REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pięć innowacji, które zmienią nasze życie według IBM

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Projekcje trójwymiarowe, baterie zasilane powietrzem, wszechobecne czujniki, mikroprocesory chłodzone wodą i drogi bez "korków" - to pięć innowacji, które - zdaniem IBM - zmienią styl naszej pracy i życia w ciągu najbliższych pięciu lat.

Za pięć lat holograficzne projekcje pojawią się nawet w telefonach, umożliwią telekonferencje niemal dorównujące osobistemu kontaktowi, a szczególnie przydatne mają być w opiece zdrowotnej, na przykład wykrywalność tętniaków mózgu powinna wzrosnąć o 70-90 procent - poinformowano na poniedziałkowej konferencji firmy IBM, z okazji jej stulecia.

REKLAMA

REKLAMA

Baterie zasilające sprzęt elektroniczny nie tylko się zmniejszą, ale także będą wykorzystywały tlen z powietrza do generowania energii elektrycznej, zapewniając naszym telefonom czy komputerom (jakkolwiek one będą wyglądać) 10-krotnie dłuższe funkcjonowanie. Pojawią się także miniaturowe generatory wykorzystujące energię naszych ruchów.

Za pięć lat wszechobecne czujniki - w telefonie, samochodzie, a nawet na Twitterze pozwolą tworzyć obraz naszego otoczenia w czasie rzeczywistym. Pozwoli to na przykład skuteczniej walczyć z globalnym ociepleniem, śledzić rośliny i zwierzęta zagrażające ekosystemom. Naukowcom nie umknie pojawienie się pierwszych komarów czy aktywność sejsmiczna, wykrywana prze czujniki przyspieszeń w laptopach. Pozwoli to szybciej ostrzegać przed tsunami.

Dzięki chłodzeniu wodą na poziomie układów elektronicznych komputery będą lepiej chłodzone, zaś odpadowe ciepło z centrów komputerowych ogrzeje budynki zimą i pozwoli je klimatyzować latem.

REKLAMA

Technologie analityczne, które intuicyjnie przyswajają wzorce podróżowania i zachowania osób oraz reagują na zmieniające się warunki na drodze czy wypadki w najbliższym czasie mają umożliwić spersonalizowane dojazdy do pracy - niezakorkowanymi autostradami, niezatłoczonym metrem bez opóźnień związanych z robotami drogowymi. Tak przynajmniej obiecują specjaliści z IBM - a to, czy ich koncepcje zostaną zrealizowane, zależy od władz miejskich.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W roku 1911 z połączenia trzech mniejszych firm powstała Computing Tabulating Recording Corporation, produkująca zarówno elektromechaniczne maszyny licząco- analityczne, korzystające z perforowanych kart jak i wagi, zegary do rejestrowania czasu pracy czy krajalnice do mięsa i sera. W roku 1924 firma zmieniła nazwę na International Busines Machines - czyli IBM.

Kolejne lata przyniosły między innymi pierwszą elektroniczną maszynę do pisania (1935 r.), pierwsze produkowane na skale przemysłową komputery (IBM 1401, sprzedany w ponad 10 000 egzemplarzy, system rezerwacji lotniczych SABRE (1961), używany w USA do dziś pasek magnetyczny do kart płatniczych (1969), automatyczne sprawdzanie pisowni (spell checker), dyskietkę komputerową (1971), pierwszy przenośny komputer IBM 5100 (ważył 24 kilogramy), kod kreskowy (1979 - IBM PC, czyli protoplastę większości komputerów osobistych.

W laboratoriach IBM powstał mikroskop tunelowy, pozwalający dowolnie układać pojedyncze atomy, komputer Deep Blue, który pokonał mistrza świata w szachach Garri Kasparowa(1997) i superkomputer IBM Watson, zwycięzca teleturnieju Jeopardy 1 (odpowiednik polskiego Va Banque). Ta ostatnia maszyna zna treść miliona książek. Potrafi zrozumieć pytania zadane głosem i odpowiedzieć na nie, zanim dotychczasowi wielokrotni laureaci teleturniejów zbiorą myśli.

Pracownicy IBM trzykrotnie (1971, 1986 i 1987) zdobywali Nagrodę Nobla. Wreszcie to właśnie w IBM pierwsza kobieta została wiceprezesem firmy (Ruth Leach, 1943), a T.J. Laster był pierwszym czarnoskórym dyrektorem sprzedaży (1946). Firmowy Dokument na temat Polityki Równych Szans o 11 lat wyprzedził słynny rządowy Civil Rights Act.

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA