REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KSU udzieli fachowej pomocy w rozwoju firmy

REKLAMA

Coraz więcej przedsiębiorców potrzebuje fachowej pomocy w rozwoju swojego biznesu.  W szczególności szukają oni porady przy wypełnianiu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie z projektów finansowanych ze środków UE. Należy jednak starannie dobierać partnerów, którzy mogą zaoferować fachową pomoc, aby uniknąć niepotrzebnych opłat np. za materiały dostępne w Internecie.

Pewnym i godnym zaufania źródłem informacji, są ośrodki Krajowego Systemu Usług koordynowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA


Dlaczego warto korzystać z wiarygodnych partnerów?

REKLAMA


Krajowy System Usług (KSU) to koordynowana przez Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sieć 52 ośrodków świadczących usługi dla przedsiębiorców oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Usługi informacyjne KSU poprzedzone są diagnozą potrzeb lub problemów przedsiębiorcy związanych z zakładaniem oraz prowadzeniem firmy i polegają na przekazaniu mu wiedzy w tym zakresie. Wszystkie ośrodki działające w ramach systemu działają według jednolitych, wysokich standardów, które podobnie jak wiedza konsultantów są regularnie monitorowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. O profesjonalizmie konsultantów KSU przekonało się już blisko 200 000 klientów.


- KSU oferuje bardzo szeroki zakes usług dla osób będących na różnym etapie rozwoju swojej firmy. - tłumaczy Mariola Misztak-Kowalska dyr. Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu PARP.


Uzyskanie informacji to jednak nie wszystko. W ofercie KSU znalazł się również szereg usług doradczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


„Asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” której celem jest wsparcie początkującego przedsiębiorcy we wszystkich aspektach zakładania działalności gospodarczej, tj.: przeprowadzenie analizy pomysłu w kontekście zasadności prowadzenia, potrzeb rynku i konkurencji, plus ewentualne korekty pomysłu, pomocy w przygotowaniu biznesplanu przedsięwzięcia oraz dokumentów niezbędnych do jego rejestracji.

Kup publikację: Kodeks pracy 2012 z komentarzem >>


Druga usługa doradcza, skierowana jest do już działających przedsiębiorców. Jest nią asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Obejmuje ona doradztwo w czterech podstawowych obszarach działalności firmy tj.: formalno-prawne obowiązki związane z prowadzeniem firmy, marketing, organizacja oraz finansowanie przedsiębiorstwa.


Pomoc za niewielkie pieniądze


Profesjonalne doradztwo wcale nie musi być drogie. Usługi informacyjne świadczone przez KSU są bezpłatne, natomiast doradztwo jest dofinansowane aż w 90% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu maksymalny koszt dla klienta wyniesie zaledwie 240 zł.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TOP 5 trendów w fakturowaniu w 2025 roku

Rok 2025 w obszarze fakturowania to istotne zmiany, związane z cyfryzacją i nowymi regulacjami. Prognozy wskazują, że rynek e-fakturowania w Europie wzrośnie o 6,13 miliarda USD do 2028 roku, z rocznym tempem wzrostu wynoszącym prawie 20%. Wraz z rozwojem technologii, te zmiany będą miały kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw. Przedstawiamy pięć nadchodzących zmian, które warto uwzględnić, by utrzymać konkurencyjność i zgodność z przepisami w 2025 roku.

Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

REKLAMA

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

REKLAMA