| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje słabsze, rynek patrzy na polityków

Złoty i obligacje słabsze, rynek patrzy na polityków

Złoty i obligacje osłabły w środę rano na fali pogorszenia nastrojów w regionie. Rynek czeka na debatę sejmową w sprawie powołania bankowej komisji śledczej i dane makro, które GUS opublikuje w czwartek.

Około godziny 9.05 za euro płacono 3,9130 zł za euro wobec 3,9090 zł na zamknięciu we wtorek. Dolara wyceniano na 3,2350 zł w porównaniu do 3,2300 zł."Złoty otworzył się słabiej. Ten trend może potrwać jeszcze przez kilka godzin, jednak w drugiej części dnia nasza waluta może się umacniać" - powiedział Marek Rogalski z TMS. Jego zdaniem kluczowe dla rozwoju sytuacji na rynku w najbliższych dniach informacje w czwartek poda GUS.Urząd przedstawi informacje o sprzedaży detalicznej i bezrobociu w lutym. Zgodnie z ankietą PAP, sprzedaż detaliczna w lutym rdr wzrosła średnio o 9,2 proc. wobec 8,6 proc. w styczniu, a mdm spadła o 3,6 proc. wobec spadku o 26,3 proc. w styczniu.Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie w lutym pozostało na poziomie 18 proc., czyli takim, jak w styczniu. W lutym 2005 roku bezrobocie wynosiło 19,4 proc.Według Rogalskiego w najbliższych dniach polityka będzie miała dla złotego drugorzędne znaczenie, bo prawdopodobnie wniosek o samorozwiązaniu Sejmu będzie głosowany dopiero na początku kwietnia.Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia", że złożenia wniosku można spodziewać się jeszcze w tym tygodniu. Polityka może mieć jednak wpływ na rynek, bo już w środę wieczorem Sejm przeprowadzi debatę nad powołaniem komisji śledczej do zbadania przekształceń własnościowych w sektorze bankowym i działań NBP oraz KNB w ciągu ostatnich 17 lat."Mamy na rynku długu w środę przetarg 10-letnich obligacji niemieckich, który może mieć wpływ na rynki bazowe - a więc pośrednio także na nasz - oraz przetarg zamiany, który jednak będzie miał mniejsze znaczenie. Oprócz tego rynek będzie bacznie obserwował wydarzenia związane z powołaniem komisji" - powiedział Piotr Kołuda z Banku BPH.W środę resort finansów zorganizuje przetarg zamiany, na którym zaoferuje do odkupu obligacje OK0406,PS0506 i OK0806 za łącznie 20,8 mld zł i będzie chciał w zamian sprzedać obligacje PS0511."Na otwarciu mamy spadek cen. Przyczyna to przede wszystkim osłabienie złotego i ogólne pogorszenie sentymentu na rynkach wschodzących" - dodał Kołuda.Rentowność dwuletnich obligacji OK0408 około godz. 9.10 wyniosła 4,17 proc. wobec 4,14 proc. we wtorek na zamknięciu, pięciolatek DS1110 4,68 proc. względem 4,67 proc., a dziesięciolatek 4,86 proc. w porównaniu do 4,81 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK