REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy

Subskrybuj nas na Youtube
Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca do korzystania z usług konsultantów. Jak przedsiębiorcy mogą uzyskać bezpłatną pomoc informacyjną?

Zamów rozmowę z konsultantem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dowiesz się o możliwościach dofinansowania dla Twojej firmy

Nieznajomość dostępnej oferty wsparcia czy czasochłonne wczytywanie się w zapisy dokumentacji konkursowej, jeśli tylko taka perspektywa powstrzymuje Cię przed pozyskaniem środków na rozwój swojej działalności, to możesz przygotować już długopis. Konsultant z infolinii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zadzwoni do Ciebie w umówionym terminie i pomoże sprawnie znaleźć odpowiednie źródło finansowania dla Twojej firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od lat zaangażowana jest w tworzenie warunków do rozwoju polskich firm, edukując, szkoląc oraz przekazując bezpośrednie środki finansowe dzięki realizacji programów unijnych, które wspierają ich innowacyjność i konkurencyjność.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa już wkrótce będą mogły skorzystać z bogatej oferty finansowania na lata 2021-2027. W ramach tzw. nowej perspektywy finansowej realizowane są programy takie jak:

  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, gdzie wsparcie firm będzie obejmować realizację całego procesu badawczo-rozwojowego i wdrożenia innowacji z uwzględnieniem wprowadzania rozwiązań cyfrowych, czy przestawienia biznesu na bardziej zielony. Przewidziano również środki na ekspansję zagraniczną oraz przygotowywanie wniosków aplikacyjnych do programów typu Horyzont Europa. Program pozwoli także na rozwój usług instytucji otoczenia biznesu takich jak akceleratory, klastry, ośrodki innowacji oraz szerokie wsparcie startupów.
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (oferta dostępna dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i przyległych powiatów), który będzie wspierał zmiany procesów wzorniczych np. w zakresie ekoprojektowania, projekty z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego, przyspieszenie automatyzacji i robotyzacji produkcji, a także rozwój startupów. W ramach wsparcia dla Polski Wschodniej uwzględniono także rozwój transportu miejskiego i sieci drogowych oraz tworzenie ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych.
  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, w którym zaplanowano działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju kompetencji w m.in. obszarach: gospodarki nisko- i zeroemisyjnej, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym, równego dostępu do wybranych produktów i usług, zgodnie z założeniami Europejskiego Aktu o Dostępności, a także wsparcie dla firm znajdujących się w okresowych trudnościach.

REKLAMA

Programy składają się z działań, głównie dofinansowań, wspierających przedsiębiorstwa z różnych branż i regionów. Nowe Fundusze Europejskie oferują wsparcie na różnym etapie rozwoju od dojrzałych firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową po wsparcie osób fizycznych – indywidualnych innowatorów czy firm potrzebujących pierwszych środków na start.

– Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że często istotną barierą w skorzystaniu z unijnego wsparcia jest obawa przedsiębiorców przed całym procesem aplikowania o środki unijne. Zupełnie niepotrzebnie. Ubieganie się o wsparcie z Funduszy Europejskich naprawdę może dać firmom niepowtarzalną szansę na realizację, odkładanych często, planów biznesowych. Niezbędne jest oczywiście aktywne działanie i zaangażowanie w przygotowywanie wniosku o dofinasowanie. Przedsiębiorcy nie muszą robić tego sami, zachęcamy do korzystania z usług informacyjnych naszych konsultantów, którzy wskażą od czego zacząć i na co zwracać uwagę, tworząc wniosek aplikacyjny – mówi Aneta Zielińska-Sroka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontakty dla przedsiębiorców

Infolinia PARP działa już od 18 lat, udzielając bezpłatnej pomocy informacyjnej przedsiębiorcom, którzy korzystają lub chcą skorzystać z programów unijnych oferowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród dostępnych kanałów komunikacji znajdują się:

  • kontakt e-mailowy: info@parp.gov.pl; info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl
  • formularz kontaktowy online: dostępny w zakładce „Kontakt” na stronie www.parp.gov.pl
  • formularz rezerwacji rozmowy: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”, w zakładce „Zarezerwuj rozmowę”)
  • infolinia: 801 332 202; 22 574 07 07
  • live chat: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”)
  • Facebook Messenger: profil Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości @parpgovpl

Konsultanci PARP na bieżąco odpowiadają na pytania oraz wskazują, jakie możliwości dostępne są dla wnioskodawców w ofercie Agencji. Doradcy dostępni są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 16:30.

– Jako PARP wychodzimy naprzeciw potrzebom polskich firm i proponujemy fachową pomoc na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie. Naszą rolą jest zachęcanie osób prowadzących działalność do rozwijania jej i wspierania ich przedsiębiorczości. Ostatnie badania satysfakcji naszych klientów dowodzą, że działania te realizujemy z sukcesem. 94% klientów infolinii jest zadowolonych z rozwiązania sprawy. Jeśli chodzi o wsparcie mailowe, obecnie na 98% zgłoszeń odpowiadamy w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego, a zdaniem 91% badanych nasz czas reakcji jest satysfakcjonujący – podkreśla Aneta Zielińska-Sroka.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA