REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy

Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
Konsultant PARP pomoże znaleźć źródło dofinansowania dla firmy
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca do korzystania z usług konsultantów. Jak przedsiębiorcy mogą uzyskać bezpłatną pomoc informacyjną?

Zamów rozmowę z konsultantem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dowiesz się o możliwościach dofinansowania dla Twojej firmy

Nieznajomość dostępnej oferty wsparcia czy czasochłonne wczytywanie się w zapisy dokumentacji konkursowej, jeśli tylko taka perspektywa powstrzymuje Cię przed pozyskaniem środków na rozwój swojej działalności, to możesz przygotować już długopis. Konsultant z infolinii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zadzwoni do Ciebie w umówionym terminie i pomoże sprawnie znaleźć odpowiednie źródło finansowania dla Twojej firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od lat zaangażowana jest w tworzenie warunków do rozwoju polskich firm, edukując, szkoląc oraz przekazując bezpośrednie środki finansowe dzięki realizacji programów unijnych, które wspierają ich innowacyjność i konkurencyjność.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa już wkrótce będą mogły skorzystać z bogatej oferty finansowania na lata 2021-2027. W ramach tzw. nowej perspektywy finansowej realizowane są programy takie jak:

  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, gdzie wsparcie firm będzie obejmować realizację całego procesu badawczo-rozwojowego i wdrożenia innowacji z uwzględnieniem wprowadzania rozwiązań cyfrowych, czy przestawienia biznesu na bardziej zielony. Przewidziano również środki na ekspansję zagraniczną oraz przygotowywanie wniosków aplikacyjnych do programów typu Horyzont Europa. Program pozwoli także na rozwój usług instytucji otoczenia biznesu takich jak akceleratory, klastry, ośrodki innowacji oraz szerokie wsparcie startupów.
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (oferta dostępna dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy i przyległych powiatów), który będzie wspierał zmiany procesów wzorniczych np. w zakresie ekoprojektowania, projekty z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego, przyspieszenie automatyzacji i robotyzacji produkcji, a także rozwój startupów. W ramach wsparcia dla Polski Wschodniej uwzględniono także rozwój transportu miejskiego i sieci drogowych oraz tworzenie ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych.
  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, w którym zaplanowano działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju kompetencji w m.in. obszarach: gospodarki nisko- i zeroemisyjnej, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym, równego dostępu do wybranych produktów i usług, zgodnie z założeniami Europejskiego Aktu o Dostępności, a także wsparcie dla firm znajdujących się w okresowych trudnościach.

REKLAMA

Programy składają się z działań, głównie dofinansowań, wspierających przedsiębiorstwa z różnych branż i regionów. Nowe Fundusze Europejskie oferują wsparcie na różnym etapie rozwoju od dojrzałych firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową po wsparcie osób fizycznych – indywidualnych innowatorów czy firm potrzebujących pierwszych środków na start.

– Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że często istotną barierą w skorzystaniu z unijnego wsparcia jest obawa przedsiębiorców przed całym procesem aplikowania o środki unijne. Zupełnie niepotrzebnie. Ubieganie się o wsparcie z Funduszy Europejskich naprawdę może dać firmom niepowtarzalną szansę na realizację, odkładanych często, planów biznesowych. Niezbędne jest oczywiście aktywne działanie i zaangażowanie w przygotowywanie wniosku o dofinasowanie. Przedsiębiorcy nie muszą robić tego sami, zachęcamy do korzystania z usług informacyjnych naszych konsultantów, którzy wskażą od czego zacząć i na co zwracać uwagę, tworząc wniosek aplikacyjny – mówi Aneta Zielińska-Sroka, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontakty dla przedsiębiorców

Infolinia PARP działa już od 18 lat, udzielając bezpłatnej pomocy informacyjnej przedsiębiorcom, którzy korzystają lub chcą skorzystać z programów unijnych oferowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wśród dostępnych kanałów komunikacji znajdują się:

  • kontakt e-mailowy: info@parp.gov.pl; info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl
  • formularz kontaktowy online: dostępny w zakładce „Kontakt” na stronie www.parp.gov.pl
  • formularz rezerwacji rozmowy: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”, w zakładce „Zarezerwuj rozmowę”)
  • infolinia: 801 332 202; 22 574 07 07
  • live chat: dostępny na stronie www.parp.gov.pl, w prawym dolnym rogu strony (opcja „Porozmawiaj z Konsultantem”)
  • Facebook Messenger: profil Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości @parpgovpl

Konsultanci PARP na bieżąco odpowiadają na pytania oraz wskazują, jakie możliwości dostępne są dla wnioskodawców w ofercie Agencji. Doradcy dostępni są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 16:30.

– Jako PARP wychodzimy naprzeciw potrzebom polskich firm i proponujemy fachową pomoc na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie. Naszą rolą jest zachęcanie osób prowadzących działalność do rozwijania jej i wspierania ich przedsiębiorczości. Ostatnie badania satysfakcji naszych klientów dowodzą, że działania te realizujemy z sukcesem. 94% klientów infolinii jest zadowolonych z rozwiązania sprawy. Jeśli chodzi o wsparcie mailowe, obecnie na 98% zgłoszeń odpowiadamy w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego, a zdaniem 91% badanych nasz czas reakcji jest satysfakcjonujący – podkreśla Aneta Zielińska-Sroka.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA