REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na rynek złotego i obligacji powracają inwestorzy zagraniczni

REKLAMA

Na rynek złotego i obligacji powracają inwestorzy zagraniczni. Teoretycznie złoty powinien się umacniać, choć wydarzenia polityczne utrudniają mu ruch w górę - ocenia rynek.
Na rynku międzybankowym po południu za euro gracze płacili 3,8730 zł wobec 3,8770 zł rano oraz 3,8805 na środowym zamknięciu. Dolar zaś potaniał do 3,1980 zł względem 3,2140 zł rano i 3,2212 zł. Jego kurs względem euro na rynku światowym spadł do 1,2125 z 1,2070 przed publikacją danych o inflacji i bezrobociu.

Amerykański Departament Pracy podał po południu, że ceny konsumpcyjne w USA w lutym wzrosły o 0,1 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, a rdr wzrosły o 3,6 proc. Był to wynik poniżej oczekiwań rynkowych, co spowodowało spadek wartości dolara.

"Dane o inflacji w USA były poniżej oczekiwań rynku, co przełożyło się na umocnienie złotego w okolice 3,20 zł za dolara" - powiedział Marek Rogalski z TMS. Dodał, że do końca dnia złoty powinien poruszać się w przedziale 3,87-3,89 zł za euro oraz wokół 3,20 zł za dolara. "Dane z USA powinny spowodować wzrost wartości walut naszego regionu, ale na rynku polskim polityka może temu przeszkodzić. Te dwa elementy znoszą się" - powiedział Rogalski.

Zdaniem analityków Pekao SA wydarzenia krajowe pozostają na drugim planie, a rynek koncentruje się na sytuacji na świecie. "Czynniki krajowe wciąż pozostają na drugim planie, a złoty pozostaje pod wpływem tendencji globalnych, które determinują siłę popytu na aktywa na rynkach wschodzących i w naszym regionie" - napisali w komentarzu.

Ich zdaniem jednak informacje z rynków wschodzących nie są jednoznaczne. "Podczas wczorajszej sesji lekko na wartości zyskał brazylijski real czy turecka lira, osłabiła się natomiast meksykańska peseta. W regionie umocniły się złoty i forint, stabilne natomiast były korona czeska i słowacka" - podsumowują analitycy Pekao SA. Dodają, że obecnie "rynki wschodzące i region znajdują się w fazie konsolidacji i taka sytuacja będzie sprzyjała konsolidacji złotego w przedziale 3,83-3,90".

Dochodowość papierów dwuletnich OK0408 wynosiła w czwartek o 15.00 4,07 proc. wobec 4,06 proc. rano i 4,08 proc. w środę wieczorem, pięciolatek DS1110 4,52 proc. odpowiednio do 4,49 proc. z 4,53 proc., zaś dziesięciolatek DS1015 4,72 proc. do 4,70 proc. z 4,75 proc.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA