| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

Stolica: Szkolenia dla restauratorów na temat przeciwdziałania dyskryminacji

Około stu właścicieli i pracowników klubów nocnych, hoteli i restauracji w Warszawie zostanie jesienią przeszkolonych w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji w dostępie do usług. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji".

Na konferencji prasowej Jolanta Lange ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum, które jest realizatorem projektu, podkreśliła, że jego "celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji w dostępie do usług świadczonych w sferze kultury, rozrywki, gastronomii oraz hotelarstwa wśród przedsiębiorców z terenu Warszawy".

Dodała, że badania pokazały, że sfera ta nie jest w stolicy wolna od dyskryminacji w dostępie do usług ze względu na pochodzenie etniczne i narodowe oraz rasę, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną.

Jak wyjaśniła, zwalczanie stereotypów i uprzedzeń wymaga uświadamiania właścicielom i pracownikom klubów nocnych, hoteli, restauracji oraz innych instytucji prowadzących działalność w sferze rekreacyjno-rozrywkowej, że prowadzona +selekcja+ klientów poprzez odmawianie dostępu, czy też inne, a w szczególności gorsze traktowanie pewnych grup w porównaniu z innymi, jest niezgodna z zasadami etycznymi i moralnymi, a przede wszystkim z prawem, które nie dopuszcza dyskryminacji w żadnej ze sfer życia społecznego".

Chętni (ok. 100 osób) będą mogli wziąć udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach m.in. z wiedzy o mechanizmach i zjawisku dyskryminacji, aktach prawodawczych chroniących przed dyskryminacją. Celem szkoleń będzie też zwiększenie wrażliwości na rozpoznawanie i reagowanie na dyskryminację. Warsztaty odbędą się w sześciu terminach w październiku i listopadzie. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września. Informacje o projekcie oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: www.prohumanum.org

Lange poinformowała, że stowarzyszenie rozesłało maile z informacją o projekcie do ponad 600 właścicieli restauracji, klubów oraz hoteli. Pracownicy stowarzyszenia dzwonią także do przedsiębiorców, aby zachęcać do wzięcia udziału w szkoleniach.

Przedsiębiorcy, którzy odbędą szkolenia, otrzymają certyfikat "DISC-FREE - miejsce wolne od dyskryminacji", co według organizatorów zwiększy ich konkurencyjność na rynku.

Projekt współfinansuje miasto Warszawa, a patronatem honorowym objęła go prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Działania będą też wspierane przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz medialnie przez Stowarzyszenie Polskich Mediów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »