| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > W jaki sposób Cloud Computing działa na rynek hardware?

W jaki sposób Cloud Computing działa na rynek hardware?

Ostatnio dużo mówi się o tak zwanym Cloud Computing. Nie da się ukryć, że może to być nowa era w komputerach. Już teraz da się zauważyć pewne kroki w tym kierunku, nie mniej jednak są to kroki mające na celu przystosować oprogramowanie do nowych trendów. Jak zachowa się rynek hardware?

Mówiliśmy już o przeglądarkach, które powoli acz systematycznie przyzwyczajają swoich użytkowników do działania w chmurze. Wspominaliśmy również o systemach operacyjnych, których instalacja będzie sprowadzała się do wpisania loginu i hasła dostępu do huba. Nie tylko system operacyjny będzie odmienny od używanego w komputerach PC. Warto zauważyć, że odmienna będzie również architektura procesorów.

Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona. Teraz jednak, atak na fundamenty rynku IT stał się faktem. Powstała wyrwa, z której skorzystać będzie chciało wielu pomniejszych producentów, którzy jak do tej pory stali w cieniu dwóch wielkich graczy.

Sprawdź też: Nowy tablet Toshiby z Tegrą 2 na pokładzie – co oferuje?

Początek 2011 roku mamy już za sobą i wcześniejsze zapowiedzi prawdziwej eksplozji propozycji producentów po części sprawdziły się. Jeszcze kilka lat temu nikt by się nie spodziewał, że Toshiba, HP czy BlackBerry zaprezentują swoje własne tablety. Z pewnością możemy spodziewać się tego, że tablety znajdą się w ofercie nie tylko marek znanych z produkowania komputerów PC, ale także brandów kojarzonych z na przykład z produkcją komponentów czy nawet elektroniki użytkowej. Tablet firmy Philips, Brother czy Canon? W obecnych czasach wszystko jest możliwe.

Nie ulega wątpliwości, że czeka nas wojna, którą z pewnością będziemy śledzić. O tym, jak ważne dla przyszłości rynku będą rozstrzygnięcia na rynku tabletów niech świadczy ruch Microsoftu, który zapowiedział wydanie Windows 8 nie tylko na komputery PC i procesory x86, ale także na tablety i architekturę ARM. Poza tym, kto korzysta na wojnie między producentami jak nie my, konsumenci? Czekamy zatem z niecierpliwością na nowe rozwiązania i coraz niższe ceny. 

Polecamy: Automatyczne aktualizacje receptą na bezpieczeństwo firmowych danych?

Czytaj więcej o Cloud computing

Aktualizacja: 13.10.2015

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona.
Jeszcze kilka lat temu, gdy mało kto w ogóle słyszał o chmurze IT, nikt nie spodziewał się, że hegemonia Intela i AMD może zostać zagrożona.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom usług najwyższej jakości, w rozsądnych cenach, wykonywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Przez lata Accace stał się jedną z najbardziej dynamicznych firm outsourcingowych i doradczych w regionie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »