reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się fikcyjną pracą za granicą

Aktualizacja: 25.09.2009

W przyszłym tygodniu resort pracy przeanalizuje sytuację prawną osób, które fikcyjnie zatrudniają się za granicą, by nie płacić w Polsce składek na ZUS - powiedziała w czwartek PAP minister pracy Jolanta Fedak. »

Polskie firmy mają szansę na dodatkowe prawa do emisji CO2

Aktualizacja: 25.09.2009

Sąd unieważnił decyzję Komisji Europejskiej przyznającą Polsce prawo do emisji CO2 na lata 2008–2012. Otwiera to polskim firmom drogę do uzyskania dodatkowych praw do emisji 76,1 mln ton CO2 rocznie wartych ponad 900 mln euro. »

Pawlak: tam, gdzie można, ograniczamy ryzyko wypadków przy pracy

Aktualizacja: 24.09.2009

Wszędzie, gdzie można ograniczyć ryzyko wypadków przy pracy, wprowadzając rozwiązania techniczne, tam są one wprowadzane - zapewnił w czwartek w Sejmie wicepremier Waldemar Pawlak. Minister gospodarki przedstawił informację rządu w sprawie działań zmierzających do zmniejszenia skali wypadków przy pracy. Wnioskował o to klub Lewicy. »

Dni otwarte INFOR LEX Biznes dla doradców podatkowych

Aktualizacja: 24.09.2009

Spółka INFOR Ekspert, wydawca INFOR LEX – serii profesjonalnych publikacji elektronicznych dla biznesu – organizuje DNI OTWARTE nowego internetowego produktu informacyjnego, jakim jest INFOR LEX Biznes. »

Nie można uzależniać wysokości kosztów od rodzaju firmowego auta

Aktualizacja: 23.09.2009

Już obecnie, a nie dopiero od 2012 roku, wszystkie kategorie samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, powinny być objęte możliwością pełnego odliczania VAT, w tym również od paliwa. »

Przedsiębiorstwa łatwiej zdobędą unijne pieniądze

Aktualizacja: 23.09.2009

Przedsiębiorcy nie będą musieli dostarczać kopii wszystkich faktur przy staraniu się o wypłatę unijnych dotacji – planuje resort rozwoju regionalnego. »

Przedsiębiorcy mają jeszcze szansę na darmowy PR w e-biznesie

Aktualizacja: 23.09.2009

Tylko do 28 września Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje zgłoszenia przedsiębiorców w konkursach na innowacyjną e-usługę i technologię B2B. Firmy, które zdobyły unijną dotację na e-biznes mają szansę na darmową kampanię PR dla swojego projektu. »

Raje podatkowe nie są opłacalne

Aktualizacja: 22.09.2009

Mimo że raje podatkowe kuszą swoimi ofertami, dla polskiego przedsiębiorcy nie są one tak atrakcyjne, jak mogłoby się to wydawać. »

Podkarpackie: nawet 40 tys. zł na założenie własnej firmy

Aktualizacja: 22.09.2009

W ramach konkursu, który ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie (Podkarpackie) osoba, która chce założyć własną firmę może otrzymać nawet 40 tys. zł dofinansowania. W sumie do zakontraktowania jest 40 mln zł. »

OPZZ: pracodawcy nie przestrzegają zasad BHP

Aktualizacja: 22.09.2009

Większość polskich pracodawców nie przestrzega zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy; mówi się o tym wyłącznie przy okazji wypadków, w których giną pracownicy - podkreśla Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek PAP. »

KPP uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy

Aktualizacja: 22.09.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, którego działalność zainaugurowano w poniedziałek w Warszawie. »

Informator o rynkach zagranicznych dla firm

Aktualizacja: 21.09.2009

Przedsiębiorcy zainteresowani obecnością na rynkach zagranicznych będą mogli od września szybciej uzyskać informacje, jakie wsparcie dla działalności eksportowej, czy inwestycyjnej mogą otrzymać i do kogo powinni się z tym zwrócić. »

Właściciele e-sklepów nie obawiaja się kryzysu

Aktualizacja: 21.09.2009

40 proc. właścicieli sklepów internetowych nie odczuwa skutków kryzysu. 20 proc., jeśli nawet je zauważa, to wie, jaka na kryzys jest recepta: obniżka marż, wyprzedaż zapasów i mniejsze wydatki na marketing - wynika z raportu "e-commerce 2009" przeprowadzonego przez portal Internet Standard. W badaniu, zrealizowanym we współpracy z Polskimi Badaniami Internetu, wzięło udział 409 sklepów. »

Przedsiębiorcy: pozwy zbiorowe niekorzystne dla firm i banków

Aktualizacja: 21.09.2009

W ocenie przedstawicieli przedsiębiorców, banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzenie do polskiego prawa możliwości składania w sądach pozwów zbiorowych może okazać się niekorzystne dla polskich firm i stać się okazją do nadużyć. Ministerstwo sprawiedliwości nie podziela tych obaw. »

Częsta sprzedaż domów to działalność gospodarcza

Aktualizacja: 21.09.2009

Wybudowanie i sprzedaż 15 domów w ciągu 12 lat stanowią działalność gospodarczą, która nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama