reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wspólnik może mieć swojego pełnomocnika

Aktualizacja: 19.04.2006

Wspólnik spółki cywilnej może występować w postępowaniu podatkowym za pośrednictwem pełnomocnika, i to nawet wtedy, gdy pełnomocnictwo ustanowił jeszcze przed zawarciem umowy spółki. »

Czy najem to działalność gospodarcza

Aktualizacja: 19.04.2006

Opodatkowanie najmu podatkiem liniowym dotyczy tylko tych podmiotów, które wynajmują lokale w ramach prowadzonej działalności gospodarczej - podkreślają eksperci. »

Złoty i obligacje stabilne, nie zareagowały na dane o wynagrodzeniach

Aktualizacja: 18.04.2006

Złoty nie zareagował na dane o wzroście wynagrodzeń w marcu, które ostudziły nadzieje na obniżkę stóp procentowych po bardzo niskiej marcowej inflacji. Minimalnie wzrosły rentowności obligacji. »

Ceny pszenicy w skupie spadły w marcu o 1,3 proc.

Aktualizacja: 18.04.2006

Ceny skupu pszenicy w marcu spadły o 1,3 proc. wobec marca 2005 roku i wzrosły o 1,3 proc. wobec lutego - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie. »

Wynagrodzenie w marcu wzrosło o 5,4 proc.

Aktualizacja: 18.04.2006

Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2006 roku wyniosło 2.613,67 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 5,4 proc., a mdm wzrosło o 3,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Patologie specjalnych stref ekonomicznych

Aktualizacja: 18.04.2006

Kiedyś inwestorzy podążali za specjalnymi strefami ekonomicznymi. Dziś jest odwrotnie. Na życzenie inwestora nawet centrum stolicy może stać się specjalną strefą ekonomiczną. »

Złoty mocniejszy do dolara

Aktualizacja: 18.04.2006

Pierwszy poświąteczny dzień przyniósł powiew optymizmu na rynku. Gracze zastanawiają się, czy niska inflacja jaką GUS opublikował w piątek może oznaczać dalsze obniżki stóp. »

W marcu ceny wzrosły o 0,4 procent

Aktualizacja: 18.04.2006

Niższa od oczekiwanej inflacja była wynikiem spadku cen żywności, ubrań i obuwia oraz transportu. Ekonomiści przewidywali, że w marcu inflacja liczona w ujęciu rocznym wyniesie 0,6 proc. »

Przedsiębiorcy popełniają błędy

Aktualizacja: 18.04.2006

Przedsiębiorca prowadzący działalność handlową na zasadach kredytu kupieckiego powinien dokładnie zabezpieczyć swoje interesy, jeszcze zanim wyda kontrahentowi towar lub zrealizuje na jego rzecz usługę. »

Postanowień umowy trzeba umieć dowieść

Aktualizacja: 18.04.2006

Zawieranie nawet ważnych umów ustnie powoduje komplikacje dowodowe. Strony nierzadko zmieniają w trakcie realizacji kontraktu jego warunki - z pozoru za zgodą kontrahenta. »

Na rynkach święta, w cieniu polityka

Aktualizacja: 13.04.2006

Czwartkowa sesja przyniosła osłabienie na rynkach, gdyż gracze postanowili zamknąć pozycje przed zbliżającymi się świętami. »

Premier nie widzi powodów by podawać rząd do dymisji

Aktualizacja: 13.04.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował, że nie widzi powodów by podawać rząd do dymisji. »

Zmiana ustawy o NBP może oznaczać wzrost CPI i niższy wzrost PKB

Aktualizacja: 13.04.2006

Jeżeli zostanie uchwalona zmiana ustawy o NBP to w długim okresie może to oznaczać wzrost inflacji i spadek tempa wzrostu PKB - powiedział Jerzy Pruski, wiceprezes banku centralnego. »

Na rynkach coraz wyraźniejsza świąteczna atmosfera

Aktualizacja: 13.04.2006

Czwartek rozpoczął się spokojnie na rynkach walutowym i długu, i w związku ze zbliżającymi się świętami tak ma przebiegać cała sesja. »

Ryczałt VAT tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 13.04.2006

Ryczałt VAT, który miał zrekompensować likwidację ryczałtu ewidencjonowanego i karty podatkowej, mógłby okazać się atrakcyjny dla sporej grupy podatników - wynika z analizy GP. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Nogacki

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama