REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rejestracja spółek od A do Z. Sprawdź nasz poradnik!

  • Artykuł sponsorowany
firma biuro zebranie
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Niektórzy robią to w pojedynkę, inni proponują współpracę znajomym lub prosperującym przedsiębiorcom. W ten sposób powstają spółki, wymagające odpowiedzialnej opieki prawnej i księgowości. Sprawdź, od czego zacząć!

Co powinieneś zrobić, zanim zarejestrujesz spółkę?

Rejestracja spółek tylko z pozoru jest skomplikowanym procesem. Jednak wiele osób, obawiając się konfrontacji z formalnościami, rezygnuje z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zapominamy, że obecnie możemy skorzystać z wielu wiarygodnych źródeł informacji oraz pomocy specjalistów. Mamy nadzieję, że poniższy tekst zachęci do działania tych, którzy wciąż rozważają prowadzenie spółki oraz okaże się pomocny dla tych, którzy postawili już pierwsze kroki w kierunku własnego biznesu.

REKLAMA

REKLAMA

Od czego zacząć? Zanim przejdziemy do rejestracji spółki, musimy ją założyć. Możemy to zrobić przez Internet lub skorzystać z tradycyjnych metod. Uwaga! Dotyczy to tylko założenia spółki — jej rejestracja jest możliwa wyłącznie w trybie online.

Jeśli chcemy założyć działalność w tradycyjny sposób, konieczna będzie wizyta u notariusza. Tam podpisujemy umowę, zawierającą m.in. wysokość kapitału zakładowego. Zwolennikami tej metody są przede wszystkim osoby, które nie ufają systemom elektronicznym — niestety, nie ominie ich rejestracja spółki w ten sposób. Czy jest się czego obawiać?

Rejestracja spółek online — poznaj fakty!

To zrozumiałe, że nowe metody dokumentacji i przesyłania danych mogą wzbudzać w nas wątpliwości, zwłaszcza gdy w grę wchodzą nasze pieniądze, udziały i biznes. Okazuje się jednak, że rejestracja spółek online jest nie tylko szybka i powszechna, ale także bezpieczna. Na jej korzyść przemawia również:

  • obniżenie kosztów całego procesu,
  • oszczędność czasu,
  • wskazówki dostępne bezpośrednio w systemie S24, przeznaczonym do rejestracji spółek,
  • możliwość skorzystania z błyskawicznej pomocy specjalistów,
  • uproszczona procedura zamiast skomplikowanych umów notarialnych,
  • dokumenty dostępne na naszym koncie w każdej chwili.

Jeśli udało nam się przekonać cię do tego, że rejestracja spółek online to dobry wybór, zapewne zastanawiasz się, jak to zrobić. Spieszymy z odpowiedzią!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak przebiega rejestracja spółek?

REKLAMA

Najpopularniejszym sposobem rejestracji spółek jest portal S24. Możesz skorzystać z niego już na etapie zakładania spółki — wówczas w systemie zapiszą się twoje dane, co usprawni cały proces. W celu zarejestrowania działalności należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami. Dzięki S24 większość danych do formularza możesz pobrać automatycznie z umowy spółki. Pozytywnie rozpatrzony wniosek skutkuje wpisaniem twojej spółki do KRS.

Okazuje się, że rejestracja spółki to naprawdę prosta procedura — naszym zadaniem jest tylko złożenie wniosku. Jednak zdajemy sobie sprawę, że wielu osób nie przekona to do założenia własnej działalności gospodarczej. Dla tych, których odstrasza nawet minimum formalności, mamy jeszcze jedną propozycję — rejestrację spółki z pomocą specjalistów z Księgowości Warszawa KDS.

Rejestracja spółek w rękach fachowców

Księgowość Warszawa KDS to miejsce, w którym uzyskasz profesjonalne wsparcie księgowych i prawników. Nawiązując z nimi współpracę, możesz liczyć m.in. na:

  • darmową rejestrację spółki,
  • rozsądną i adekwatną cenę usług,
  • profesjonalne porady,
  • dostęp do elektronicznej dokumentacji.

Porady z zakresu prawa i księgowości to coś, o co powinien zadbać każdy przedsiębiorca. Dlatego zaufaj ekspertom, załóż i zarejestruj spółkę z ich pomocą, a następnie rozwijaj swój biznes pod najlepszą opieką!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

REKLAMA

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

REKLAMA

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

REKLAMA