reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ty też jesteś przedsiębiorcą! Bezpłatne warsztaty dla studentów z Warszawy i województwa mazowieckiego

Ty też jesteś przedsiębiorcą! Bezpłatne warsztaty dla studentów z Warszawy i województwa mazowieckiego

Od 17 do 21 lipca w domku na Jazdowie odbędą się bezpłatne warsztaty z przedsiębiorczości dla studentów z Warszawy i województwa mazowieckiego. Są one organizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju „Realia Kariery” i współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Ty też jesteś przedsiębiorcą”.

Studenci z Warszawy i Mazowsza mogą zapisywać się na warsztaty na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSes1MQG9cwBIxEoKsYAph6rNvXx33SYZES2Pl1fSSz4wTTPSQ/viewform.

Dlaczego warsztaty z przedsiębiorczości są tak ważne dla studentów?

Pracodawcy niemal jak mantrę powtarzają, że uczelnie nie nadążają za zmieniającym się rynkiem pracy i nie przygotowują studentów do pracy zawodowej. Badania prowadzone na uczelniach i relacje samych studentów potwierdzają, że uczelnie nie kształtują wystarczająco umiejętności autoprezentacji i proaktywnej postawy, przez co młodzi ludzie nie doceniają wagi nawiązywania bezpośrednich relacji z pracodawcami, działań świadczących o aktywności zawodowej podczas studiów, czy budowania sieci kontaktów od początku edukacji.

Jak wynika z analiz potrzeb dotyczących inicjatyw promujących proaktywne postawy, osoba przedsiębiorcza potrafi wcielać pomysły w życie, jest samodzielna, posiada umiejętność autoprezentacji i wysokie poczucie własnej wartości, potrafi budować relacje i współpracować w zespole, posiada świadomość własnych mocnych i słabych stron oraz swojego potencjału zawodowego, jest nastawiona na ciągły rozwój, rozwiązywanie problemów i dążenie do sukcesu.

W jaki sposób wykształcić w sobie proaktywną, przedsiębiorczą postawę?

Dobre praktyki pokazują, że kluczowa w tym obszarze jest praca zespołowa nad realnym projektem, trenowanie umiejętności autoprezenatyjnych, wspólna zabawa podczas pracy oraz informacja zwrotna, jaką otrzymujemy od liderów czy mentorów.

Elementy te są podstawą projektów realizowanych przy udziale środków unijnych lub samorządowych
w Polsce i takim właśnie projektem jest program pt. „Ty też jesteś Przedsiębiorcą!”, realizowany przez Fundację Wspierania Rozwoju Realia Kariery.

W dniach 17-21 lipca 2017 uczestnicy wezmą udział w cyklu szkoleń i mentoringu w obszarach:

  • Storytelling oraz praca w zespole projektowym scenarzystów filmowych
  • Przedsiębiorcza postawa w biznesie i na rynku pracy
  • Techniki prezentacji
  • Wystąpienia publiczne
  • Konkurs - prezentujemy zespołowo pomysł/projekt przed jury.

Zadaniem uczestników podczas programu będzie wymyślenie scenariusza oraz planu realizacji krótkiego filmu o charakterze wirala.

Dzięki pracy zespołowej nad realnym projektem Studenci dowiedzą się m.in.: jakich cech i aktywności wymaga się od przedsiębiorcy w biznesie oraz na współczesnym rynku pracy, poznają techniki twórczego rozwiązywania problemów, poznają specyfikę i metody pracy nad scenariuszem filmowym, tworzenia przekonujących prezentacji. Dowiedzą się także, jak wykorzystać storytelling oraz techniki prezentacji i wystąpień publicznych w kontekście

1) autoprezentacji w biznesie - pozyskiwania inwestorów do swoich pomysłów oraz

2) autoprezentacji w rozmowach z pracodawcami.

Program prowadzony będzie przez doświadczonych trenerów - praktyków - w twórczej, wakacyjnej atmosferze drewnianego domku na warszawskim Jazdowie.

O projekcie można przeczytać na stronie http://realiakariery.pl/przedsiebiorcza-postawa/.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama