reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusz Wsparcia Kultury - ruszyły konsultacje społeczne

Fundusz Wsparcia Kultury - ruszyły konsultacje społeczne

FWK ma zapewnić stabilne funkcjonowanie instytucji i utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia w sektorze kultury. Rekompensata będzie dotyczyła utraconych z powodu epidemii SARS-CoV-2 przychodów w okresie od 12 marca do 30 grudnia 2020. Pieniądze trafią do samorządowych instytucji kultury, NGO-sów i przedsiębiorców prowadzących działalność kulturalną.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dot. przygotowywanego rozporządzenia ws. Funduszu Wsparcia Kultury. Jego wartość wyniesie 400 mln zł. Pieniądze trafią do samorządowych instytucji kultury, NGO-sów i przedsiębiorców prowadzących działalność kulturalną.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Kto może otrzymać świadczenie z Funduszu?

O wypłatę świadczeń w ramach Funduszu Wsparcia Kultury mogą ubiegać się "podmioty prowadzące działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca". W tej kategorii samorządowe instytucje kultury mogą ubiegać się o wypłaty w wymiarze do 40 proc. utraconych przychodów z działalności statutowej oraz dodatkowej, zrealizowanych w analogicznym okresie roku 2019, a przedsiębiorcy (w tym firmy zajmujące się organizacją koncertów) i NGO-sy w wymiarze do 50 proc. przychodów utraconych ze sprzedaży biletów zrealizowanych w analogicznym okresie roku 2019.

Termin naboru wniosków

Nabór wniosków do Funduszu zostanie uruchomiony niezwłocznie po opublikowaniu Rozporządzenia Rady Ministrów, które określi szczegółowo warunki przyznawania wsparcia. Operatorami FWK będą Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Wnioski będzie można składać bezpośrednio w tych dwóch instytucjach, a wypłata rekompensat nastąpi do 30 dni od złożenia wniosku.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama