REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rośnie transparentność finansowa polskich przedsiębiorstw

REKLAMA

Przedsiębiorstwa coraz częściej informują klientów i partnerów biznesowych o swojej stabilnej pozycji finansowej – wynika z danych Rzetelnej Firmy. W ciągu trzech ostatnich lat liczba firm, która uzyskała Certyfikat Rzetelności – dokument potwierdzający m.in. bieżącą wypłacalność przedsiębiorstw, wzrosła prawie siedmiokrotnie. Największą popularnością cieszy się certyfikat elektroniczny, na który zdecydowało się ponad 20 tysięcy firm.

REKLAMA

Według danych Rzetelnej Firmy, programu prowadzonego pod patronatem Krajowego Rejestru Długów, liczba przedsiębiorstw, które otrzymały Certyfikat Rzetelności wzrosła z 5 862  w 2008 r. do 39 009 w chwili obecnej. Uczestnikami programu na chwilę obecną są nie tylko duże spółki, ale również firmy z sektora MSP.

REKLAMA

„Fundamentem działalności Rzetelnej Firmy jest promocja uczciwości i wiarygodności płatniczej polskich przedsiębiorstw. Zgłaszając chęć udziału w programie firmy zobowiązują się do przestrzegania powyższych wartości i dzięki temu przyczyniają się do budowy lepszego rynku. Jesteśmy przekonani, że w warunkach niepewnej sytuacji gospodarczej informacja o transparentności finansowej przedsiębiorstw jest szczególnie istotna.” - mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. „Ciągły wzrost liczby firm biorących udział w programie jest dla nas nie tylko powodem do szczególnej dumy, ale motywacją do dalszej wytężonej pracy na rzecz promocji rzetelności płatniczej w Polsce.” -  dodaje Waldemar Sokołowski.

Coraz bardziej popularne staje się elektroniczne potwierdzenie rzetelności płatniczej w formie specjalnego baneru Rzetelnej Firmy, który może być zainstalowany na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Po kliknięciu w baner można zweryfikować aktualność elektronicznego Certyfikatu Rzetelności. To jedyne takie narzędzie w Polsce, które pozwala na bezpłatne sprawdzenie, 24 godziny na dobę przez cały tydzień, czy dana firma jest zarejestrowana jako dłużnik w Krajowym Rejestrze Długów.

W 2009 r. na taką formę zdecydowało się 2329 firm, natomiast rok później dołączyło już prawie cztery razy tyle (8533). Dane z 2011 r. wskazują, że przez pierwsze 9 miesięcy otrzymały je aż 9184 przedsiębiorstwa. To oznacza, że od początku przyznawania elektronicznych Certyfikatów Rzetelności, na swoich strona internetowych umieściło je ponad 20 tys. firm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że Internet stał się dla Polaków podstawowym narzędziem weryfikacji opinii o ich firmie. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonych wśród konsumentów przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Rzetelnej Firmy.  Wynika z niego, że aż 81 proc. ludzi przed podjęciem decyzji o wyborze firmy weryfikuje opinie na jej temat w Internecie. Naturalną konsekwencją jest więc wykorzystanie narzędzi, które budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa w sieci.” - podsumowuje Waldemar Sokołowski.

 

O Rzetelnej Firmie

Rzetelna Firma to program, który promuje uczciwość płatniczą oraz stosowanie wysokich standardów etycznych i dobrych praktyk w działalności gospodarczej. Podstawowym warunkiem kwalifikującym firmę do udziału w programie jest jej weryfikacja w Krajowym Rejestrze Długów i sprawdzenie, czy nie figuruje w nim jako dłużnik. Dzięki temu wiadomo, że jest ona solidnym płatnikiem i co za tym idzie pewnym partnerem w biznesie. Przedsiębiorca posługujący się tytułem Rzetelnej Firmy buduje pozytywny wizerunek swojej firmy i w prowadzeniu biznesu kieruje się zasadami Kodeksu Etycznego Rzetelnych Firm. Program Rzetelnej Firmy jest prowadzony pod patronatem Krajowego Rejestru Długów.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Rzetelna firma

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA