REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warmia i Mazury - pomysły na wakacje

Subskrybuj nas na Youtube
Warmia i Mazury - pomysły na wakacje. /fot. Fotolia
Warmia i Mazury - pomysły na wakacje. /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim ruszają imprezy okolicznościowe w różnych częściach Polski. Województwo warmińsko-mazurskie co roku oferuje bardzo bogaty kalendarz imprez, który przyciąga nie tylko turystów, ale także inwestorów.

Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się turystycznie regionów w naszym kraju. Bogactwo lasów, liczne jeziora oraz zachwycające krajobrazy przyciągają turystów z całej Polski i z zagranicy. Region ten konkuruje z resztą kraju również bogactwem imprez na świeżym powietrzu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

REKLAMA

REKLAMA

W pierwszej połowie czerwca Olsztyn przeobraził się w motoryzacyjną stolicę Polski. 11-12 czerwca, na dachu Galerii Warmińskiej, odbyły się targi motoryzacyjno-tuningowe oraz pokazy driftu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wyścig na 1/8 mili po al. Sikorskiego w Olsztynie. Ścigający się kierowcy dostarczyli mnóstwo emocji wszystkim zgromadzonym fanom czterech kółek.

14 czerwca w Olsztynie ruszył również turniej siatkówki plażowej „Grand Slam”, będący jednocześnie jedną z najważniejszych tego typu imprez na świecie. Na specjalnie przygotowanych boiskach plażowych, rozlokowanych nad jeziorem Ukiel, stają w szranki najlepsze światowe pary. Zawody potrwają do 19 czerwca.

Zobacz: Ogród

Osoby, które nie załapały się na imprezy w pierwszej połowie czerwca, mają jeszcze przed sobą mnóstwo kolejnych ciekawych wydarzeń. Na przykład „Olsztyn Water Expo”, które odbędą się 24 czerwca na przystani żeglarskiej Słoneczna Polana na jeziorze Ukiel. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów żeglarstwa i sportów wodnych. Swoje produkty zaprezentują tam producenci, importerzy i handlowcy przemysłu jachtowego i motorowego. Oprócz podziwiania wspaniałych jachtów i motorówek na przybyłych czeka wiele atrakcji: warsztaty, konkursy, spotkania z wybitnymi żeglarzami oraz regaty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lipiec na Mazurach ruszy pod znakiem kabaretów. 1 lipca amfiteatr ostródzki będzie gościł topowych kabareciarzy. Wystąpią takie formacje jak Kabaret Młodych Panów, Smile, Łowcy.B oraz Ewa Błachnio z kabaretu Limo.

REKLAMA

Od 1 do 3 lipca w okolicach Mikołajek zorganizowany zostanie Rajd Polski, będący jednocześnie siódmą z czternastu rund w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Najlepsi kierowcy będą toczyć bój o punkty w klasyfikacji. Emocji więc nie zabraknie!

Czas porzucić motoryzację i zająć się muzyką, albowiem od 7 lipca rusza trzydniowy „Suwałki Blues Festival”. Fani tego gatunku muzycznego z pewnością nie będą zawiedzeni. Na scenie wystąpią m.in. WARREN HAYNES THE ASHES & DUST, OTIS TAYLOR, THE DELTA SAINTS oraz wielu wielu innych. Nie zabraknie również polskich artystów, zagrają m.in. WAGLEWSKI FISZ EMADE, PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR oraz SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA.

Kolejna impreza z humorem odbędzie się już 9 lipca. Mazurska Noc Kabaretowa jest marką samą w sobie. Na scenie amfiteatru w Mrągowie staną największe formacje kabaretowe w naszym kraju, które będą rozśmieszać do łez kilkutysięczną publiczność oraz miliony przed telewizorami.

16 lipca odbędzie się rekonstrukcja Bitwy pod Grunwaldem – wydarzenie, które co roku przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających. W inscenizacji bierze udział prawie 1 500 miłośników średniowiecza, a sama bitwa, choć wynik z góry jest znany, dostarcza wszystkim zgromadzonym niesamowitych emocji.

Muzyki nigdy dość. Tak więc w dniach 21-23 lipca w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się jubileuszowa, 15 edycja „Mazury Hip Hop Festiwal”, gdzie wystąpią najlepsi wykonawcy oraz formacje Hip-Hopowe w naszym kraju. W tym roku zagrają m.in.  Tede, Hemp Gru, Sokół i Marysia Starosta czy OSTR. Jest to największa Hip-Hopowa impreza w Polsce i pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów tego rodzaju muzyki.

Zobacz: Wnętrza

Końcowe dni miesiąca należeć będą do muzyki country, która w dniach 29-31 lipca opanuje Mrągowo za sprawą „Piknik Country & Folk Mrągowo”. Na scenie amfiteatru nad jeziorem Czos pojawią się polscy i zagraniczni przedstawiciele muzyki country, którzy przez trzy dni festiwalu dostarczą rozrywki kilkudziesięciu tysiącom przybyłych do Mrągowa gości.

W sierpniu Mrągowo przywita nas kolejną imprezą. „Festiwal Kultury Kresowej”, w dniach 5-7 sierpnia, jest niezwykłą inicjatywą kulturową, która przybliża artystyczną tradycję Polaków zamieszkujących dawne Kresy. W festiwalu biorą udział zespoły muzyczne i taneczne z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Całość uzupełniać będą wystawy ukazujące esencję kultury kresowej.

13-14 sierpnia znowu będzie należał do muzyki w najlepszym wydaniu. W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego zorganizowany zostanie „Olsztyn Green Festival”, na którym wystąpią czołowi artyści polskiej sceny muzycznej m.in. Brodka, Ania Dąbrowska, Reni Jusis, Mela Koteluk, Voo Voo, Kortez i wielu innych.

To tylko część wakacyjnych imprez, które odbędą się na Warmii i Mazurach. Jak widać atrakcji i okazji do dobrej zabawy nie zabraknie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród repertuaru zaplanowanych wydarzeń.

Warmia i Mazury dzięki imprezom i coraz większemu zainteresowaniu ze strony turystów zyskuje także uznanie w oczach inwestorów, którzy coraz chętniej rozglądają się za nowymi możliwościami lokowania swojego kapitału. Popularnością cieszą się zwłaszcza nieruchomości gruntowe w tym regionie.

Jak zaznacza Marek Klamut z firmy Treeneo – ziemia od zawsze była uważana za pewny produkt inwestycyjny. W ciągu 10 lat średnie ceny gruntów w Polsce skoczyły aż o ponad 400 procent, a warmińsko-mazurskie znajdowało się w czołówce województw z najwyższym wzrostem cen ziemi na poziomie sięgającym 590 procent. Mazury są obecnie jednym z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w naszym kraju, jednocześnie nadal skrywają bardzo duży potencjał turystyczny, a co za tym idzie, również inwestycyjny.

Zdaniem eksperta z firmy Treeneo nawet zamieszanie spowodowane wejściem w życie nowych przepisów w ustawie o ziemi rolnej nie zatrzyma zainteresowania gruntami inwestycyjnymi.

- Powstałe przepisy tylko na jakiś czas spowodują zatrzymanie transakcji na rynku nieruchomości gruntowych. W najbliższych miesiącach z pewnością powstaną nowe możliwości zakupu ziemi, które na nowo odblokują rynek. – Ocenia Marek Klamut z firmy Treeneo.

Autor: Aleksandra Lach

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

REKLAMA

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA