| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Sklep zoologiczny > Pomysł na sklep z artykułami dla zwierząt

Pomysł na sklep z artykułami dla zwierząt

Założenie sklepu z artykułami dla zwierząt to bardzo dobry pomysł na biznes, w branży która tak naprawdę w Polsce dopiero się rozwija.

Otwierając sklep z artykułami dla zwierząt dobrze jest pamiętać o zaopatrzeniu się w produkty nie tylko dla psów i kotów ale również dla rybek, ptaków, gadów, płazów i gryzoni. Dobrze aby sklep zawierał w swojej ofercie oprócz karm, klatki dla zwierząt, akwaria, torby do transportu, domki, kuwety, żwirki do kuwet, miski, rośliny do terrarium i akwarium, ponadto książki o zwierzętach i inne akcesoria jak np. szczotki, grzebienie, nożyczki do obcinania pazurów, szelki, smycze, obroże oraz przysmaki.

Zobacz też: Jak założyć sklep odzieżowy w Internecie?

Zwierzęta - zezwolenia

Kolejnym krokiem w rozwoju tego biznesu może być sklep, w którym klient będzie mógł kupić wybrane zwierzątko. Ale tu trzeba pamiętać aby sprzedawane zwierzęta pochodziły ze sprawdzonych hodowli a jeśli są to zwierzęta egzotyczne aby pochodziły wyłącznie z legalnego importu (muszą mieć wymagane dokumenty).

Mając zamiar otworzyć sklep zoologiczny, w którego ofercie będzie sprzedaż zwierząt należy koniecznie zapoznać się z przepisami o ochronie zwierząt i o rzadkich gatunkach, którymi handel jest ograniczony lub nawet zabroniony. Rozpoczynając działalność w tej branży będą potrzebne różne zezwolenia.

Polecamy: Jak wybrać formę opodatkowania firmy

Personel

Bardzo ważna kwestią w prowadzeniu sklepu zoologicznego jest jego personel. Tak jak w każdej branży również i tu coraz ważniejsza jest profesjonalna obsługa, szczególnie gdy mamy zamiar sprzedawać w sklepie zwierzęta. Dla klienta będzie bardzo istotne aby pomógł mu specjalista, np. w dziedzinie akwarystyki, hodowli ptaków, psów, kotów. Na pewno największą grupą klientów będą właściciele psów i kotów, jednocześnie coraz modniejsza i ważniejsza staje się wiedza z zakresu fizjologii, żywienia, znajomości cech osobniczych i rasowych zwierząt i uzyskania informacji z takich właśnie dziedzin niewątpliwie będzie oczekiwał klient.

Sprzedając produkty dla zwierząt sprzedawca musi umieć doradzić klientowi co kupić dla zwierzęcia i to tak aby klient wrócił do sklepu a nie po wyjściu miał tylko przeświadczenie, że wyciągnięto od niego pieniądze. Sprzedawca powinien umieć doradzić jaką karmę kupić dla danego zwierzęcia, jakie odżywki, jak je podawać.

Wiele cennych informacji dotyczących omawianego zagadnienia znaleźć można na stronie internetowej: www.rynekzoologiczny.pl

Porównaj: Pomysł na biznes - własny sklep internetowy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »