REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

REKLAMA

Ponad 160 pomysłów na biznes zgłoszono do rozpoczętego w Gliwicach projektu "Własna firma twoją drogą do sukcesu". Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe, doradcze i finansowe przy uruchamianiu własnego biznesu.

Szansę na udział w przedsięwzięciu ma jedynie co czwarty zgłoszony wniosek, a dofinansowanie do 37 tys. zł dostanie 20 najlepszych projektów.

REKLAMA

"Gdy w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy podobny projekt, wybraliśmy 30 uczestników z ponad 90 zgłoszeń. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe - na 40 miejsc mamy ponad czterokrotnie więcej wniosków" - powiedziała PAP Aleksandra Mateja z realizującego projekt Technoparku Gliwice.

REKLAMA

Lawina wniosków spowodowała, że zaplanowany pierwotnie do końca sierpnia nabór uczestników projektu zakończono przed czasem. Teraz rozpoczęła się formalna i merytoryczna ocena zgłoszonych wniosków. Jej efekty znane będą na przełomie sierpnia i września.

Projekt skierowany jest do kobiet, osób do 25 lat oraz powyżej 45 lat, spełniających dodatkowo kryteria szczegółowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze oraz pomoc przy przygotowaniu biznesplanu. 20 najlepszych otrzyma do 37 tys. zł - można przeznaczyć je zarówno na zakup środków trwałych czy promocję, jak i wykorzystać jako środki obrotowe.

Uczestnicy projektu mogą również liczyć na tzw. wsparcie pomostowe - będą wówczas przez pół roku otrzymywać pieniądze potrzebne na opłacenie rachunków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. kosztów wynajmu lokalu itp. W określonych przypadkach na wsparcie można liczyć także przez kolejne pół roku. Miesięcznie to kwota sięgająca nawet ponad 1,2 tys. zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Projekt jest otwarty zarówno dla osób pracujących, jak i nieaktywnych zawodowo. Warunkiem jest, by były zameldowane na Śląsku oraz przez rok przed przystąpieniem do projektu nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca października przyszłego roku z unijnych środków na wsparcie i promocję przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia, w ramach programu operacyjnego "Kapitał Ludzki". Szczegóły akcji można znaleźć na stronie projektu www.technofirma.pl.

W poprzednim podobnym projekcie wzięło udział 30 uczestników, wyłonionych spośród ponad 90 zgłoszeń. Dofinansowano 20 pomysłów na biznes. Wśród nich była firma zajmująca się technologią odzyskiwania energii z urządzeń chłodniczych, firma wyspecjalizowana w produkcji peletu (paliwo do elektrowni), spółka dostarczająca programy informatyczne dla szpitali, sklep ze zdrową żywnością, agencje reklamowe i agencja nieruchomości.

Realizujący projekt Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice to wspólne przedsięwzięcie miejscowego samorządu, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Politechniki Śląskiej. Ulokowały się tam m.in. innowacyjne firmy, korzystające z zaawansowanych technologii.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA