| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > W przyszłym tygodniu Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

W przyszłym tygodniu Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości rozstrzygnięty zostanie w trakcie drugiej edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się we wtorek w stolicy Wielkopolski.

Liderzy biznesu aglomeracji poznańskiej zostaną wybrani po raz dziewiąty. W konkursie wyłonieni zostaną też najlepsi przedsiębiorcy akademiccy.

Na Dni Przedsiębiorczości złożą sie ponadto II Targi Przedsiębiorczości, VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej i V Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej.

Według organizatorów przedsięwzięcia, celem Poznańskich Dni Przedsiębiorczości jest kreowanie pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości oraz współpracy gospodarczej w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.

"Mówimy, że Wielkopolanie, a zwłaszcza mieszkańcy aglomeracji poznańskiej są najlepsi w inwestowaniu, w pracy i realizowaniu się w życiu gospodarczym. To, że się świetnie rozwijamy nie oznacza, że nie mamy się rozwijać jeszcze lepiej. W trakcie Dni Przedsiębiorczości rozmawiamy o tym, co już zostało zrobione, co można zrobić lepiej. Pokazujemy, że jesteśmy najlepsi w kraju, przyjaźni przedsiębiorcom i warto u nas inwestować" - powiedział w środę na konferencji prasowej starosta poznański Jan Grabkowski.

W ramach Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej zaplanowano panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli świata biznesu oraz samorządowców. Debaty dotyczyć będą m.in. samorządu gospodarczego, perspektyw dla przemysłu motoryzacyjnego w Wielkopolsce, innowacji oraz logistyki w aglomeracji poznańskiej.

"Po Warszawie to właśnie w Poznaniu jest najwięcej przedsiębiorstw w stosunku do liczby mieszkańców. W mieście funkcjonuje blisko 100 tys. przedsiębiorstw, w powiecie - ok. 50 tys. Nadal naszą specjalnością jest przedsiębiorczość, zdolność do podejmowania własnego ryzyka i tworzenia miejsc pracy; to coraz rzadsze, a bardzo cenne nie tylko w Polsce, ale i na świecie" - stwierdził wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

W Targach Przedsiębiorczości weźmie udział ok. 70 wystawców. Zaprezentują się ośrodki wsparcia i otoczenia biznesu, instytucje finansowe oraz firmy konsultingowe. W trakcie targów będzie można skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących wszystkich aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej poświęcone będą przede wszystkim biznesowi w internecie, wśród zaproszonych gości będą eksperci inwestycyjni.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości skierowane są w szczególności do przedsiębiorców, osób zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej oraz do naukowców i innowatorów.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy zgromadziła ok. 4 tys. uczestników.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »