REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

REKLAMA

Około stu właścicieli i pracowników klubów nocnych, hoteli i restauracji w Warszawie zostanie jesienią przeszkolonych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji w dostępie do usług. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji".

Na konferencji prasowej Jolanta Lange ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, które jest realizatorem projektu, podkreśliła, że jego "celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych w sferze kultury, rozrywki, gastronomii oraz hotelarstwa wśród przedsiębiorców z terenu Warszawy".

REKLAMA

Dodała, że badania pokazały, że sfera ta nie jest w stolicy wolna od dyskryminacji w dostępie do usług ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe oraz rasę, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną.

REKLAMA

Jak wyjaśniła, zwalczanie stereotypów i uprzedzeń wymaga uświadamiania właścicielom i pracownikom klubów nocnych, hoteli, restauracji oraz innych instytucji prowadzących działalność w sferze rekreacyjno-rozrywkowej, że prowadzona +selekcja+ klientów poprzez odmawianie dostępu, czy też inne, a w szczególności gorsze traktowanie pewnych grup w porównaniu z innymi, jest niezgodna z zasadami etycznymi i moralnymi, a przede wszystkim z prawem, które nie dopuszcza dyskryminacji w żadnej ze sfer życia społecznego".

Chętni (ok. 100 osób) będą mogli wziąć udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach m.in. z wiedzy o mechanizmach i zjawisku dyskryminacji, aktach prawodawczych chroniących przed dyskryminacją. Celem szkoleń będzie też zwiększenie wrażliwości na rozpoznawanie i reagowanie na dyskryminację. Warsztaty odbędą się w sześciu terminach w październiku i listopadzie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września. Informacje o projekcie oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: www.prohumanum.org

Lange poinformowała, że stowarzyszenie rozesłało maile z informacją o projekcie do ponad 600 właścicieli restauracji, klubów oraz hoteli. Pracownicy stowarzyszenia dzwonią także do przedsiębiorców, aby zachęcać do wzięcia udziału w szkoleniach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsiębiorcy, którzy odbędą szkolenia, otrzymają certyfikat "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji", co według organizatorów zwiększy ich konkurencyjność na rynku.

Projekt współfinansuje miasto Warszawa, a patronatem honorowym objęła go prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Działania będą też wspierane przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz medialnie przez Stowarzyszenie Polskich Mediów.

 

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

REKLAMA