszcze bardziej w bieżącym roku, w związku z wejściem w życie zmodyfikowanej Rekomendacji S.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Security Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK