| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Kiosk z prasą > Kiosk z prasą - pozwolenia

Kiosk z prasą - pozwolenia

Kioski ruchu stawiane są najczęściej na chodnikach przy ruchliwych ulicach. Zarządzają ich lokalizacją urzędy odpowiedzialne za drogi publiczne. W mniejszych miejscowościach wyznacza to starostwo powiatowe lub urząd gminny, w większych - urzędy miejskie.

Informacji, do kogo się zwrócić w sprawie lokalizacji, powinna udzielić gmina, na terenie której planujesz otwarcie kiosku. Oprócz dokumentów z sanepidu, straży pożarnej jeżeli Twój kiosk nie jest wyposażony w sanitariaty, musisz znaleźć możliwość korzystania z toalety w innej placówce handlowej, nie dalej niż 80 m od kiosku.

Wymogi sanitarne, przeciwpożarowe i budowlane

Jeśli zdecydujesz się na postawienie własnego budynku pamiętaj o istotnych kwestiach sanitarnych, przeciwpożarowych czy budowlanych dotyczących lokalu. Obowiązywać cię będą ogólnie obowiązujące zasady.

Wszelkie warunki jakie musi spełniać Twój lokal znajdziesz w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (opublikowane w dzienniku ustaw z 2002 r. Nr 75, pod pozycją 690). W rozporządzeniu tym znajdziesz wszelkie wymagania sanitarne, przeciwpożarowe, bhp.

Budynek musi spełnić wszystkie wymagania bhp i przeciwpożarowe. Informacje o wymogach Sanepidu można uzyskać w Powiatowej lub Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej dowiesz się o wymogach przeciwpożarowych.

Anna Konarzewska-Żuczek

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kornat

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »