REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nagrody dla rzetelnych i wiarygodnych

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Najbardziej rzetelne i wiarygodne małe i średnie firmy z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego zostały wyróżnione w szóstej edycji regionalnej konkursu Wielka Mała Firma. Uroczystość odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Ranking przygotowywany jest przez Gazetę Prawną we współpracy z Grupą PZU i wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet. Laureaci otrzymali tytuł Wielka Mała Firma oraz Złote, Srebrne i Brązowe Statuetki. Kilkadziesiąt firm dostało wyróżnienia i certyfikaty. W listopadzie najlepsi z najlepszych z całej Polski otrzymają Platynowe Statuetki.

– Świat zdominowany jest przez firmy duże, gigantów, które rzucają się w oczy, choć najczęściej to te małe i średnie są najbardziej efektywne – powiedział Jacek Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA

O trudnym wybijaniu się ponad przeciętność w gąszczu niezrozumiałych przepisów i podatków mówił Krzysztof Bień, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej.

REKLAMA

Jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o solidności firm względem klientów i dostawców jest czas ich obecności na rynku. Jego wprowadzenie eliminuje z rywalizacji dużą część potencjalnych podmiotów gospodarczych, które wkrótce mogą ogłosić upadłość lub po prostu wycofać się z rynku. Inne kryteria określające solidność firm to wywiązywanie się na bieżąco ze zobowiązań podatkowych oraz wobec kontrahentów.

W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Jacek Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości, Krzysztof Modliński, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Amelia Pakosz, zastępca burmistrza gminy Barlinek, Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Bogumił Rogowski prezydent Kapituły Business Club Szczecin, Jacek Jasiewicz, dyrektor organizacyjny Business Club w Szczecinie, Janusz Gawroński, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Rafał Grodzicki, dyrektor ds. małych i średnich Przedsiębiorstw Grupy PZU, Marcin Marszałek, Regional Manager Dun&Bradstreet Poland, Wirginia Kielek, dyrektor sprzedaży Oddziału Okręgowego PZU w Szczecinie, Arkadiusz Szopieraj, dyrektor Oddziału PZU Życie w Szczecinie, Krzysztof Bień, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej.

Patronat nad rankingiem sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

KALENDARIUM KONKURSU

Dotychczas w ramach konkursu Wielka Mała Firma odbyły się gale regionalne:

• 29 marca – laureatami zostało 21 firm z wojewodztw lubelskiego i podkarpackiego
• 27 kwietnia – laureatami zostały 23 firmy z wojewodztw małopolskiego i świętokrzyskiego
• 23 maja – laureatami zostało 26 firm z wojewodztw mazowieckiego i podlaskiego
• 31 maja – laureatami zostały 22 firmy z wojewodztw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego
• 22 czerwca – laureatami zostały 34 firmy z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego
• 27 czerwca – laureatami zostało 13 firm z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego

Planowane

• We wrześniu odbędzie się gala obejmująca województwa dolnośląskie i łódzkie
• W październiku odbędzie się gala obejmująca województwa opolskie i śląskie.
• W listopadzie, w Warszawie odbędzie się gala centralna, podczas której zostaną wyłonieni laureaci na szczeblu ogólnopolskim.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

REKLAMA

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

REKLAMA