Do końca lutego opłata roczna
REKLAMA
Za wprowadzającego baterie lub akumulatory uznaje się przedsiębiorcę, który:
REKLAMA
• wykonuje działalność gospodarczą w zakresie wprowadzania do obrotu baterii lub akumulatorów, w tym zamontowanych w sprzęcie lub pojazdach, po raz pierwszy na terytorium kraju;
• dokonuje importu lub wewnątrzwspólnotowego nabycia baterii lub akumulatorów na potrzeby wykonywanej działalności gospodarczej.
REKLAMA
Przedsiębiorca przed rozpoczęciem działalności w zakresie wprowadzania do obrotu baterii lub akumulatorów na terytorium kraju lub przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów jest obowiązany do złożenia Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska (GIOŚ) wniosku o wpis do rejestru oraz uzyskania numeru rejestrowego. Wpis do rejestru wprowadzającego baterie lub akumulatory podlega opłacie rejestrowej.
Przedsiębiorca wprowadzający baterie lub akumulatory wpisany do rejestru uiszcza, w terminie do końca lutego każdego roku, opłatę roczną. Wpłata następuje na odrębny rachunek bankowy GIOŚ.
Zobacz stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej >>
Wysokość opłaty zależna jest od wielkości firmy wprowadzającej baterie lub akumulatory oraz wysokości rocznego obrotu netto przedsiębiorstwa ze sprzedaży baterii i akumulatorów w poprzednim roku obrotowym.
Opłaty rocznej nie uiszcza się:
• w roku, w którym została wniesiona opłata rejestrowa;
• gdy wprowadzający baterie lub akumulatory jest jednocześnie zarejestrowany w rejestrze wprowadzających sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Alicja Fal
mojafirma.infor.pl
REKLAMA
REKLAMA