reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Od 9 września przedsiębiorcy będą mogli starać się o środki na inwestycje w przetwórstwie

Od 9 września przedsiębiorcy będą mogli starać się o środki na inwestycje w przetwórstwie

Od 12 sierpnia grupy producentów rolnych, a od 9 września przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie - poinformował w środę Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W pierwszej kolejności (czyli od 12 sierpnia do 8 września) wnioski będą przyjmowane tylko od grup producentów rolnych. Wnioski od innych grup czy osób zostaną automatycznie odrzucone. Przedsiębiorcy będą mogli starać się dofinansowanie dopiero od 9 września br.

Pomoc skierowana jest do mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm, a także przedsiębiorstw zatrudniających poniżej 750 pracowników lub których dochód nie przekracza 200 mln euro rocznie.

Kwota dofinansowania może wynieść od 100 tys. zł do 20 mln zł. Pieniądze wypłacane przez Agencję mogą pokryć od 25 do 50 proc. poniesionych przez przedsiębiorcę tzw. kosztów kwalifikowanych. Na najwyższe, 50 proc. dofinansowanie mogą liczyć właściciele mniejszych firm zajmujący się przetwórstwem roślin na cele energetyczne albo nabywający co najmniej 25 proc. produktów rolnych na podstawie umów zawartych z grupami producentów rolnych.

Pozostali mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie w wysokości 40 proc. Natomiast duże firmy otrzymają zwrot 25 proc. kosztów inwestycji.

Dotacja jest wypłacana po zrealizowaniu inwestycji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych; adiunkt w Kolegium Jagiellońskim - Toruńskiej Szkole Wyższej w Toruniu; ekspert w dziedzinach: postępowanie administracyjne, sądowoadministracyjne, egzekucyjne postępowanie administracyjne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama