REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

mBank - reklama kredytu dla nowych przedsiębiorców

Maciej Bednarek

REKLAMA

Kredyt na start w mBanku dostaną tylko osoby z pozytywną indywidualną historią kredytową. Uzyskanie 10 tys. zł jest mało realne.


REKLAMA

Kredytem do 10 tys. zł kusi mBank rozpoczynających działalność przedsiębiorców. I to skutecznie. Kiedy bank rozpoczął kampanię informacyjną, na forach internetowych zaczęły pojawiać się pytania, czy to rzeczywiście wychodzący naprzeciw oczekiwaniom młodych firm nowatorski produkt, czy kolejny sprytny chwyt marketingowy.

Kredyt w mBanku przyznawany jest na podstawie dotychczasowej historii kredytowej klienta.


- Jeżeli w Biurze Informacji Kredytowej nie ma na temat danej osoby żadnej pozytywnej informacji, to znaczy, że taka osoba jeszcze nigdy nie zaciągała kredytu i praktycznie pewne jest, że bank odmówi jego udzielenia - mówi Michał Macierzyński, analityk portalu Bankier.pl.

REKLAMA


Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że około 1/3 firm zamyka swoją działalność w pierwszym roku istnienia. Brak historii kredytowej jako klienta detalicznego i jako firmy sprawia, że żaden bank nie podejmie ryzyka utraty pieniędzy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Ale nawet jeżeli wnioskodawca posiada pozytywną historię kredytową, nie powinien się łudzić, że na start dostanie eksponowane w reklamie 10 tys. zł. Wysokość kredytu przyznanego przez mBank zależeć będzie przede wszystkim od jakości naszej dotychczasowej historii kredytowej, jak również od innych elementów - wieku czy obszaru planowanej działalności. Można więc stwierdzić, że maksymalna stawka kredytu jest dostępna tylko dla nielicznych klientów.


- Prawdą jest natomiast, że bank nie pobiera dodatkowych prowizji, co jest standardem w innych instytucjach. Dodatkową korzyścią założenia konta w mBanku jest darmowe prowadzenie rachunku. W konkurencyjnych instytucjach jest to średnio około 15 zł. Podsumowując jednak całą reklamę, należy zauważyć, że główny przekaz, jakim jest limit kredytowy do 10 tys. zł, jest mało realny dla większości młodych przedsiębiorców - podkreśla Michał Macierzyński.

REKLAMA


Podobny produkt ma w ofercie MultiBank. Kredyt dla nowych przedsiębiorców proponuje Kredyt Bank, Bank BPH oraz ING Bank Śląski w formie kredytu na karcie kredytowej. W przypadku ofert konkurencyjnych do mBanku mowa jest o wyższych kwotach - nawet do 30 tys. zł w Banku BPH, jednak wiąże się to z zapłaceniem prowizji od 1,5 proc. i posiadaniem zabezpieczeń, co może być problemem dla nowej firmy.


W przypadku Kredyt Banku chodzi o 15 tys. zł, jednak i tutaj bank wymaga zabezpieczeń (cywilnych lub na aktywach finansowych). Z kolei karta kredytowa ING Banku to, po pierwsze, dość droga forma kredytowania, a po drugie, wysokość kredytu do 3 tys. zł może nie być satysfakcjonująca. Tu też klient musi mieć odpowiednią historię kredytową w BIK.

Warto dodać, że w większości konkurencyjnych instytucji, kredyt firmowy dostępny jest dopiero po co najmniej sześciu miesiącach prowadzenia działalności.


Kredyty dla firm rozpoczynających działalność

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Maciej Bednarek

maciej.bednarek@infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA