| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Firma sprzątająca > Firma sprzątająca - pomysł

Firma sprzątająca - pomysł

Prowadzenie z oczekiwanym sukcesem firmy sprzątającej może nie być wcale łatwe w dzisiejszych czasach, konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale nie należy rezygnować z własnych planów, jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, sukces jest w zasięgu ręki.

Rozpoczynając działalność w tym biznesie pamiętaj, ze klienci korzystający z tego typu usług łatwo przywiązują się do firmy, ale też maja duże wymagania a duża konkurencja na rynku powoduje, że najmniejsza wpadka z Twojej strony może przyczynić się rezygnacji z Twoich usług. Dlatego też jedną z najważniejszych kwestii będzie jakość i solidność wykonywanych usług. Dodatkowo pamiętaj, ze kluczem do uznania wymagającego klienta może być zwracanie uwagi na szczegóły podczas wykonywania prac porządkowych. Pamiętaj, aby szczególną ostrożność zachować przy wszelkiego rodzaju sprzętach i wyposażeniu, nic nie ma prawa ulec zniszczeniu czy nawet uszkodzeniu.

Zwracaj szczególna uwagę na osoby, które zatrudniasz, bo to one przede wszystkim będą bezpośrednia wizytówką Twojej firmy. Sposobem na znajdowanie dobrych pracowników jest zatrudnianie na początku na okres próbny, w czasie którego nowa osoba będzie swoje zadania wykonywała pod okiem doświadczonego pracownika.
Jeżeli zamierzasz obsługiwać klientów instytucjonalnych, zwracaj uwagę na organizowane przetargi. Wygrana może zapewnić Ci dobrego i stałego klienta, a tym samym utrzymanie na dłuższy okres czasu.

Polecamy: Karta podatkowa - poradnik użytkownika

Pracownicy

Podstawą działania w branży jest wyrobienie sobie dobrej marki. Można zrobić to tylko przez niezawodność, rzetelność, sumienność oraz świadczenie usług wysokiej jakości. Zatrudniaj więc dobrych pracowników. Określ na początek własne zasady rekrutacji pracowników oraz jakie chcesz aby obowiązywały w Twojej firmie i pod tym kątem szukaj odpowiadających Ci osób. Potem możesz pomyśleć o systemie wynagradzania, to ważny punkt aby Twoim ludziom naprawdę się chciało i by czuli się odpowiedzialni za swoją pracę, szczególnie że prawdopodobnie nie będziesz w stanie zaoferować pracownikom zbyt wysokich stawek (np. dodatkowy okres próbny przy szkoleniu pracowników na początku zatrudnienia, opieka starszego, doświadczonego pracownika nad młodszym). A ten sposób pracujesz tylko i wyłącznie na swój sukces i markę firmy.

Pamiętaj, że pracownikom często będziesz powierzać biura, w których będą znajdowały się wartościowe przedmioty, dokumenty, a Twoich pracowników nikt nie będzie sprawdzał (pracują poza godzinami pracy biura). Pamiętaj również o polepszaniu kwalifikacji pracowników, to na pewno zapewni Ci wysoki poziom wykonywanych usług.

Maszyny, urządzenia

Ofertę profesjonalnego sprzętu czyszczącego możesz znaleźć między innymi na stronie www.bas-hako.com.pl. Firma oferuje szeroką gamę sprzętu tak nowego jak i używanego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »