REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nagrody dla rzetelnych i wiarygodnych

REKLAMA

Najbardziej rzetelne i wiarygodne małe i średnie firmy z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego zostały wyróżnione w szóstej edycji regionalnej konkursu Wielka Mała Firma. Uroczystość odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Ranking przygotowywany jest przez Gazetę Prawną we współpracy z Grupą PZU i wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet. Laureaci otrzymali tytuł Wielka Mała Firma oraz Złote, Srebrne i Brązowe Statuetki. Kilkadziesiąt firm dostało wyróżnienia i certyfikaty. W listopadzie najlepsi z najlepszych z całej Polski otrzymają Platynowe Statuetki.

– Świat zdominowany jest przez firmy duże, gigantów, które rzucają się w oczy, choć najczęściej to te małe i średnie są najbardziej efektywne – powiedział Jacek Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA

O trudnym wybijaniu się ponad przeciętność w gąszczu niezrozumiałych przepisów i podatków mówił Krzysztof Bień, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej.

REKLAMA

Jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o solidności firm względem klientów i dostawców jest czas ich obecności na rynku. Jego wprowadzenie eliminuje z rywalizacji dużą część potencjalnych podmiotów gospodarczych, które wkrótce mogą ogłosić upadłość lub po prostu wycofać się z rynku. Inne kryteria określające solidność firm to wywiązywanie się na bieżąco ze zobowiązań podatkowych oraz wobec kontrahentów.

W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Jacek Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości, Krzysztof Modliński, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Amelia Pakosz, zastępca burmistrza gminy Barlinek, Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, Bogumił Rogowski prezydent Kapituły Business Club Szczecin, Jacek Jasiewicz, dyrektor organizacyjny Business Club w Szczecinie, Janusz Gawroński, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Rafał Grodzicki, dyrektor ds. małych i średnich Przedsiębiorstw Grupy PZU, Marcin Marszałek, Regional Manager Dun&Bradstreet Poland, Wirginia Kielek, dyrektor sprzedaży Oddziału Okręgowego PZU w Szczecinie, Arkadiusz Szopieraj, dyrektor Oddziału PZU Życie w Szczecinie, Krzysztof Bień, zastępca redaktora naczelnego Gazety Prawnej.

Patronat nad rankingiem sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

KALENDARIUM KONKURSU

Dotychczas w ramach konkursu Wielka Mała Firma odbyły się gale regionalne:

• 29 marca – laureatami zostało 21 firm z wojewodztw lubelskiego i podkarpackiego
• 27 kwietnia – laureatami zostały 23 firmy z wojewodztw małopolskiego i świętokrzyskiego
• 23 maja – laureatami zostało 26 firm z wojewodztw mazowieckiego i podlaskiego
• 31 maja – laureatami zostały 22 firmy z wojewodztw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego
• 22 czerwca – laureatami zostały 34 firmy z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego
• 27 czerwca – laureatami zostało 13 firm z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego

Planowane

• We wrześniu odbędzie się gala obejmująca województwa dolnośląskie i łódzkie
• W październiku odbędzie się gala obejmująca województwa opolskie i śląskie.
• W listopadzie, w Warszawie odbędzie się gala centralna, podczas której zostaną wyłonieni laureaci na szczeblu ogólnopolskim.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA