REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty minimalnie mocniejszy, rentowność w górę

REKLAMA

Złoty w piątek rano nieznacznie się umocnił, dealerzy w dalszej części dnia nie wykluczają umocnienia. Tymczasem na rynku długu rentowność ponownie wzrosła.

Około godziny 9.20 euro wyceniano na 3,9415 zł wobec 3,9485 zł w czwartek wieczorem i 3,9495 zł rano. Dolara wyceniano na 3,0770 zł wobec 3,0845 zł i 3,09 zł.

REKLAMA

Na rynku międzynarodowym kurs euro/dolara ukształtował się na poziomie 1,2810 wobec 1,2807 w czwartek wieczorem.

"Rynek się jeszcze na dobre nie otworzył, na razie widać delikatną tendencję do umocnienia" - powiedział Krzysztof Rup, delaer PKO BP.

"W ciągu dnia powinniśmy się poruszać w okolicach 3,94-3,95 do euro. Dane o produkcji raczej nie powinny wpłynąć znacząco na złotego" - dodał Rup.

GUS poda dane w piątek o godzinie 14.00 - ekonomiści ankietowani przez PAP oceniają, że produkcja przemysłowa w kwietniu w ujęciu dwunastomiesięcznym wzrosła o 10 proc., po notowanym w marcu wzroście o 16,4 proc. rdr.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ciągle na rynkach wschodzących panuje niepewność, która była skutkiem ostatniego osłabienia złotego.

"Patrząc jednak na działania banków zagranicznych nie wykluczałbym możliwości umocnienia złotego późnym popołudniem o dwa, może nawet trzy grosze" - ocenił Rup.

Na rynku długu rentowność nieznacznie wzrosła.

"Nadal mamy słabe nastroje związane z niepewną sytuacją w Turcji co przekłada się na sytuację na emerging markets. Prawdopodobnie potrwa to do przynajmniej poniedziałku, kiedy w sprawie Turcji głos zabierze Międzynarodowy Fundusz Walutowy" - powiedział Paweł Kielak, analityk ABN Amro.

Jego zdaniem popołudniowe dane pozostaną w cieniu wydarzeń zagranicznych.

"Na pewno nie będą miały takiego wpływu na rynek, jak w sytuacji względnego spokoju na rynkach wschodzących" - powiedział Kielak.

Około godz. 9.20 dochodowość obligacji dwuletnich wyniosła 4,52 proc. wobec 4,46 proc. w czwartek wieczorem i 4,56 proc. w czwartek rano. W przypadku obligacji pięcioletnich było to 5,12 proc. wobec odpowiednio 5,09 proc. i 5,12 proc., natomiast dziesięcioletnich - 5,39 proc. wobec odpowiednio 5,36 proc. i 5,38 proc.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA