reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

Około stu właścicieli i pracowników klubów nocnych, hoteli i restauracji w Warszawie zostanie jesienią przeszkolonych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji w dostępie do usług. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji".

Na konferencji prasowej Jolanta Lange ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, które jest realizatorem projektu, podkreśliła, że jego "celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych w sferze kultury, rozrywki, gastronomii oraz hotelarstwa wśród przedsiębiorców z terenu Warszawy".

Dodała, że badania pokazały, że sfera ta nie jest w stolicy wolna od dyskryminacji w dostępie do usług ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe oraz rasę, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną.

Jak wyjaśniła, zwalczanie stereotypów i uprzedzeń wymaga uświadamiania właścicielom i pracownikom klubów nocnych, hoteli, restauracji oraz innych instytucji prowadzących działalność w sferze rekreacyjno-rozrywkowej, że prowadzona +selekcja+ klientów poprzez odmawianie dostępu, czy też inne, a w szczególności gorsze traktowanie pewnych grup w porównaniu z innymi, jest niezgodna z zasadami etycznymi i moralnymi, a przede wszystkim z prawem, które nie dopuszcza dyskryminacji w żadnej ze sfer życia społecznego".

Chętni (ok. 100 osób) będą mogli wziąć udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach m.in. z wiedzy o mechanizmach i zjawisku dyskryminacji, aktach prawodawczych chroniących przed dyskryminacją. Celem szkoleń będzie też zwiększenie wrażliwości na rozpoznawanie i reagowanie na dyskryminację. Warsztaty odbędą się w sześciu terminach w październiku i listopadzie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września. Informacje o projekcie oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: www.prohumanum.org

Lange poinformowała, że stowarzyszenie rozesłało maile z informacją o projekcie do ponad 600 właścicieli restauracji, klubów oraz hoteli. Pracownicy stowarzyszenia dzwonią także do przedsiębiorców, aby zachęcać do wzięcia udziału w szkoleniach.

Przedsiębiorcy, którzy odbędą szkolenia, otrzymają certyfikat "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji", co według organizatorów zwiększy ich konkurencyjność na rynku.

Projekt współfinansuje miasto Warszawa, a patronatem honorowym objęła go prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Działania będą też wspierane przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz medialnie przez Stowarzyszenie Polskich Mediów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ligęzowscy & Partnerzy. Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Kompleksowa obsługa prawna na rzecz przedsiębiorców i klientów indywiduwalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama