Osoba niepełnosprawna a stan zatrudnienia
REKLAMA
Zasadę tę stosuje się odpowiednio do dokumentów potwierdzających wystąpienie u pracownika schorzeń (takich jak choroba psychiczna, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsja) lub schorzeń określonych na podstawie art. 21 ust. 7 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (j.t. Dz.U. z 2010 r. Nr 214, poz. 1407 z późn.zm.).
REKLAMA
REKLAMA
W przypadku przedstawienia pracodawcy kolejnego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność osobę niepełnosprawną wlicza się do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych począwszy od dnia złożenia wniosku o wydanie orzeczenia, jeżeli z orzeczenia wynika, że w tym okresie osoba ta była niepełnosprawna, a wniosek o wydanie orzeczenia został złożony nie później niż w dniu następującym po dniu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność, z pewnym zastrzeżeniem.
Otóż bez względu na datę złożenia wniosku o wydanie kolejnego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność osobę niepełnosprawną wlicza się do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych również w okresie do 3 miesięcy poprzedzających dzień przedstawienia pracodawcy kolejnego orzeczenia, jeżeli z treści tego orzeczenia wynika, że w tym okresie osoba ta była niepełnosprawna.
Elżbieta Krysiak
REKLAMA
REKLAMA