REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

KSU udzieli fachowej pomocy w rozwoju firmy

REKLAMA

Coraz więcej przedsiębiorców potrzebuje fachowej pomocy w rozwoju swojego biznesu.  W szczególności szukają oni porady przy wypełnianiu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie z projektów finansowanych ze środków UE. Należy jednak starannie dobierać partnerów, którzy mogą zaoferować fachową pomoc, aby uniknąć niepotrzebnych opłat np. za materiały dostępne w Internecie.

Pewnym i godnym zaufania źródłem informacji, są ośrodki Krajowego Systemu Usług koordynowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA


Dlaczego warto korzystać z wiarygodnych partnerów?

REKLAMA


Krajowy System Usług (KSU) to koordynowana przez Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości sieć 52 ośrodków świadczących usługi dla przedsiębiorców oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Usługi informacyjne KSU poprzedzone są diagnozą potrzeb lub problemów przedsiębiorcy związanych z zakładaniem oraz prowadzeniem firmy i polegają na przekazaniu mu wiedzy w tym zakresie. Wszystkie ośrodki działające w ramach systemu działają według jednolitych, wysokich standardów, które podobnie jak wiedza konsultantów są regularnie monitorowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. O profesjonalizmie konsultantów KSU przekonało się już blisko 200 000 klientów.


- KSU oferuje bardzo szeroki zakes usług dla osób będących na różnym etapie rozwoju swojej firmy. - tłumaczy Mariola Misztak-Kowalska dyr. Departamentu Rozwoju Instytucji Otoczenia Biznesu PARP.


Uzyskanie informacji to jednak nie wszystko. W ofercie KSU znalazł się również szereg usług doradczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


„Asysta w rozpoczynaniu działalności gospodarczej” której celem jest wsparcie początkującego przedsiębiorcy we wszystkich aspektach zakładania działalności gospodarczej, tj.: przeprowadzenie analizy pomysłu w kontekście zasadności prowadzenia, potrzeb rynku i konkurencji, plus ewentualne korekty pomysłu, pomocy w przygotowaniu biznesplanu przedsięwzięcia oraz dokumentów niezbędnych do jego rejestracji.

Kup publikację: Kodeks pracy 2012 z komentarzem >>


Druga usługa doradcza, skierowana jest do już działających przedsiębiorców. Jest nią asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Obejmuje ona doradztwo w czterech podstawowych obszarach działalności firmy tj.: formalno-prawne obowiązki związane z prowadzeniem firmy, marketing, organizacja oraz finansowanie przedsiębiorstwa.


Pomoc za niewielkie pieniądze


Profesjonalne doradztwo wcale nie musi być drogie. Usługi informacyjne świadczone przez KSU są bezpłatne, natomiast doradztwo jest dofinansowane aż w 90% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu maksymalny koszt dla klienta wyniesie zaledwie 240 zł.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

REKLAMA

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

REKLAMA