REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pomysł na sklep z artykułami dla zwierząt

Sklep z artykułami dla zwierząt
Sklep z artykułami dla zwierząt
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Założenie sklepu z artykułami dla zwierząt to bardzo dobry pomysł na biznes, w branży która tak naprawdę w Polsce dopiero się rozwija.

Właściciele zwierząt domowych wydają coraz więcej pieniędzy na swoich ulubieńców i to wcale nie oznacza, że jest to tylko jedzenie. Założenie sklepu z artykułami dla zwierząt to bardzo dobry pomysł na biznes, w branży która tak naprawdę w Polsce dopiero się rozwija. Są jednak dwa warunki aby udało się osiągnąć sukces, trzeba kochać zwierzęta i trochę się na nich znać albo przynajmniej interesować, tak aby umieć doradzić klientowi.

REKLAMA

Zaopatrzenie

REKLAMA

Podstawą zaopatrzenia sklepu będą różnorodne karmy. Wchodząc w ten rynek trzeba jednak pamiętać, że w znacznej mierze właściciele zwierząt kupują niedrogie, choć niskiej jakości karmy dla zwierząt dostępne w hipermarketach, produkowane przez takie koncerny jak Pedigree czy Chappy. Dlatego musimy znaleźć sposób na walkę z tą konkurencją.

Innymi produktami które między innymi powinny znaleźć się w zaopatrzeniu takiego sklepu to witaminy, szampony, zabawki, preparaty na pchły, kleszcze i inne pasożyty oraz inne specyfiki. Można taką działalność połączyć ze sklepem internetowym i własną stroną, która będzie spełniała rolę przyciągającą klienta. Mając pomysł na sklep z artykułami dla zwierząt, dla przyciągnięcia większej liczby klientów można pomyśleć o innych usługach, np. fryzjer dla psów, przychodnia weterynaryjna.

Zobacz: Czy e-sklep może powołać się na błąd?

Obsługa klienta profesjonalnego

Ponadto jeżeli chcemy rozwijać się w tej branży i znajdować dobrych klientów można pokusić się o obsługę profesjonalnego klienta (np. poprzez Internet), tzn. klienta-hodowcy, który oczekuje towaru najwyższej jakości. Hodowca doskonale wie jakiego rodzaju karmy, odżywek czy preparatów poprawiających kondycję sierści potrzebuje, jakich szczotek i grzebieni potrzebuje dla rasy jaką hoduje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Niejednokrotnie taki klient poszukuje zastępczego mleka dla dobrego odhodowania nowo narodzonego miotu. Jeszcze inne potrzeby mają wystawcy. Ci będą potrzebować odpowiednich smyczy na wystawę czy specjalistycznych misek z uchwytami do zawieszenia w klatce, specjalistycznych szamponów, odżywek i pudrów do sierści.

Otwierając sklep z artykułami dla zwierząt trzeba będzie zainwestować na początek (w zależności od lokalizacji i jego zaopatrzenia) od kilkudziesięciu do ok. 150 tys. zł. Duża część tych pieniędzy będzie prawdopodobnie przeznaczona na markowe karmy, które nie należą do tanich, a warto mieć w swojej ofercie różne jej rodzaje i to nie tylko dla zdrowych zwierząt ale również specjalne karmy dla alergików, dla zwierząt z problemami zdrowotnymi (np. chore nerki), dla szczeniąt, dla zwierząt z nadwagą i inne.

Otwierając sklep z artykułami dla zwierząt dobrze jest pamiętać o zaopatrzeniu się w produkty nie tylko dla psów i kotów ale również dla rybek, ptaków, gadów, płazów i gryzoni. Dobrze aby sklep zawierał w swojej ofercie oprócz karm, klatki dla zwierząt, akwaria, torby do transportu, domki, kuwety, żwirki do kuwet, miski, rośliny do terrarium i akwarium, ponadto książki o zwierzętach i inne akcesoria jak np. szczotki, grzebienie, nożyczki do obcinania pazurów, szelki, smycze, obroże oraz przysmaki.

Zobacz też: Jak założyć sklep odzieżowy w Internecie?

Zwierzęta - zezwolenia

Kolejnym krokiem w rozwoju tego biznesu może być sklep, w którym klient będzie mógł kupić wybrane zwierzątko. Ale tu trzeba pamiętać aby sprzedawane zwierzęta pochodziły ze sprawdzonych hodowli a jeśli są to zwierzęta egzotyczne aby pochodziły wyłącznie z legalnego importu (muszą mieć wymagane dokumenty).

Mając zamiar otworzyć sklep zoologiczny, w którego ofercie będzie sprzedaż zwierząt należy koniecznie zapoznać się z przepisami o ochronie zwierząt i o rzadkich gatunkach, którymi handel jest ograniczony lub nawet zabroniony. Rozpoczynając działalność w tej branży będą potrzebne różne zezwolenia.

Polecamy: Jak wybrać formę opodatkowania firmy

Personel

Bardzo ważna kwestią w prowadzeniu sklepu zoologicznego jest jego personel. Tak jak w każdej branży również i tu coraz ważniejsza jest profesjonalna obsługa, szczególnie gdy mamy zamiar sprzedawać w sklepie zwierzęta. Dla klienta będzie bardzo istotne aby pomógł mu specjalista, np. w dziedzinie akwarystyki, hodowli ptaków, psów, kotów. Na pewno największą grupą klientów będą właściciele psów i kotów, jednocześnie coraz modniejsza i ważniejsza staje się wiedza z zakresu fizjologii, żywienia, znajomości cech osobniczych i rasowych zwierząt i uzyskania informacji z takich właśnie dziedzin niewątpliwie będzie oczekiwał klient.

Sprzedając produkty dla zwierząt sprzedawca musi umieć doradzić klientowi co kupić dla zwierzęcia i to tak aby klient wrócił do sklepu a nie po wyjściu miał tylko przeświadczenie, że wyciągnięto od niego pieniądze. Sprzedawca powinien umieć doradzić jaką karmę kupić dla danego zwierzęcia, jakie odżywki, jak je podawać.

Wiele cennych informacji dotyczących omawianego zagadnienia znaleźć można na stronie internetowej: www.rynekzoologiczny.pl

Porównaj: Pomysł na biznes - własny sklep internetowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA