REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rynek aplikacji mobilnych zanotował znaczny wzrost

REKLAMA

Unijny rynek aplikacji mobilnych pnie się w górę. Z badań wynika, iż dzięki niemu w najbliższych latach może zanotować znaczny wzrost dochodów aż o 63 mld euro. Dodatkowo przybędzie 5 mln nowych miejsc pracy.

Na unijnym rynku aplikacji – programów przeznaczonych dla urządzeń przenośnych – zatrudnionych jest już 1 mln programistów i 800 tys. osób zajmujących się marketingiem i funkcjami pomocniczymi. Jak wynika z wydanego niedawno sprawozdania, liczba ta może do 2018 r. wzrosnąć do prawie 5 mln osób.

REKLAMA

Unijny sektor aplikacji przynosi obecnie 17,5 mld euro rocznie. Dzięki zwiększeniu sprzedaży, intensyfikacji reklamy i rozszerzeniu zakresu zadań zleconych roczne przychody mogłyby wzrosnąć do 63 mld euro w ciągu najbliższych 5 lat.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zmiany w kwalifikacji pracowników

UE jest światowym liderem w zakresie gier do urządzeń przenośnych. Mimo to Unia cały czas pozostaje w tyle za USA, jeśli chodzi o szkolenie programistów i ich pensje.

REKLAMA

Aby zaradzić temu problemowi, UE współpracuje na zasadach partnerskich z przedsiębiorstwami i innymi organizacjami w ramach „Wielkiej koalicji na rzecz miejsc pracy w sektorze cyfrowym”. Celem tej inicjatywy jest, by więcej osób – zwłaszcza osób młodych – posiadło odpowiednie umiejętności cyfrowe. Dzięki temu można by było obsadzić rosnącą liczbę wolnych etatów w unijnym sektorze IT.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ponadto UE uruchomiła europejski portal otwartych zasobów edukacyjnych „Open Education Europa”, dzięki któremu studenci, profesjonaliści i instytucje oświatowe mogą dzielić się otwartymi, wolnodostępnymi zasobami edukacyjnymi.

Kłopoty techniczne

Jeśli UE ma osiągnąć swój potencjał w sektorze aplikacji, trzeba usunąć pewne słabe punkty. Do punktów tych należą: słaba łączność bezprzewodowa, problemy z łącznością transgraniczną i ograniczenia w usługach sieciowych w niektórych państwach członkowskich.

Problemem dla programistów w UE jest również brak usług 4G i interoperacyjności między amerykańskimi platformami takimi jak Android, iOS i Facebook. Faktyczna zależność od takich platform zmniejsza również zyski.

Zobacz również: ZUS wypłaci zawieszone emerytury

Pomoc dla unijnych przedsiębiorstw

REKLAMA

W UE jest ponad 500 mln konsumentów – tak więc istnieje ogromny potencjał dla przedsiębiorstw i programistów. Aby ułatwić osobom z pomysłami dostęp do rynku, UE pracuje nad uproszczeniem przepisów unijnych w zakresie praw autorskich i udzielania licencji.

Aby wspierać technologie informacyjno-komunikacyjne i przedsiębiorczość online w Europie, UE uruchomiła inicjatywę „Startup Europe”, która umożliwia początkującym przedsiębiorcom współpracę z liderami rynku polegającą na wymianie pomysłów i rozwijaniu nowych produktów i usług.

Dalsze działania

Parlament Europejski dyskutuje obecnie nad inicjatywą „Łączność na całym kontynencie”. Inicjatywa ta obejmuje usprawnienie usług 4G i usług w zakresie dostępu szerokopasmowego, co będzie miało zasadnicze znaczenie dla przyszłości unijnego sektora aplikacji.

Zobacz: Unia Europejska zaostrza walkę z oszustwami podatkowymi

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Komisja Europejska

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA