REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wielkanoc 2024
Wielkanoc 2024
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

Sieć sklepów z elektroniką przebadała Polaków, zadając im pytanie, z jakich urządzeń RTV AGD będą korzystali w te święta. Wyniki są bardzo interesujące. 

REKLAMA

Czym jest Wielkanoc dla Polaków 

REKLAMA

Jakie podejście do Wielkanocy mają Polacy? To najważniejsze i najstarsze wydarzenie w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Według badania UCE Research i Grupy Offerista, 28 proc. respondentów deklaruje w 2024 roku zwiększenie wydatków na świąteczne zakupy w porównaniu z 2023. To nie powinno dziwić. Polacy szanują i kultywują symbolikę świąt.

- Święta kościelne – niezależnie od ich nazwy – są dla Polaków przede wszystkim tradycją, ale też czasem spędzanym w gronie najbliższych. Lubimy zasiąść do suto zastawionego stołu, porozmawiać i po prostu poświętować. Jako sieć sklepów ze sprzętem postanowiliśmy przekornie zapytać o to, z których urządzeń elektronicznych Polacy będą najchętniej korzystać w tę Wielkanoc. Wyniki nas nie zaskoczyły – wyjaśnia Karolina Pietz Drapińska, Marketing & PR Director z Komputronik S.A.

Odkurzacz i mikser czy masażer i słuchawki? 

REKLAMA

Jakie sprzęty będą najczęściej wykorzystywane w święta? TE które będą pomogać w sprzątaniu czy gotowaniu czy raczej te zwiazane z wypoczynkiem? Ankietowani mogli udzielać odpowiedzi w zamkniętym formularzu. Do wyboru mieli następujące kategorie produktowe: telewizor, komputer stacjonarny, laptop, laptop gamingowy, smartfon, czytnik e-book, odkurzacz, mikser, mop elektryczny, hulajnoga elektryczna, smartwatch, bieżnia, słuchawki, masażer, kamera, aparat cyfrowy, dron, echosonda wędkarska, mikrofon do rozmowy lub streamingu oraz waga łazienkowa.

Zaskoczeń chyba nie ma, że na podium znalazł się… telewizor, który wskazało 26 proc. Na drugim miejscu uplasował się smartfon – 23 proc. wskazań. Natomiast na trzecim – komputer stacjonarny (17 proc.). Tuż za podium znalazł się laptop – 8 proc., a na piątym i szóstym miejscu odpowiednio słuchawki (5 proc.) i laptop gamingowy (4 proc.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Wyniki naszego badania oraz wskazywane przez respondentów kategorie jasno wskazują na to, że Polacy będą chcieli w najbliższe Święta odpocząć. Nadrobią zaległe seriale na Netflixie i obejrzą film w TV, będą czytali newsy na smartfonie i składali życzenia swoim bliskim, z którymi się nie zobaczą, by po odejściu od stołu zasiąść do komputera stacjonarnego. Niewykluczone, że wybiorą się też w podróż, zabierając ze sobą laptopa, słuchawki czy laptopa gamingowego. Może to też sugerować, że będą się chcieli odciąć i zregenerować, słuchając ulubionej muzyki na YouTube, Spotify czy Tidalu, a także grając w ulubione gry – wyjaśnia Karolina Pietz Drapińska z Komputronik S.A.

 

Nie potrzebujemy wagi w święta

A co z kolejnymi kategoriami? Nie cieszyły się już tak dużą popularnością. Po około 2 proc. respondentów wskazało odkurzacz, mikser, mop elektryczny, a także czytnik e-book oraz hulajnogę elektryczną. Blisko 1 proc. wybrał smartwatch czy drona.  Natomiast poniżej 1 proc. odpowiedzi uzyskały kategorie, takie jak bieżnia, echosonda czy mikrofon do rozmowy lub streamingu. Nie jest zaskoczeniem, że ostatnie miejsce zajęła.... waga łazienkowa. W końcu niecodziennie są święta.

- Jesteśmy przedstawicielami sklepu elektronicznego i wiemy, jaki wpływ technologie mają na nasze życie. Apelujemy więc w te święta o jedno – znajdźmy czas dla najbliższych. Wyłączmy telewizor. Odłóżmy nie tylko wagę, ale też smartfona czy laptopa. Wesołych Świąt! – konkluduje Pietz Drapińska z Komputronik.

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22 – 26 marca 2024 r. metodą CAWI na grupie 372 osób. Ankieta umożliwiała odpowiedzi wielokrotnego wyboru.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Relaks nie jest dla słabych. Dlaczego liderom tak trudno jest odpoczywać?

Wyobraź sobie, że siedzisz z kubkiem ulubionej herbaty, czujesz bryzę morską, przymykasz oczy, czując promienie słońca na twarzy i… nie masz wyrzutów sumienia. W twojej głowie nie pędzi pendolino tematów, kamieni milowych i zadań, które czekają w kolejce do pilnej realizacji, telefon służbowy milczy. Brzmi jak science fiction? W świecie liderów odpoczynek to często temat tabu, a relaks – luksus, na który prawdziwy przywódca nie może sobie pozwolić. Uważam, że to już najwyższy czas, abyśmy przestali się oszukiwać i zaczęli zadawać niewygodne pytania dotyczące relaksu – przede wszystkim sobie - powiedziała Dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR Dorota Dublanka.

Polscy wykonawcy działający na rynku niemieckim powinni znać VOB/B

VOB/B nadal jest w Niemczech często stosowanym narzędziem prawnym. Jak w pełni wykorzystać zalety tego sprawdzonego zbioru przepisów, minimalizując jednocześnie ryzyko?

BCC ostrzega: firmy muszą przyspieszyć wdrażanie KSeF. Ustawa już po pierwszym czytaniu w Sejmie

Prace legislacyjne nad ustawą wdrażającą Krajowy System e-Faktur (KSeF) wchodzą w końcową fazę. Sejm skierował projekt nowelizacji VAT do komisji finansów publicznych, która pozytywnie go zaopiniowała wraz z poprawkami.

Zakupy w sklepie stacjonarnym a reklamacja. Co może konsument?

Od wielu lat obowiązuje ustawa o prawach konsumenta. W wyniku implementowania do polskiego systemu prawa regulacji unijnej, od 1 stycznia 2023 r. wprowadzono do tej ustawy bardzo ważne, korzystne dla konsumentów rozwiązania.

REKLAMA

Ponad 650 tys. firm skorzystało z wakacji składkowych w pierwszym półroczu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w pierwszym półroczu 2025 r. z wakacji składkowych skorzystało 657,5 tys. przedsiębiorców. Gdzie można znaleźć informacje o uldze?

Vibe coding - czy AI zredukuje koszty tworzenia oprogramowania, a programiści będą zbędni?

Kiedy pracowałem wczoraj wieczorem nad newsletterem, do szablonu potrzebowałem wołacza imienia – chciałem, żeby mail zaczynał się od “Witaj Marku”, zamiast „Witaj Marek”. W Excelu nie da się tego zrobić w prosty sposób, a na ręczne przerobienie wszystkich rekordów straciłbym długie godziny. Poprosiłem więc ChatGPT o skrypt, który zrobi to za mnie. Po trzech sekundach miałem działający kod, a wołacze przerobiłem w 20 minut. Więcej czasu zapewne zajęłoby spotkanie, na którym zleciłbym komuś to zadanie. Czy coraz więcej takich zadań nie będzie już wymagać udziału człowieka?

Wellbeing, który naprawdę działa. Arłamów Business Challenge 2025 pokazuje, jak budować silne organizacje w czasach kryzysu zaangażowania

Arłamów, 30 czerwca 2025 – „Zaangażowanie pracowników w Polsce wynosi jedynie 8%. Czas przestać mówić o benefitach i zacząć praktykować realny well-doing” – te słowa Jacka Santorskiego, psychologa biznesu i społecznego, wybrzmiały wyjątkowo mocno w trakcie tegorocznej edycji Arłamów Business Challenge.

Nie uczą się i nie pracują. Polscy NEET często są niewidzialni dla systemu

Jak pokazuje najnowszy raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, około 10% młodych Polaków nie uczy się ani nie pracuje. Kim są polscy NEET i dlaczego jest to realny problem społeczny?

REKLAMA

Polska inwestycyjna zapaść – co hamuje rozwój i jak to zmienić?

Od 2015 roku stopa inwestycji w Polsce systematycznie spada. Choć może się to wydawać abstrakcyjnym wskaźnikiem makroekonomicznym, jego skutki odczuwamy wszyscy – wolniejsze tempo wzrostu gospodarczego, mniejszy przyrost zamożności, trudniejsza pogoń za Zachodem. Dlaczego tak się dzieje i czy można to odwrócić? O tym rozmawiali Szymon Glonek oraz dr Anna Szymańska z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Firma za granicą jako narzędzie legalnej optymalizacji podatkowej. Fakty i mity

W dzisiejszych czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej stają przed koniecznością konkurowania na globalnym rynku, pojęcie optymalizacji podatkowej staje się jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej. Wiele osób kojarzy jednak przenoszenie firmy za granicę głównie z próbą unikania podatków lub wręcz z działaniami nielegalnymi. Tymczasem, właściwie zaplanowana firma za granicą może być w pełni legalnym i etycznym narzędziem zarządzania obciążeniami fiskalnymi. W tym artykule obalimy popularne mity, przedstawimy fakty, wyjaśnimy, które rozwiązania są legalne, a które mogą być uznane za agresywną optymalizację. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy polski przedsiębiorca faktycznie zyskuje, przenosząc działalność poza Polskę?

REKLAMA