Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła przysługuje każdemu. Czy Twoi klienci o tym też wiedzą?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
Fot. ARC
Fot. ARC
fot. materiały prasowe

Podczas zmiany źródła ciepła Twoi klienci mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego. Od 2021 roku, opłaty związane z zakupem i unieważnianiem "białych certyfikatów" widoczne na rachunkach za energię mogą zostać zwrócone jako środki wspierające inwestycję w bardziej efektywne źródła ciepła. EnMS Polska pełni rolę operatora programów dofinansowań, oferując swoje wsparcie zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorstwom w procesie uzyskiwania finansowego wsparcia.

Przedsiębiorstwa działające w sektorze energetyki mają obowiązek realizacji rocznych oszczędności energii finalnej, wynoszących 1,5% od ilości zużywanej energii elektrycznej, ciepła i gazu ziemnego, lub w przedziale od 0,2% do 1% od ilości paliw ciekłych dostarczonych odbiorcom końcowym na obszarze Polski. W obecnej chwili firmy energetyczne nabywają wymagane ilości oszczędności energetycznych w formie tzw. "białych certyfikatów" na Towarowej Giełdzie Energii S.A. Koszty związane z tym zakupem mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych, w zależności od ilości sprzedanej energii.

Wymagany coroczny poziom oszczędności energetycznych może zostać osiągnięty poprzez generowanie efektywności energetycznej u odbiorców energii, na przykład poprzez wsparcie finansowe ich projektów, takich jak wymiana kotłów na pompy ciepła lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. EnMS Polska oferuje firmom energetycznym usługę, która umożliwia udokumentowanie uzyskanych oszczędności energetycznych u ostatecznych odbiorców energii. Ten proces obejmuje finansowe wsparcie w realizacji projektów poprawy efektywności energetycznej u tych odbiorców w ramach programów dofinansowań, których EnMS Polska jest operatorem.

Inwestycje związane z zastąpieniem przestarzałych systemów grzewczych nowoczesnymi pompami ciepła idealnie pasują do programów bezzwrotnych dofinansowań. W procesie wdrażania tej usługi, EnMS Polska nawiązuje współpracę z instalatorami, hurtowniami oraz producentami pomp ciepła, aby dotrzeć do jak największej liczby beneficjentów. Instalatorzy uczestniczący w programach dofinansowania aktywnie wspierają swoich klientów w procesie podejmowania decyzji o modernizacji ich przestarzałych źródeł ciepła.

Jesteś instalatorem lub producentem? Dowiedz się, jakie korzyści na Ciebie czekają:

  1. Szansę przedstawienia konkurencyjnej oferty z atrakcyjnym bonusem dla inwestora, który może wynosić nawet kilka tysięcy złotych..
  2. Opinię sprzedawcy, który jest zaangażowany i troszczy się o swoich klientów.
  3. Możliwość postrzegania Twojej firmy jako przyjaznej dla środowiska.
  4. Szansę na pozyskanie nowych klientów oraz utrzymanie dotychczasowych relacji biznesowych.

EnMS Polska jest odpowiedzialna za cały proces obsługi programu dofinansowań, który obejmuje szeroki zakres działań. Obejmuje to zarówno tworzenie materiałów marketingowych dla instalatorów, prowadzenie działań promocyjnych w Internecie, jak i podpisywanie umów z beneficjentami i klientami współpracującymi z EnMS Polska. Firma dba o pełną realizację programu, włączając w to proces wypłaty dofinansowania.

Finansowanie programu dofinansowań jest odpowiedzialnością podmiotów, które są prawnie zobowiązane do osiągania oszczędności energii finalnej. Wśród nich mogą znaleźć się przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, handlem lub dystrybucją energii elektrycznej, dostarczaniem energii elektrycznej, ciepła lub gazu ziemnego, a także wprowadzaniem paliw do obrotu. Dodatkowo do tego grona mogą należeć podmioty odpowiedzialne za dostarczanie ciepła sieciowego w określonych regionach, jak na przykład Miejskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

EnMS Polska pełni rolę operatora programu dofinansowań, oferując wsparcie podmiotom zobowiązanym do osiągania określonych wskaźników oszczędności energetycznych. Firma współpracuje z czołowymi graczami na rynku energii i paliw, takimi jak Axpo, Fortum, Unimot, Solumus, Polski Gaz, Glob-Terminal czy MPGK Krosno. Dzięki tym partnerstwom jest w stanie dostarczyć swoim beneficjentom kompleksowe wsparcie.

W roku 2022 firma obsłużyła ponad 2000 beneficjentów, co przyczyniło się do redukcji rocznego zużycia energii o ponad 800 TOE (ton oleju ekwiwalentnego – przyp. red.) oraz zaowocowało oszczędnościami wynoszącymi 3,4 miliona złotych. Aktualny budżet wynosi blisko 28 milionów złotych, co umożliwia znaczące wsparcie dla korzystających z bezzwrotnych dofinansowań beneficjentów.

Jakie korzyści może Ci przynieść współpraca z EnMS Polska?

1. Korzyści finansowe – dzięki udziałowi w programie bezzwrotnych dofinansowań instalatorzy mają możliwość oferowania swoich instalacji po konkurencyjnych cenach, a klienci mogą otrzymać do kilku tysięcy złotych dopłaty.

2. Pozyskanie nowych klientów i zwiększenie zysków – wybranym partnerom firma oferuje szansę dotarcia do nowych klientów, którzy są klientami usług audytowych świadczonych przez EnMS Polska.

3. Korzyści wizerunkowe – EnMS Polska przygotowuje materiały marketingowe dla partnerów i aktywnie promuje ich usługi na swoich platformach.

4. Realne oszczędności – klienci partnerów EnMS Polska nie tylko obniżają swoje koszty ogrzewania, ale także mają możliwość uzyskania dofinansowania, które mogą wykorzystać po zrealizowaniu swoich inwestycji, na przykład na rachunki za energię.

5. Przewaga konkurencyjna na rynku energetycznym – proponowanie skorzystania z programu dofinansowań stanowi dodatkowy atut firmy instalacyjnej, wyróżniający ją na tle konkurencji oraz budujący jej wizerunek jako nowoczesnej i innowacyjnej marki.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń do EnMS Polska pod nr tel. 573 504 333 lub wyślij e-mail na adres dofinansowania@enms.pl. Możesz też wejść na stronę https://zwrotzapiec.pl/ i wypełnić formularz kontaktowy, a Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą! 

Eksperci z EnMS Polska są gotowi dokładnie wyjaśnić każdy szczegół i udzielić wsparcia na każdym etapie procesu. Nie zwlekaj – rozpocznij współpracę z firmą już dziś.

 

Oprac.: Adrian Morel

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.