| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Optyk > Optyk – pomysł

Optyk – pomysł

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma kłopoty z oczami, nawet idąc ulicą widać jak wiele osób chodzi w okularach i to nie tylko osoby starsze ale coraz więcej młodych ludzi. Coraz więcej też czasu poświęcamy siedzeniu przed komputerem. U jednych wynika to z konieczności – wykonywanej pracy, u innych – dzieci, młodzieży ten czas to surfowanie po Internecie czy granie w gry. Nie zdając sobie sprawy pewnego dnia zauważamy konieczność wizyty u okulisty a ta niejednokrotnie prowadzi do kolejnej wizyty, tym razem u optyka.

Mimo, że z przedstawionych faktów otwarcie salonu optycznego wydaje się być bardzo proste, to jednak istnieje jedna bardzo poważna bariera do pokonania, a są nią pieniądze. Aby otworzyć salon optyczny z prawdziwego zdarzenia, trzeba zaangażować bardzo duże środki finansowe. Zwłaszcza, że salony wielkich zagranicznych sieci, kuszą nawet telewizyjnymi reklamami, w których oferowane są wysokie zniżki i inne korzyści.

Oczywiście koszty otwarcia salonu będą się wahały w zależności od tego jakiej wielkości jest np. miasto w którym salon będzie funkcjonował ale trzeba przyjąć, że otwarcie salonu optycznego na przyzwoitym poziomie będzie nas kosztowało co najmniej 100 tys. zł, nawet do miliona i więcej.

Polecamy serwis: Finanse na start

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce działa organizacja zrzeszająca optyków pod nazwą Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna, która rekomenduje i promuje swoich członków. Zrzeszeni w niej optycy są członkami cechów branżowych w całej Polsce. Podstawowym kryterium przynależności jest fakt posiadania kwalifikacji zawodowych potwierdzonych odpowiednim certyfikatem.

Swoją siedzibę Izba ma w Warszawie przy ul. Przy Agorze 28.
www.krio.org.pl

Izba lub działające przy niej cechy organizują m.in. kursy podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz kursy przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich przeprowadzanych przez Komisję Egzaminacyjną KRIO.

Warto wiedzieć, że wydawane jest również czasopismo branżowe „Optyka”.
www.gazeta-optyka.pl

Warto również zapoznać się z wortalem informacyjnym branży optycznej:
www.interoptyka.pl
Można tam znaleźć wszelkie bieżące informacje dotyczące branży optycznej, kalendarium aktualnych wydarzeń, informacje o nowościach, targach optycznych krajowych i zagranicznych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »