REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

REKLAMA

Około stu właścicieli i pracowników klubów nocnych, hoteli i restauracji w Warszawie zostanie jesienią przeszkolonych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji w dostępie do usług. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji".

Na konferencji prasowej Jolanta Lange ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, które jest realizatorem projektu, podkreśliła, że jego "celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych w sferze kultury, rozrywki, gastronomii oraz hotelarstwa wśród przedsiębiorców z terenu Warszawy".

REKLAMA

Dodała, że badania pokazały, że sfera ta nie jest w stolicy wolna od dyskryminacji w dostępie do usług ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe oraz rasę, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną.

REKLAMA

Jak wyjaśniła, zwalczanie stereotypów i uprzedzeń wymaga uświadamiania właścicielom i pracownikom klubów nocnych, hoteli, restauracji oraz innych instytucji prowadzących działalność w sferze rekreacyjno-rozrywkowej, że prowadzona +selekcja+ klientów poprzez odmawianie dostępu, czy też inne, a w szczególności gorsze traktowanie pewnych grup w porównaniu z innymi, jest niezgodna z zasadami etycznymi i moralnymi, a przede wszystkim z prawem, które nie dopuszcza dyskryminacji w żadnej ze sfer życia społecznego".

Chętni (ok. 100 osób) będą mogli wziąć udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach m.in. z wiedzy o mechanizmach i zjawisku dyskryminacji, aktach prawodawczych chroniących przed dyskryminacją. Celem szkoleń będzie też zwiększenie wrażliwości na rozpoznawanie i reagowanie na dyskryminację. Warsztaty odbędą się w sześciu terminach w październiku i listopadzie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września. Informacje o projekcie oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: www.prohumanum.org

Lange poinformowała, że stowarzyszenie rozesłało maile z informacją o projekcie do ponad 600 właścicieli restauracji, klubów oraz hoteli. Pracownicy stowarzyszenia dzwonią także do przedsiębiorców, aby zachęcać do wzięcia udziału w szkoleniach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsiębiorcy, którzy odbędą szkolenia, otrzymają certyfikat "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji", co według organizatorów zwiększy ich konkurencyjność na rynku.

Projekt współfinansuje miasto Warszawa, a patronatem honorowym objęła go prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Działania będą też wspierane przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz medialnie przez Stowarzyszenie Polskich Mediów.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA