| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Komisja sejmowa: ustawa o rtv bez kontrowersyjnych przepisów

Komisja sejmowa: ustawa o rtv bez kontrowersyjnych przepisów

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu opowiedziała się w piątek za przyjęciem poprawek Senatu, które mają na celu usunięcie z noweli ustawy o rtv budzących kontrowersje przepisów dotyczących audiowizualnych usług medialnych (AUM) na żądanie.

W posiedzeniu komisji brał udział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, który wyjaśnił, że poprawki Senatu "zatrzymują tę część ustawy, która dotyczy usług medialnych świadczonych w internecie i w kablu".

Komisja nie poparła poprawki, która znosiła ograniczenie czasu nadawania bloków autopromocyjnych do dwóch minut w ciągu godziny. Jeśli ten przepis zostanie utrzymany w wersji uchwalonej przez Sejm, byłyby one nadawane tylko między audycjami, a nie w ich trakcie, jak jest obecnie.

Po posiedzeniu komisji Zdrojewski, którego resort przygotował projekt noweli, poinformował dziennikarzy, że już rozpoczęły się prace nad kolejną wprowadzającą regulacje, które obecnie mają być usunięte. "Chcemy przeanalizować jeszcze te głosy, które pojawiły się w związku projektem. Mamy już dodatkowe opinie, o które poprosiliśmy, aby nie było wątpliwości co do zagrożeń. Na razie wszystkie moje przekonania i intuicje się potwierdzają - ten projekt ustawy, który trafił do Sejmu, nie wprowadzał cenzury i ograniczeń, o których tak głośno mówiono" - dodał.

"Poruszamy się pomiędzy nadwrażliwością a wrażliwością na opinię publiczną" - ocenił.

Jak zaznaczył, Polska musi przesłać Komisji Europejskiej projekt implementacji dyrektywy audiowizualnej do połowy maja. Ta będzie musiała ocenić, czy implementacja jest pełna.

"W ciągu kilku miesięcy po tej decyzji otrzymamy informację i prawdopodobnie będzie wyznaczony czas na ewentualne uzupełnienie implementacji. Mam nadzieję, że tak się to skończy, bo to będzie oznaczało, że nie będzie żadnych konsekwencji. Wydaje mi się, że opinia Komisji Europejskiej pojawi się jesienią, więc dość późno" - powiedział. Oznacza to, że ewentualnej pełnej implementacji dyrektywy będzie musiał dokonać parlament kolejnej kadencji.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mec. Monika Brzozowska

Adwokat, dziennikarz, politolog, doradca i trener. Ekspert z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa reklamy, znawca problematyki z zakresu prawa prasowego, prawa mediów, prawa autorskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK