| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Małopolskie Targi Innowacji - poznaj małopolskie innowacje!

Małopolskie Targi Innowacji - poznaj małopolskie innowacje!

30 małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski - ich innowacyjne pomysły i wynalazki oraz 20 instytucji wspierających nowatorskie pomysły i prowadzących pionierskie prace badawcze. Ponadto pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych, Oculus Rift – czyli rozrywka w wirtualnej rzeczywistości, prezentacja myśli technicznej studentów AGH na przykładzie wyścigowego bolidu, różnorodne warsztaty kreatywne oraz mobilne centrum szkoleniowe OZE promujące ograniczenie niskiej emisji. To wszystko oraz wiele innych interesujących rozwiązań i technologii będzie można zobaczyć podczas Małopolskich Targów Innowacji w dniu 29 maja na Małym Rynku w Krakowie! Wstęp wolny.

Zasadniczą częścią wydarzenia będzie prezentacja 50 wystawców – 30 firm i 20 instytucji. Firmy – innowacyjne MŚP z Małopolski wybrane w otwartym i konkurencyjnym naborze. To przedsiębiorstwa stawiające na rozwój z wykorzystaniem badań i wysokich technologii, współpracujące z placówkami naukowymi lub posiadające własne jednostki badawczo-rozwojowe. Wiele z nich opatentowało swoje produkty i technologie, inne zdobywały nagrody w konkursach promujących innowacyjność. Część z nich jest przykładem indywidualnej kreatywności właścicieli – swój pomysł przekuli w innowacyjny produkt. Wszystkie te firmy są przykładem, że naprawdę warto być innowacyjnym. Druga część wystawców to instytucje, które mogą pomóc w rozwijaniu innowacji, czy to przez wsparcie badawcze, finansowe, logistyczne czy też prawne. Będą to instytuty badawcze, centra transferu technologii, agencje rozwoju, inkubatory przedsiębiorczości oraz dwie instytucje ogólnopolskie mające zasadnicze znaczenie dla rozwoju poprzez innowacje: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Pod namiotem i obok niego organizatorzy przygotowali także szereg pokazów i eventów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w praktyce. Małopolski Instytut Kultury zaprasza na pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych pod hasłem Digitalizacja to dla nas klucz do interpretacji. Będzie można zobaczyć sprzęt do weryfikacji poziomu energooszczędności budynków oraz poddać się analizie i kompleksowemu pomiarowi składu masy ciała. Zespół AGH Racing zaprezentuje stworzony przez siebie bolid wyścigowy. Chętni na wirtualny skok na bungee lub przejażdżkę kolejką górską, będą mogli to zrobić pod targowym namiotem wystawienniczym. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zrobią to w pełni bezpiecznie! Jeżeli te wrażenia będą zbyt intensywne będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach makerspace z wykorzystaniem druku 3D, warsztatach z robotyki oraz warsztatach pt. Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji. Obok namiotu stanie mobilne centrum szkoleniowe Odnawialnych Źródeł Energii promujące ograniczanie niskiej emisji. A wszystkie ruchy uczestników wydarzenia będą śledzić latające maszyny podczas pokazu pt. Inwazja dronów.

Namiot targowy na Małym Rynku czynny będzie od 10:00 do 18:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.imalopolska.eu. Organizatorem Małopolskich Targów Innowacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Targi odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Powyższe działania współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »