REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy

Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca do korzystania z usług konsultantów. Jak przedsiębiorcy mogą uzyskać bezpłatną pomoc informacyjną?

Zamów rozmowę z konsultantem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dowiesz się o możliwościach dofinansowania dla Twojej firmy

Nieznajomość dostępnej oferty wsparcia czy czasochłonne wczytywanie się w zapisy dokumentacji konkursowej, jeśli tylko taka perspektywa powstrzymuje Cię przed pozyskaniem środków na rozwój swojej działalności, to możesz przygotować już długopis. Konsultant z infolinii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zadzwoni do Ciebie w umówionym terminie i pomoże sprawnie znaleźć odpowiednie źródło finansowania dla Twojej firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od lat zaangażowana jest w tworzenie warunków do rozwoju polskich firm, edukując, szkoląc oraz przekazując bezpośrednie środki finansowe dzięki realizacji programów unijnych, które wspierają ich innowacyjność i konkurencyjność.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa już wkrótce będą mogły skorzystać z bogatej oferty finansowania na lata 2021-2027. W ramach tzw. nowej perspektywy finansowej realizowane są programy takie jak:

  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, gdzie wsparcie firm będzie obejmować realizację całego procesu badawczo-rozwojowego i wdrożenia innowacji z uwzględnieniem wprowadzania rozwiązań cyfrowych, czy przestawienia biznesu na bardziej zielony. Przewidziano również środki na ekspansję zagraniczną oraz przygotowywanie wniosków aplikacyjnych do programów typu Horyzont Europa. Program pozwoli także na rozwój usług instytucji otoczenia biznesu takich jak akceleratory, klastry, ośrodki innowacji oraz szerokie wsparcie startupów.
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (oferta dostępna dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i przyległych powiatów), który będzie wspierał zmiany procesów wzorniczych np. w zakresie ekoprojektowania, projekty z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego, przyspieszenie automatyzacji i robotyzacji produkcji, a także rozwój startupów. W ramach wsparcia dla Polski Wschodniej uwzględniono także rozwój transportu miejskiego i sieci drogowych oraz tworzenie ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych.
  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, w którym zaplanowano działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju kompetencji w m.in. obszarach: gospodarki nisko- i zeroemisyjnej, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym, równego dostępu do wybranych produktów i usług, zgodnie z założeniami Europejskiego Aktu o Dostępności, a także wsparcie dla firm znajdujących się w okresowych trudnościach.

REKLAMA

Programy składają się z działań, głównie dofinansowań, wspierających przedsiębiorstwa z różnych branż i regionów. Nowe Fundusze Europejskie oferują wsparcie na różnym etapie rozwoju od dojrzałych firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową po wsparcie osób fizycznych – indywidualnych innowatorów czy firm potrzebujących pierwszych środków na start.

– Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że często istotną barierą w skorzystaniu z unijnego wsparcia jest obawa przedsiębiorców przed całym procesem aplikowania o środki unijne. Zupełnie niepotrzebnie. Ubieganie się o wsparcie z Funduszy Europejskich naprawdę może dać firmom niepowtarzalną szansę na realizację, odkładanych często, planów biznesowych. Niezbędne jest oczywiście aktywne działanie i zaangażowanie w przygotowywanie wniosku o dofinasowanie. Przedsiębiorcy nie muszą robić tego sami, zachęcamy do korzystania z usług informacyjnych naszych konsultantów, którzy wskażą od czego zacząć i na co zwracać uwagę, tworząc wniosek aplikacyjny – mówi Aneta Zielińska-Sroka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontakty dla przedsiębiorców

Infolinia PARP działa już od 18 lat, udzielając bezpłatnej pomocy informacyjnej przedsiębiorcom, którzy korzystają lub chcą skorzystać z programów unijnych oferowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród dostępnych kanałów komunikacji znajdują się:

  • kontakt e-mailowy: info@parp.gov.pl; info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl
  • formularz kontaktowy online: dostępny w zakładce „Kontakt” na stronie www.parp.gov.pl
  • formularz rezerwacji rozmowy: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”, w zakładce „Zarezerwuj rozmowę”)
  • infolinia: 801 332 202; 22 574 07 07
  • live chat: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”)
  • Facebook Messenger: profil Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości @parpgovpl

Konsultanci PARP na bieżąco odpowiadają na pytania oraz wskazują, jakie możliwości dostępne są dla wnioskodawców w ofercie Agencji. Doradcy dostępni są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 16:30.

– Jako PARP wychodzimy naprzeciw potrzebom polskich firm i proponujemy fachową pomoc na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie. Naszą rolą jest zachęcanie osób prowadzących działalność do rozwijania jej i wspierania ich przedsiębiorczości. Ostatnie badania satysfakcji naszych klientów dowodzą, że działania te realizujemy z sukcesem. 94% klientów infolinii jest zadowolonych z rozwiązania sprawy. Jeśli chodzi o wsparcie mailowe, obecnie na 98% zgłoszeń odpowiadamy w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego, a zdaniem 91% badanych nasz czas reakcji jest satysfakcjonujący – podkreśla Aneta Zielińska-Sroka.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA