| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Czy przedsiębiorca może dokonać korekty faktury po likwidacji działalności gospodarczej

Czy przedsiębiorca może dokonać korekty faktury po likwidacji działalności gospodarczej

Porada dotyczy zagadnienia likwidacji działalności gospodarczej i wpływ tego zdarzenia na korektę faktury.

PROBLEM

8 lutego 2018 r. Przedsiębiorca jako czynny podatnik VAT prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą dokonał dostawy nieruchomości zabudowanej, wystawiając fakturę VAT z wykazaną kwotą podatku należnego. Podatek ten rozliczył w deklaracji VAT-7 za luty 2018 r. 31 grudnia 2018 r. Przedsiębiorca zakończył prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz zaprzestał wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu VAT. Fakt ten zgłosił na druku VAT-Z właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego. Obecnie okazało się, że w momencie dostawy przedmiotowej nieruchomości Przedsiębiorca błędnie zastosował podstawową 23-procentową stawkę VAT, gdy faktycznie należało zastosować zwolnienie przedmiotowe. Czy w związku z tym błędem były podatnik VAT ma prawo do skorygowania wystawionej faktury również po zakończeniu działalności gospodarczej i wyrejestrowaniu z rejestru podatników VAT?

RADA

Nie. Przedsiębiorca nie ma prawa do skorygowania wystawionej faktury po zakończeniu działalności gospodarczej i wyrejestrowaniu z rejestru podatników VAT.

Czytaj dalej uzasadnienie na Inforlex Biznes Superpremium: Czy przedsiębiorca może dokonać korekty faktury po likwidacji działalności gospodarczej

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »