reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Fundusze inwestycyjne na poczcie

Aktualizacja: 04.08.2006

Bank Pocztowy i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych podpisały umowę w sprawie dystrybucji funduszy inwestycyjnych. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 18 września 2006 roku »

7,5 mld euro dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.08.2006

W województwie opolskim 40 proc. funduszy z unijnego budżetu na lata 2007-2013 trafi do przedsiębiorców. Małopolskie na pomoc firmom przeznaczy tylko 10 proc. otrzymanej puli. »

Polonijne  Forum Gospodarcze

Aktualizacja: 04.08.2006

16 września rozpocznie się w Warszawie XII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Według wiceprzewodniczącego rady Fundacji Polonia, Zbigniewa Olszewskiego, »

Koniec politycznych rad nadzorczych

Aktualizacja: 04.08.2006

Znowelizowana ustawa o komercjalizacji zakazuje pracownikom biur poselskich zasiadać w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. »

Koszty wycofania można pokryć z polisy

Aktualizacja: 03.08.2006

Rośnie liczba wpisów do rejestru produktów niebezpiecznych, a wraz z nią zainteresowanie polisami OC z opcją wycofania produktu. »

Do sprywatyzowania zostało ponad 330 przedsiębiorstw

Aktualizacja: 03.08.2006

Likwidacja przedsiębiorstw państwowych poprzez ich komercjalizację może być zdaniem ekspertów istotnym bodźcem do przyspieszenia prywatyzacji. Takie możliwości dostrzegają także eksperci Ministerstwa Skarbu Państwa »

Przedsiębiorcy chcą zaistnieć w sieci

Aktualizacja: 03.08.2006

Rozwój rynku domen przyspiesza upowszechnienie internetu. Firmy coraz częściej dotrzegają korzyści z promocji w sieci i prezentowania potencjalnym klientom oferty swoich towarów i usług. »

Akcyzowy brak logiki

Aktualizacja: 03.08.2006

Trudno doszukać się logiki w tym, że za zakup alkoholu w tym samym sklepie raz zapłacimy akcyzę w Polsce, a innym razem nie. I na tym polega kłopot z polskimi przepisami akcyzowymi. »

E-POLTAX to nie e-deklaracje

Aktualizacja: 03.08.2006

Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że 16 sierpnia rusza pierwsza faza projektu nowych usług elektronicznych e-POLTAX, który umożliwi przesyłanie deklaracji elektronicznych. »

Kosztowna gwarancja

Aktualizacja: 03.08.2006

Zdrowa gospodarka rynkowa charakteryzuje się między innymi tym, że co roku jakiś odsetek firm upada, a na ich miejsce powstają nowe przedsiębiorstwa. Niestety nie każdy pracodawca, którego okoliczności zmusiły do zwinięcia interesu, jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań »

Z towarzystwem warto się targować

Aktualizacja: 03.08.2006

Towarzystwa rzadziej kwestionują prawo poszkodowanego do naprawy samochodu z polisy OC sprawcy do 100 proc. jego wartości. Próbują jednak udowodnić, że naprawa jest nieopłacalna. Po postanowieniu Sądu Najwyższego z początku roku coraz mniej osób ma problem z tzw. szkodą całkowitą. »

Dla zmiany umowy stawka 0,5 proc.

Aktualizacja: 02.08.2006

Dokonując zmiany umowy spółki, należy liczyć się z koniecznością zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Stawka podatku wynosi 0,5 proc. »

245 mln zł na pomoc dla rolników

Aktualizacja: 02.08.2006

Rada Ministró zdecydowała o przeznaczeniu w tym roku 245 mln złna pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty w uprawach z powodu suszy. Decyzję o udzieleniu pomocy rolnikom, którzy ponieśli straty w wyniku upałów, podjęła Rada Ministrów w przyjętej uchwale »

Procedura naprawy firmy jest nadużywana

Aktualizacja: 01.08.2006

Co należy zrobić, aby przepisy o naprawie firmy zagrożonej upadłością stały się faktycznie instrumentem przezwyciężania kryzysów? »

Warto zmieniać program ubezpieczenia grupowego

Aktualizacja: 01.08.2006

Warto zastanowić się, co najlepiej zabezpieczy rodzinę. Można ubezpieczać życie rodziców i teściów albo kupić polisę z wysoką sumą ubezpieczenia na wypadek własnej śmierci. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama