REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Gdańsku powstaje Inkubator Przedsiębiorczości

REKLAMA

W połowie przyszłego roku ma rozpocząć działalność Gdański Inkubator Przedsiębiorczości "Starter". Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą otrzymają w nim pomoc administracyjną i finansową. Projekt przewiduje powstanie 6,5 tys. m2 powierzchni biurowej.

We wtorek w fundamenty budynku na gdańskim osiedlu Przymorze wmurowany został uroczyście akt erekcyjny, na którym swoje podpisy złożyli m.in. przedstawiciele władz miasta.

REKLAMA

Przemysław Rot z Urzędu Miasta w Gdańsku poinformował PAP, że ok. 60-70 proc. powierzchni (z 6,5 tys. m2 całkowitej powierzchni biurowej w inkubatorze) przeznaczone zostanie dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą. Oprócz wsparcia merytorycznego, firmy będą mogły korzystać z infrastruktury oraz lokali niezbędnych do prowadzenia działalności. Będą mogły liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwsze miesiące działalności.

Zakłada się, że w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości jednocześnie z pomocy będzie mogło korzystać około 70 nowych firm.

Z pozostałej powierzchni - wg korzystnych stawek - będą mogły korzystać firmy działające w określonym segmencie rynku krócej niż 2 lata. Inne firmy płacić będą za najem powierzchni według stawek rynkowych.

Przychody uzyskiwane z części komercyjnej służyć będą finansowaniu części inkubacyjnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powiedział podczas uroczystości, że jest to jedna z najważniejszych obecnie w mieście inwestycji w tzw. nową gospodarkę. Prezydent ma nadzieję, że dzięki inkubatorowi wzrośnie liczba absolwentów uczelni rozpoczynających działalność gospodarczą.

Powstający w Gdańsku Inkubator Przedsiębiorczości jest rozwinięciem funkcjonującego już od 2006 r. cyklicznego projektu "Biznes na Start", który organizuje specjalnie powołana przez miasto Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

Projekt "Biznes na Start" zapewnia finalistom konkursu (zameldowanym lub zamieszkałym w Gdańsku), chcącym otworzyć własne firmy, kompleksowe wsparcie w ramach tzw. wirtualnego inkubatora przedsiębiorczości. Otrzymywali m.in. indywidualne doradztwo w tworzeniu biznesplanu, pomoc mentora, czyli przedsiębiorcy posiadającego co najmniej kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, oraz bezpłatną ofertą szkoleniowo-doradczą. Od przyszłego roku finaliści będą mogli także korzystać z inkubatora.

REKLAMA

Prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Małgorzata Jasnoch powiedziała PAP, że coraz więcej osób jest zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności. Podkreśliła, że do każdej edycji konkursu "Biznes na start" zgłasza się cztery-pięć razy więcej chętnych niż jest miejsc. W ostatniej edycji najwięcej projektów dotyczyło rozpoczęcia działalności związanej z architekturą, informatyką oraz otwarcia przedszkoli i żłobków.

Zarządcą Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości "Starter" będzie Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości. Na realizację projektu miasto otrzymało dofinansowanie unijne w wysokości prawie 19 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to około 58 mln zł.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

REKLAMA

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

REKLAMA