reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Dłuższy macierzyński - pomoc czy utrudnienie dla kobiet

Aktualizacja: 09.03.2006

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie trzech projektów nowelizacji kodeksu pracy dotyczących urlopów macierzyńskich. Odrębne projekty złożyli rząd, posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin. »

Euro kosztuje prawie 3,90 zł

Aktualizacja: 08.03.2006

Na rynkach finansowych trwa dalszy ciąg przeceny złotego i polskich obligacji. Do pogorszenia nastrojów przyczyniło się złamanie ważnego poziomu 3,88 zł do euro. »

Niższa inflacja średnioroczna

Aktualizacja: 08.03.2006

Według szacunków Ministerstwa Finansów średnia dynamika inflacji w 2006 roku może być niższa niż 1,5 proc. założone w ustawie budżetowej. »

PO nie przyłoży ręki do samorozwiązania parlamentu

Aktualizacja: 08.03.2006

Szef PO Donald Tusk powiedział, że jedyną drogą do wcześniejszych wyborów parlamentarnych jest w jego ocenie dymisja rządu. »

Złoty i obligacje powinny zacząć odrabiać spadki

Aktualizacja: 08.03.2006

Złoty w ciągu dnia może zyskać na wartości, podobnie jak polskie obligacje. Rynek powinien być ustabilizowany w czasie środowej sesji - prognozują dilerzy. »

Sejm o projektach wydłużających urlop macierzyński

Aktualizacja: 08.03.2006

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie trzech projektów nowelizacji Kodeksu pracy: rządowego, PiS i LPR. »

Praca ciągła nie musi być uciążliwa

Aktualizacja: 08.03.2006

Związki zawodowe reprezentujące pracowników ruchu ciągłego chcą zmian w kodeksie pracy. Ich zdaniem czas pracy pracownika zmianowego powinien mieć mniejszy wymiar niż czas pracy pracownika dziennego. »

Mniej podatników zbankrutuje

Aktualizacja: 08.03.2006

Ministerstwo Finansów chce znowelizować przepisy Ordynacji podatkowej. Tym razem zmiany mają być korzystne dla podatników. Nie trzeba będzie płacić od razu podatku. »

Deprecjacja złotego nie powinna być długotrwała

Aktualizacja: 07.03.2006

We wtorek złoty znacznie stracił na wartości zarówno wobec euro, jak i dolara. W opinii analityków, nie jest to jednak długotrwałe osłabienie i w najbliższym czasie złoty ponownie zacznie zyskiwać na wartości. »

Senackie komisje za uchwałą w sprawie otwarcia rynków pracy

Aktualizacja: 07.03.2006

Przyjęcie uchwały wzywającej rządy i parlamenty dawnych państw Unii Europejskiej do otwarcia swoich rynków pracy dla Polaków rekomendują Senatowi połączone komisje senackie: Ustawodawcza, Spraw Unii Europejskiej oraz Rodziny i Polityki Społecznej. »

NBP powinien walczyć z inflacją

Aktualizacja: 07.03.2006

Celem działania Narodowego Banku Polskiego powinna być dbałość o stabilność pieniądza, a rozszerzanie celu jest zbędne - ocenia wicepremier Zyta Gilowska. »

Spadł wskaźnik wyprzedzający koniunktury

Aktualizacja: 07.03.2006

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce spadł w lutym o 0,5 pkt - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Złoty i obligacje tracą

Aktualizacja: 07.03.2006

Złoty stracił na wartości na otwarciu we wtorek, a rentowności obligacji wzrosły. Uczestnicy rynku sądzą, że polska waluta może jeszcze we wtorek tracić, ale nie powinien to być stały trend. »

Rząd przeciw zmianom

Aktualizacja: 07.03.2006

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd ma ocenić projekt ustawy o super- i hipermarketach autorstwa Samoobrony. Z informacji, jakie uzyskała Gazeta Prawna, wynika, że stanowisko to będzie negatywne. Rząd zarzuca projektodawcom, że chcą wprowadzić bariery utrudniające działalność handlową. »

Lobbing od dziś pod kontrolą

Aktualizacja: 07.03.2006

Rejestry zawodowych lobbystów i ich klientów, projekty ustaw i rozporządzeń publikowane na etapie uzgodnień między ministrami - m.in. takie rozwiązania wprowadza obowiązująca od dziś ustawa o działalności lobbingowej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama