REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małopolskie Targi Innowacji - poznaj małopolskie innowacje!

REKLAMA

30 małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski - ich innowacyjne pomysły i wynalazki oraz 20 instytucji wspierających nowatorskie pomysły i prowadzących pionierskie prace badawcze. Ponadto pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych, Oculus Rift – czyli rozrywka w wirtualnej rzeczywistości, prezentacja myśli technicznej studentów AGH na przykładzie wyścigowego bolidu, różnorodne warsztaty kreatywne oraz mobilne centrum szkoleniowe OZE promujące ograniczenie niskiej emisji. To wszystko oraz wiele innych interesujących rozwiązań i technologii będzie można zobaczyć podczas Małopolskich Targów Innowacji w dniu 29 maja na Małym Rynku w Krakowie! Wstęp wolny.

Zasadniczą częścią wydarzenia będzie prezentacja 50 wystawców – 30 firm i 20 instytucji. Firmy – innowacyjne MŚP z Małopolski wybrane w otwartym i konkurencyjnym naborze. To przedsiębiorstwa stawiające na rozwój z wykorzystaniem badań i wysokich technologii, współpracujące z placówkami naukowymi lub posiadające własne jednostki badawczo-rozwojowe. Wiele z nich opatentowało swoje produkty i technologie, inne zdobywały nagrody w konkursach promujących innowacyjność. Część z nich jest przykładem indywidualnej kreatywności właścicieli – swój pomysł przekuli w innowacyjny produkt. Wszystkie te firmy są przykładem, że naprawdę warto być innowacyjnym. Druga część wystawców to instytucje, które mogą pomóc w rozwijaniu innowacji, czy to przez wsparcie badawcze, finansowe, logistyczne czy też prawne. Będą to instytuty badawcze, centra transferu technologii, agencje rozwoju, inkubatory przedsiębiorczości oraz dwie instytucje ogólnopolskie mające zasadnicze znaczenie dla rozwoju poprzez innowacje: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Pod namiotem i obok niego organizatorzy przygotowali także szereg pokazów i eventów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w praktyce. Małopolski Instytut Kultury zaprasza na pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych pod hasłem Digitalizacja to dla nas klucz do interpretacji. Będzie można zobaczyć sprzęt do weryfikacji poziomu energooszczędności budynków oraz poddać się analizie i kompleksowemu pomiarowi składu masy ciała. Zespół AGH Racing zaprezentuje stworzony przez siebie bolid wyścigowy. Chętni na wirtualny skok na bungee lub przejażdżkę kolejką górską, będą mogli to zrobić pod targowym namiotem wystawienniczym. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zrobią to w pełni bezpiecznie! Jeżeli te wrażenia będą zbyt intensywne będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach makerspace z wykorzystaniem druku 3D, warsztatach z robotyki oraz warsztatach pt. Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji. Obok namiotu stanie mobilne centrum szkoleniowe Odnawialnych Źródeł Energii promujące ograniczanie niskiej emisji. A wszystkie ruchy uczestników wydarzenia będą śledzić latające maszyny podczas pokazu pt. Inwazja dronów.

Namiot targowy na Małym Rynku czynny będzie od 10:00 do 18:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.imalopolska.eu. Organizatorem Małopolskich Targów Innowacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Targi odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Powyższe działania współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Serdecznie zapraszamy!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA