REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PKP: Zmiany w kursowaniu pociągów od 3 września do 12 listopada. Czasowo wstrzymywany ruch na kilku liniach

PKP: Zmiany w kursowaniu pociągów od 3 września do 12 listopada. Czasowo wstrzymywany ruch na kilku liniach
PKP: Zmiany w kursowaniu pociągów od 3 września do 12 listopada. Czasowo wstrzymywany ruch na kilku liniach
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

PKP Intercity zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów od 3 września do 12 listopada 2023 r. w związku z wprowadzeniem korekty rozkładu jazdy, której powodem są m.in. prowadzone prace modernizacyjne na kolejowych szlakach.

PKP Intercity zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów od września

W okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2022/2023 zarządca kolejowej infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe przewidział cztery korekty rozkładu jazdy pociągów uwzględniające sukcesywne fazy prac modernizacyjnych na polskiej sieci kolejowej.

REKLAMA

Pociągi do Zakopanego

Jak powiedział PAP rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak, od początku września nie będą kursowały pociągi pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Powodem jest wznowienie prac modernizacyjnych na tej linii. PKP Intercity zaplanowało w tym czasie uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej.
Z kolei Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK przekazała PAP, że na linii z Krakowa do Zakopanego na odcinku Sucha Beskidzka - Chabówka przewidziano prace w zakresie przebudowy przejazdów kolejowo-drogowych i zabudowy sieci podziemnych. Prowadzone będą roboty na stacji i na łącznicy w Chabówce oraz na stacji Zakopane, a także na odcinku Szaflary – Biały Dunajec – Poronin.

"Wykonanie zasadniczych robót na kolejowej +zakopiance+, w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych SA, planowane jest do końca bieżącego roku. W grudniu pociągi mają wrócić na tory" - dodała.

Czasowo wstrzymywany ruch na kilku liniach

REKLAMA

Jak podało PKP Intercity, w związku z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK czasowo będzie wstrzymywany ruch na kilku liniach.

Od 3 do 23 września br. w związku z budową nowych rozjazdów na stacji Olsztyn Główny została zaplanowana przerwa w ruchu na odcinku linii kolejowej numer 219 pomiędzy Olsztynem Głównym a stacją w Marcinkowie. W tym czasie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Ełk – Olsztyn Główny za pociągi: IC Rybak relacji Białystok – Szczecin Główny – Białystok oraz TLK Biebrza relacji Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna – Warszawa Wschodnia.

W trakcie dwóch wrześniowych weekendów (8-11 września br. oraz 15-18 września br.) nie będą kursowały pociągi na linii kolejowej numer 33 pomiędzy Gostyninem a Sierakówkiem. Podczas trwania tych zamknięć na odcinku Kutno – Gostynin – Płock zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów: TLK Flisak relacji Katowice – Gdynia Główna – Katowice oraz TLK Chemik relacji Katowice – Płock – Katowice.

Z kolei od 8 do 13 września br. zaplanowano naprawę przejazdu kolejowo-drogowego na odcinku Rytel – Chojnice na linii kolejowej numer 203. W związku z tymi pracami wystąpi całodobowe zamknięcie trasy, dlatego pociąg TLK Bory Tucholskie zostanie skierowany na trasę okrężną przez Bydgoszcz, a na pomijanym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Od 25 września do 3 października br. z powodu remontu przejazdu kolejowo-drogowego na odc. Mścice – Koszalin zamknięty zostanie jeden tor na linii kolejowej numer 402. Na odcinku Koszalin – Kołobrzeg pociągi będą kursować trasą okrężną, natomiast połączenie z Ustroniem Morskim będzie zapewnione przez zastępczą komunikację autobusową.

W czasie trwania zbliżającej się korekty linia kolejowa numer 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz będzie nadal zamknięta, w związku z czym autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi: IC San relacji Warszawa Gdańska – Przemyśl Główny – Warszawa Gdańska oraz IC Witos relacji Warszawa Gdańska – Przemyśl Główny – Warszawa Gdańska.

Linia kolejowa numer 61 na odcinku Turów – Kucelinka będzie zamknięta od 4 do 17 września br. W tym czasie pociągi TLK Wyczółkowski i IC Morcinek będą kursowały przez Psary, Zawiercie i Myszków. Na odcinku Włoszczowa – Koniecpol – Częstochowa Stradom zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, a składy EIP 1602/6102, EIC Panorama i IC Śnieżka zostaną skierowane na trasę przez Koluszki. Również pociągi IC Mehoffer, IC Miechowita, IC Reymont i TLK Karpaty pojadą trasą okrężną – przez Zawiercie i Trzebinię.

Budowa przystanku osobowego Nowy Sącz Gorzków spowoduje, że od 11 do 23 września br. pociągi nie będą kursowały na linii kolejowej numer 96 na odcinku Kamionka Wielka – Nowy Sącz. W tym terminie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi: TLK Karpaty (na odc. Kraków Główny – Krynica–Zdrój – Kraków Główny), TLK Małopolska (na odc. Kraków Główny – Krynica–Zdrój – Kraków Główny) oraz IC Malinowski (na odc. Tarnów – Krynica–Zdrój – Tarnów).(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Minister Telus: rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw

    Minister Robert Telus podkreślił, że rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw. Poinformował, że resort rolnictwa myśli nad zmianą programu "Produkt w szkole", by go ukierunkować na lokalne i ekologiczne produkty.

    Nawet 2,5 mln euro dofinansowania w konkursie Seal of Excellence. Dla kogo? Kiedy można składać wnioski?

    Jesteś przedsiębiorcą, którego projekt został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską i otrzymał certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”, jednak z powodu ograniczeń budżetowych nie otrzymałeś dofinansowania? Weź udział w konkursie organizowanym przez NCBR Seal of Excellence. Budżet to 23 miliony złotych. 

    Starasz się o dofinansowanie do projektu? Sprawdź, jak ocenić, czy jest innowacyjny i ma szanse na dotację

    Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru projektu, mającego otrzymać dofinansowanie jest innowacyjność. Jak ocenić, czy projekt jest innowacyjny i ma szansę na otrzymanie grantu? Podpowiadają eksperci do spraw pozyskiwania dotacji. 

    Ile w Polsce można zebrać na internetowej zbiórce? Kiedy ludzie wpłacają najwięcej pieniędzy?

    Ile wynosi średnia wartość zbiórki online na świecie, a ile w Polsce? Ile zrzutek tworzonych jest rocznie? Kiedy najczęściej ludzie wpłacają pieniądze? Oto ciekawostki i nieznane fakty na temat crowdfundingu na świecie i w Polsce.

    REKLAMA

    MRiRW: pomoc dla rolników za szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych

    MRiRW poinformowało, że rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych, mogą ubiegać się o pomoc; stawka wynosi 2500 zł na 1 ha powierzchni owocujących upraw.

    Kto jeszcze czyta papierowe gazetki promocyjne? Okazuje się, że całkiem sporo klientów

    Tradycyjne gazetki promocyjne odnotowały duży spadek. Zmniejszyły też liczbę stron, powierzchnię i… liczbę promocji. Można to zaobserwować wszędzie, oprócz dyskontów. W branży spożywczej nie ma co liczyć na odejście od papierowych gazetek. Inne branże prawdopodobnie zmienią formę papierową na elektroniczną. 

    Minister Telus: stworzenie korytarza solidarnościowego to nasze rozwiązanie dla Ukrainy ws zboża

    Minister Robert Telus powiedział, że stworzenie korytarza solidarnościowego, tak by ukraińskie zboże nie wpływało do Polski, to nasze rozwiązanie. Dodał, że rozwiązanie to poprzednio zadziałało, nie zakłócając polskiego rynku zboża.

    Publiczne stacje ładowania elektryków co 60-100 km. Nowe przepisy od połowy 2024 roku

    W Polsce jest coraz więcej samochodów o napędzie elektrycznym ale nie nadąża za tym infrastruktura. Po prostu brakuje publicznych stacji ładowania. W połowie 2024 roku wejdzie w życie unijne rozporządzenie AFIR, które wymaga rozbudowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Zgodnie z nowymi przepisami do końca 2025 roku na najważniejszych trasach europejskich (sieć bazowa TEN-T) publiczne stacje ładowania mają być dostępne maksymalnie co 60 km. W ramach większej sieci kompleksowej TEN-T odległość ta ma wynieść nie więcej niż 100 km.

    REKLAMA

    Szef MON: spór o zboże z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich

    Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że "spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski; my natomiast musimy chronić interesów polskich rolników".

    Miliony idą na projekty badawcze. Kto korzysta z Funduszy Europejskich?

    Prawie 100 projektów badawczych realizowanych z Funduszy Europejskich było w I połowie br. Łączne dofinansowanie w wysokości ponad 524 mln zł. Takie dane przestawia NCBR. W obszarach jakich działań najczęściej prowadzone są projekty?

    REKLAMA