REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rośnie transparentność finansowa polskich przedsiębiorstw

REKLAMA

Przedsiębiorstwa coraz częściej informują klientów i partnerów biznesowych o swojej stabilnej pozycji finansowej – wynika z danych Rzetelnej Firmy. W ciągu trzech ostatnich lat liczba firm, która uzyskała Certyfikat Rzetelności – dokument potwierdzający m.in. bieżącą wypłacalność przedsiębiorstw, wzrosła prawie siedmiokrotnie. Największą popularnością cieszy się certyfikat elektroniczny, na który zdecydowało się ponad 20 tysięcy firm.

REKLAMA

Według danych Rzetelnej Firmy, programu prowadzonego pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, liczba przedsiębiorstw, które otrzymały Certyfikat Rzetelności wzrosła z 5 862  w 2008 r. do 39 009 w chwili obecnej. Uczestnikami programu na chwilę obecną są nie tylko duże spółki, ale również firmy z sektora MSP.

REKLAMA

„Fundamentem działalności Rzetelnej Firmy jest promocja uczciwości i wiarygodności płatniczej polskich przedsiębiorstw. Zgłaszając chęć udziału w programie firmy zobowiązują się do przestrzegania powyższych wartości i dzięki temu przyczyniają się do budowy lepszego rynku. Jesteśmy przekonani, że w warunkach niepewnej sytuacji gospodarczej informacja o transparentności finansowej przedsiębiorstw jest szczególnie istotna.” - mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. „Ciągły wzrost liczby firm biorących udział w programie jest dla nas nie tylko powodem do szczególnej dumy, ale motywacją do dalszej wytężonej pracy na rzecz promocji rzetelności płatniczej w Polsce.” -  dodaje Waldemar Sokołowski.

Coraz bardziej popularne staje się elektroniczne potwierdzenie rzetelności płatniczej w formie specjalnego baneru Rzetelnej Firmy, który może być zainstalowany na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Po kliknięciu w baner można zweryfikować aktualność elektronicznego Certyfikatu Rzetelności. To jedyne takie narzędzie w Polsce, które pozwala na bezpłatne sprawdzenie, 24 godziny na dobę przez cały tydzień, czy dana firma jest zarejestrowana jako dłużnik w Krajowym Rejestrze Długów.

W 2009 r. na taką formę zdecydowało się 2329 firm, natomiast rok później dołączyło już prawie cztery razy tyle (8533). Dane z 2011 r. wskazują, że przez pierwsze 9 miesięcy otrzymały je aż 9184 przedsiębiorstwa. To oznacza, że od początku przyznawania elektronicznych Certyfikatów Rzetelności, na swoich strona internetowych umieściło je ponad 20 tys. firm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że Internet stał się dla Polaków podstawowym narzędziem weryfikacji opinii o ich firmie. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonych wśród konsumentów przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Rzetelnej Firmy.  Wynika z niego, że aż 81 proc. ludzi przed podjęciem decyzji o wyborze firmy weryfikuje opinie na jej temat w Internecie. Naturalną konsekwencją jest więc wykorzystanie narzędzi, które budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w sieci.” - podsumowuje Waldemar Sokołowski.

 

O Rzetelnej Firmie

Rzetelna Firma to program, który promuje uczciwość płatniczą oraz stosowanie wysokich standardów etycznych i dobrych praktyk w działalności gospodarczej. Podstawowym warunkiem kwalifikującym firmę do udziału w programie jest jej weryfikacja w Krajowym Rejestrze Długów i sprawdzenie, czy nie figuruje w nim jako dłużnik. Dzięki temu wiadomo, że jest ona solidnym płatnikiem i co za tym idzie pewnym partnerem w biznesie. Przedsiębiorca posługujący się tytułem Rzetelnej Firmy buduje pozytywny wizerunek swojej firmy i w prowadzeniu biznesu kieruje się zasadami Kodeksu Etycznego Rzetelnych Firm. Program Rzetelnej Firmy jest prowadzony pod patronatem Krajowego Rejestru Długów.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Rzetelna firma

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA