| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > "Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander

"Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander

Mamy przyjemność zaprezentować książkę „Startup. Postaw wszystko na jedną firmę”, która stała się bestsellerem na liście „New York Timesa”. Diana Kander, autorka książki, w nowatorski sposób posługuje się w niej powieścią dla przedstawienia zasad nowoczesnej przedsiębiorczości. Po mistrzowsku używa fikcji dla zilustrowania ważnych koncepcji, jakie początkujący przedsiębiorcy muszą opanować, jednocześnie pozwalając czytelnikowi posmakować wrażeń, jakich doznają ludzie, którzy wcielają w życie jakiś zupełnie nowy projekt. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wprowadzić na rynek nowy produkt lub założyć firmę. Polska edycja książki będzie miała swoją premierę pod koniec maja br.

Statystyki są przerażające. Przytłaczająca większość początkujących firm upada. Nawet przedsiębiorstwa finansowane przez inwestorów zewnętrznych, tych najlepszych z najlepszych, aż w trzech przypadkach na cztery ponoszą klęskę. Jak to możliwe, że przy ogromnej liczbie dostępnych zasobów i metod postępowania, opracowanych i sprawdzonych przez odnoszących sukcesy przedsiębiorców oraz inwestorów, tak niewielu osobom wiedzie się w świecie biznesu? Co można zrobić, żeby znacząco obniżyć prawdopodobieństwo rynkowej porażki?

Ta książka odpowiada na te pytania na przykładzie historii Owena Chase’a. Na podróż Owena po krainie przedsiębiorczości składają się zarówno własne doświadczenia Diany Kander w  zakładaniu firm, jak i doświadczenia wielu ludzi biznesu, z którymi pracowała w Fundacji Kauffmana.

***

Jeśli w ciągu najbliższych dziewięciu dni Owen Chase nie znajdzie sposobu na uratowanie swojej firmy, będzie musiał  ją zamknąć i zwolnić wszystkich pracowników. Zaciągnął już spory dług, a jego małżeństwo się rozpada. Dzięki zbiegowi okoliczności Owen bierze udział w Mistrzostwach Świata w Pokerze i stopniowo pokonuje kolejne etapy, jednocześnie zastanawiając się nad rozwiązaniem osobistych problemów. Już na początku swojej przygody w Vegas, poznaje niejaką Samanthę, piękną i tajemniczą mentorkę o rewolucyjnym podejściu do przedsiębiorczości. Sam to niewyczerpane źródło innowacyjnych pomysłów mogących ocalić jego firmę, jednak  jej sympatia do Owena może doprowadzić jego małżeństwo do katastrofy.

***

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę umożliwia bezpieczne poznanie, co się dzieje, gdy rozpoczynamy nowe przedsięwzięcie w niewłaściwy sposób. Pokazuje wyzwania, z jakimi przedsiębiorca musi sobie poradzić zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym, aby odnieść sukces.

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę to więcej niż opowieść o wyrzekaniu się pokusy i walce o uratowanie firmy. Jest ta książka swoistą liną ratunkową rzuconą przedsiębiorcom, którzy chcą wdrożyć innowacyjny pomysł, ale nie za bardzo wiedzą jak. Zaczęli już coś nowego, ale nie mogą nabrać oczekiwanego impetu. Przedsiębiorcy, którzy radzą sobie w warunkach nowej ekonomii, swój sukces zawdzięczają stosowaniu nowej, „naukowej metody” innowacji.

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę uzmysławia, dlaczego cztery, przeczące intuicji zasady, różnią odnoszących sukcesy biznesmenów od tych, którzy tylko marzą o sukcesie.

Czytaj także

Zdjęcia

"Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander
"Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander

HR Toolbox czyli Narzędziownik Menedżera HR55.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »