REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander

Subskrybuj nas na Youtube
"Startup. Postaw wszystko na jedną firmę" - Diana Kander

REKLAMA

REKLAMA

Mamy przyjemność zaprezentować książkę „Startup. Postaw wszystko na jedną firmę”, która stała się bestsellerem na liście „New York Timesa”. Diana Kander, autorka książki, w nowatorski sposób posługuje się w niej powieścią dla przedstawienia zasad nowoczesnej przedsiębiorczości. Po mistrzowsku używa fikcji dla zilustrowania ważnych koncepcji, jakie początkujący przedsiębiorcy muszą opanować, jednocześnie pozwalając czytelnikowi posmakować wrażeń, jakich doznają ludzie, którzy wcielają w życie jakiś zupełnie nowy projekt. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce wprowadzić na rynek nowy produkt lub założyć firmę. Polska edycja książki będzie miała swoją premierę pod koniec maja br.

Statystyki są przerażające. Przytłaczająca większość początkujących firm upada. Nawet przedsiębiorstwa finansowane przez inwestorów zewnętrznych, tych najlepszych z najlepszych, aż w trzech przypadkach na cztery ponoszą klęskę. Jak to możliwe, że przy ogromnej liczbie dostępnych zasobów i metod postępowania, opracowanych i sprawdzonych przez odnoszących sukcesy przedsiębiorców oraz inwestorów, tak niewielu osobom wiedzie się w świecie biznesu? Co można zrobić, żeby znacząco obniżyć prawdopodobieństwo rynkowej porażki?

REKLAMA

Ta książka odpowiada na te pytania na przykładzie historii Owena Chase’a. Na podróż Owena po krainie przedsiębiorczości składają się zarówno własne doświadczenia Diany Kander w  zakładaniu firm, jak i doświadczenia wielu ludzi biznesu, z którymi pracowała w Fundacji Kauffmana.

***

Jeśli w ciągu najbliższych dziewięciu dni Owen Chase nie znajdzie sposobu na uratowanie swojej firmy, będzie musiał  ją zamknąć i zwolnić wszystkich pracowników. Zaciągnął już spory dług, a jego małżeństwo się rozpada. Dzięki zbiegowi okoliczności Owen bierze udział w Mistrzostwach Świata w Pokerze i stopniowo pokonuje kolejne etapy, jednocześnie zastanawiając się nad rozwiązaniem osobistych problemów. Już na początku swojej przygody w Vegas, poznaje niejaką Samanthę, piękną i tajemniczą mentorkę o rewolucyjnym podejściu do przedsiębiorczości. Sam to niewyczerpane źródło innowacyjnych pomysłów mogących ocalić jego firmę, jednak  jej sympatia do Owena może doprowadzić jego małżeństwo do katastrofy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

***

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę umożliwia bezpieczne poznanie, co się dzieje, gdy rozpoczynamy nowe przedsięwzięcie w niewłaściwy sposób. Pokazuje wyzwania, z jakimi przedsiębiorca musi sobie poradzić zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym, aby odnieść sukces.

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę to więcej niż opowieść o wyrzekaniu się pokusy i walce o uratowanie firmy. Jest ta książka swoistą liną ratunkową rzuconą przedsiębiorcom, którzy chcą wdrożyć innowacyjny pomysł, ale nie za bardzo wiedzą jak. Zaczęli już coś nowego, ale nie mogą nabrać oczekiwanego impetu. Przedsiębiorcy, którzy radzą sobie w warunkach nowej ekonomii, swój sukces zawdzięczają stosowaniu nowej, „naukowej metody” innowacji.

Startup. Postaw wszystko na jedną firmę uzmysławia, dlaczego cztery, przeczące intuicji zasady, różnią odnoszących sukcesy biznesmenów od tych, którzy tylko marzą o sukcesie.

Każdy, kto myśli o realizacji pomysłu na biznes, odnajdzie w tej książce wytyczne, jak ograniczyć wiążące się z tym ryzyko. Przestanie wciąż tylko marzyć o swoim pomyśle, tracić cenny czas i pieniądze na snucie planów na bliżej nieokreśloną przyszłość a zacznie działać w kierunku urzeczywistnienia swojej wizji.

Wybrane opinie o książce:

Nie bardzo wierzę, by ktoś trafił na książkę biznesową dla przedsiębiorców równie użyteczną, przy tym lekką i zabawnie napisaną, jak Startup. Postaw wszystko na jedną firmę. Diana Kander bardzo czytelnie obrazuje, na czym polega uruchamianie nowego przedsięwzięcia. W efekcie powstała książka, która pomaga skutecznie wprowadzić początkującego przedsiębiorcę na drogę do sukcesu.

Tony Hsieh dyrektor generalny Zappos.com oraz autor książki Delivering Happiness, numer jeden na liście bestsellerów „New Jork Timesa”

To lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce stworzyć nowy produkt lub założyć firmę. Startup. Postaw wszystko na jedną firmę przekazuje trudne koncepcje biznesowe w sposób bardzo przystępny. Pomaga czytelnikom zrozumieć znaczenie wsparcia się na modelu biznesowym. Wyjaśnia to na przykładzie wyrazistej, zapadającej w pamięć historii.

Steve Blank wykładowca na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, Uniwersytecie Stanforda,

Uniwersytet Columbia i Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco

Zbyt rzadko się zdarza, by książka biznesowa była tak pełna inteligentnych rad i jednocześnie tak zabawna.

John Jantsch autor Duct Tape Marketing i Duct Tape Selling

Mało jest lektur, od których nie można sie oderwać. Diana Kander stworzyła rzecz, która łączy wciągającą historię pełną wyborów, dylematów, kompromisów i problemów, z rzeczywistymi doświadczeniami przedsiębiorcy. Dzięki narracji, ukazującej kulturę i ducha biznesu w formie opowieści o dumie, parciu do przodu i intuicji, czytelnik uczy się, jak z sukcesem postawić wszystko na jedną kartę i wejść na własną drogę przedsiębiorczości.

Ted Zoller dyrektor Center for Entrepreneurial Studies,Uniwersytet Karoliny Północnej, Chapel Hill

Gdyby było więcej takich książek jak ta, świat biznesu miałby się znacznie lepiej, a z pewnością byłby zabawniejszy. Mamy tu zachwycająco świeże spojrzenie na wymagania, jakie trzeba spełnić w podążaniu za swoją pasją – z dużymi szansami na powodzenie.

Jay Baer autor Youtility, bestsellera w rankingu „New York Timesa”

DIANA KANDER

to obdarzona niezwykłym talentem kobieta biznesu. Jest współzarządzającą Ewing Marion Kauffman Foundation, jedną z największych na świecie organizacji non profit, działającą na rzecz rozwoju  przedsiębiorczości i edukacji. Po ukończeniu studiów prawniczych w Georgetown i rezygnacji z obiecującej kariery adwokackiej założyła swoją pierwszą firmę. Obecnie, czerpiąc z własnych doświadczeń założycielki, inwestorki i wykładowczyni, opracowuje i wdraża programy szkoleniowe dla instytucji edukacyjnych i osób prywatnych.

Jako wzięta konsultantka, mistrzyni wystąpień publicznych Diana doradza i wspiera zarówno początkujących przedsiębiorców, jak i szefów firm z rankingu Fortune 500. Autorka swoje zwięzłe i sugestywnie przedstawione kwestie, dotyczące startu w biznesie, podała w formie powieści. Oczywiście nie w narracji czy intrydze (z elementami romansu zresztą) leży wartość książki. Precyzyjnie sformułowane rady dotyczą kilku podstawowych zasad startu w biznesie – przede wszystkim rozpoznawania potrzeb potencjalnych klientów i zbudowania oferty w sposób rozwiązujący ich problemy. Ten nietypowy, bardzo interesujący zabieg pisarski, przykuwające uwagę narracja i użyteczna, instruktywna warstwa poradnicza książki spowodowała bardzo dobre jej przyjęcie przez publiczność czytelniczą i recenzentów prestiżowych periodyków („New York Times” i „Wall Street Journal”).

Diana Kander Startup. Postaw wszystko na jedną firmę

Tytuł oryginału: ALL IN STARTUP: LAUNCHING A NEW IDEA WHEN EVERYTHING IS ON THE LINE

Ilość str. 328, format: 150x2270mm, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena: 45,00 zł

Premiera: 25 maja 2015r.

www.studioemka.com.pl

www.facebook.com/studioemka

Kontakt: Olga Błachnio, tel. 22/ 628 08 38 e-mail: olga@studioemka.com.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA