Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła przysługuje każdemu. Czy Twoi klienci o tym też wiedzą?

  • Artykuł sponsorowany
Fot. ARC
Fot. ARC
fot. materiały prasowe
Podczas zmiany źródła ciepła Twoi klienci mogą skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego. Od 2021 roku, opłaty związane z zakupem i unieważnianiem "białych certyfikatów" widoczne na rachunkach za energię mogą zostać zwrócone jako środki wspierające inwestycję w bardziej efektywne źródła ciepła. EnMS Polska pełni rolę operatora programów dofinansowań, oferując swoje wsparcie zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorstwom w procesie uzyskiwania finansowego wsparcia.

Przedsiębiorstwa działające w sektorze energetyki mają obowiązek realizacji rocznych oszczędności energii finalnej, wynoszących 1,5% od ilości zużywanej energii elektrycznej, ciepła i gazu ziemnego, lub w przedziale od 0,2% do 1% od ilości paliw ciekłych dostarczonych odbiorcom końcowym na obszarze Polski. W obecnej chwili firmy energetyczne nabywają wymagane ilości oszczędności energetycznych w formie tzw. "białych certyfikatów" na Towarowej Giełdzie Energii S.A. Koszty związane z tym zakupem mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych, w zależności od ilości sprzedanej energii.

Wymagany coroczny poziom oszczędności energetycznych może zostać osiągnięty poprzez generowanie efektywności energetycznej u odbiorców energii, na przykład poprzez wsparcie finansowe ich projektów, takich jak wymiana kotłów na pompy ciepła lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. EnMS Polska oferuje firmom energetycznym usługę, która umożliwia udokumentowanie uzyskanych oszczędności energetycznych u ostatecznych odbiorców energii. Ten proces obejmuje finansowe wsparcie w realizacji projektów poprawy efektywności energetycznej u tych odbiorców w ramach programów dofinansowań, których EnMS Polska jest operatorem.

Inwestycje związane z zastąpieniem przestarzałych systemów grzewczych nowoczesnymi pompami ciepła idealnie pasują do programów bezzwrotnych dofinansowań. W procesie wdrażania tej usługi, EnMS Polska nawiązuje współpracę z instalatorami, hurtowniami oraz producentami pomp ciepła, aby dotrzeć do jak największej liczby beneficjentów. Instalatorzy uczestniczący w programach dofinansowania aktywnie wspierają swoich klientów w procesie podejmowania decyzji o modernizacji ich przestarzałych źródeł ciepła.

Jesteś instalatorem lub producentem? Dowiedz się, jakie korzyści na Ciebie czekają:

  1. Szansę przedstawienia konkurencyjnej oferty z atrakcyjnym bonusem dla inwestora, który może wynosić nawet kilka tysięcy złotych..
  2. Opinię sprzedawcy, który jest zaangażowany i troszczy się o swoich klientów.
  3. Możliwość postrzegania Twojej firmy jako przyjaznej dla środowiska.
  4. Szansę na pozyskanie nowych klientów oraz utrzymanie dotychczasowych relacji biznesowych.

EnMS Polska jest odpowiedzialna za cały proces obsługi programu dofinansowań, który obejmuje szeroki zakres działań. Obejmuje to zarówno tworzenie materiałów marketingowych dla instalatorów, prowadzenie działań promocyjnych w Internecie, jak i podpisywanie umów z beneficjentami i klientami współpracującymi z EnMS Polska. Firma dba o pełną realizację programu, włączając w to proces wypłaty dofinansowania.

Finansowanie programu dofinansowań jest odpowiedzialnością podmiotów, które są prawnie zobowiązane do osiągania oszczędności energii finalnej. Wśród nich mogą znaleźć się przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, handlem lub dystrybucją energii elektrycznej, dostarczaniem energii elektrycznej, ciepła lub gazu ziemnego, a także wprowadzaniem paliw do obrotu. Dodatkowo do tego grona mogą należeć podmioty odpowiedzialne za dostarczanie ciepła sieciowego w określonych regionach, jak na przykład Miejskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

EnMS Polska pełni rolę operatora programu dofinansowań, oferując wsparcie podmiotom zobowiązanym do osiągania określonych wskaźników oszczędności energetycznych. Firma współpracuje z czołowymi graczami na rynku energii i paliw, takimi jak Axpo, Fortum, Unimot, Solumus, Polski Gaz, Glob-Terminal czy MPGK Krosno. Dzięki tym partnerstwom jest w stanie dostarczyć swoim beneficjentom kompleksowe wsparcie.

W roku 2022 firma obsłużyła ponad 2000 beneficjentów, co przyczyniło się do redukcji rocznego zużycia energii o ponad 800 TOE (ton oleju ekwiwalentnego – przyp. red.) oraz zaowocowało oszczędnościami wynoszącymi 3,4 miliona złotych. Aktualny budżet wynosi blisko 28 milionów złotych, co umożliwia znaczące wsparcie dla korzystających z bezzwrotnych dofinansowań beneficjentów.

Jakie korzyści może Ci przynieść współpraca z EnMS Polska?

1. Korzyści finansowe – dzięki udziałowi w programie bezzwrotnych dofinansowań instalatorzy mają możliwość oferowania swoich instalacji po konkurencyjnych cenach, a klienci mogą otrzymać do kilku tysięcy złotych dopłaty.

2. Pozyskanie nowych klientów i zwiększenie zysków – wybranym partnerom firma oferuje szansę dotarcia do nowych klientów, którzy są klientami usług audytowych świadczonych przez EnMS Polska.

3. Korzyści wizerunkowe – EnMS Polska przygotowuje materiały marketingowe dla partnerów i aktywnie promuje ich usługi na swoich platformach.

4. Realne oszczędności – klienci partnerów EnMS Polska nie tylko obniżają swoje koszty ogrzewania, ale także mają możliwość uzyskania dofinansowania, które mogą wykorzystać po zrealizowaniu swoich inwestycji, na przykład na rachunki za energię.

5. Przewaga konkurencyjna na rynku energetycznym – proponowanie skorzystania z programu dofinansowań stanowi dodatkowy atut firmy instalacyjnej, wyróżniający ją na tle konkurencji oraz budujący jej wizerunek jako nowoczesnej i innowacyjnej marki.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń do EnMS Polska pod nr tel. 573 504 333 lub wyślij e-mail na adres dofinansowania@enms.pl. Możesz też wejść na stronę https://zwrotzapiec.pl/ i wypełnić formularz kontaktowy, a Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą! 

Eksperci z EnMS Polska są gotowi dokładnie wyjaśnić każdy szczegół i udzielić wsparcia na każdym etapie procesu. Nie zwlekaj – rozpocznij współpracę z firmą już dziś.

 

Oprac.: Adrian Morel

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?