| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu – część I

Ruszył konkurs na wsparcie przedsiębiorczości na Mazowszu. To prawdopodobnie jedyna szansa w tym roku na zdobycie unijnej dotacji w ramach działania 1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

W dniu 30 czerwca 2010 roku Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków do działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczośći” w ramach Programu Regionalnego dla Województwa Mazowieckiego. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż do rozdysponowania wśród przedsiębiorców zostało jedynie 16 mln euro, a dokumenty aplikacyjne można składać tylko do 14 lipca br. Zainteresowanie przedsiębiorców możliwością otrzymania dotacji jest duże, co potwierdza liczba złożonych wniosków podczas poprzedniego naboru. Dla osób, które nie mają za sobą doświadczenia w ubieganiu się o unijne dotacje podpowiem, że działanie 1.5 RPO WM ma na celu podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez ich dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości. W tego działania realizowane mogą być projekty polegające na np. unowocześnianiu wyposażenia potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej poprzez zakup maszyn, urządzeń oraz oprogramowania.

Polecamy: Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

W artykule tym przedstawię podstawowe informacje dotyczące możliwości aplikowania o środki unijne w ramach tego naboru.

Pamiętajmy jednak, że aktualne i obowiązujące dokumenty znajdują się na stronie instytucji organizującej konkurs czyli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://www.mazowia.eu

Zobacz także: Wsparcie MŚP w województwie mazowieckim

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach obecnego naboru wniosków mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą. Należy wspomnieć, iż decyzją Zarządu Województwa zostało zniesione ograniczenie dotyczące możliwości ubiegania się o środki wyłącznie przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy. Obecne zapisy regulaminu nie wprowadzają ograniczeń związanych z okresem prowadzenia działalności, zatem możliwość ubiegania się o środki została udostępniona wszystkim przedsiębiorcom spełniającym kryteria mikroprzedsiębiorstw i MŚP. Zwróćmy jednak uwagę, że z możliwości ubiegania się o dofinansowanie zostały wyłączone przedsiębiorstwa duże, czyli zatrudniające powyżej 250 pracowników. 

Polecamy serwis Samochód

W ramach konkursu wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku złożenia przez wnioskodawcę dwóch i większej liczby wniosków o dofinansowanie zostaną one odrzucone na etapie oceny formalnej. Pamiętajmy jednak, że wnioskodawca w okresie trwania naboru wniosków ma możliwość wycofania wniosku i złożenia kolejnego.

Na pytania dotyczące wysokości unijnej dotacji, o którą możemy się ubiegać w ramach tego konkursu oraz co dokładnie będziemy mogli zakwalifikować do refundacji ze środków unijnych - odpowiem w II części artykułu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK