REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

MBA za 1600 zł

REKLAMA

Około 10 tys. pracowników polskich przedsiębiorców będzie mogło kształcić się na dofinansowanych studiach podyplomowych na 15 polskich uczelniach. Zatrudnieni w małych i średnich firmach zapłacą za studia średnio 800 zł, a pracownicy dużych przedsiębiorstw - 1600 zł.
Pierwsza edycja otwartych studiów podyplomowych ma ruszyć na przełomie stycznia i lutego. Kształcenie w ramach dofinansowywanego z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu „Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw” prowadzić będzie 15 uczelni państwowych i prywatnych, na 152 kierunkach pogrupowanych w najbardziej interesujących przedsiębiorców 9 obszarach tematycznych, m.in. MBA, rachunkowość i finanse, zarządzanie, zasoby ludzkie. Oferta jest skierowana do wszystkich rodzajów przedsiębiorstw, które będą mogły wysyłać zainteresowanych pracowników na studia.

Nie będzie prowadzona żadna selekcja wstępna – w projekcie nie mogą uczestniczyć jedynie firmy w likwidacji, pod zarządem komisarycznym lub w toku postępowania naprawczego lub upadłościowego. Wysokość dofinansowania nauki zależy od wielkości firmy – w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw wynosi 80 proc., a w dużych firmach – 60 proc. Przedstawiciele uczelni biorących udział w projekcie szacują, że w rezultacie za całe studia pracownicy sektora MSP zapłacą ok. 800 zł, a większych firm – ok. 1600 zł, podczas gdy za niedotowane kształcenie musieliby zapłacić ok. 5 tys zł.

– To pozwoli przełamać istniejącą barierą finansową i zmieni rynek studiów podyplomowych, które staną się dużo tańsze – uważa dr Lesław Piecuch, szefujący utworzonemu przez uczelnie Konsorcjum. Podpisało ono wartą 60 mln zł umowę, w której dofinansowanie wynosi 41 mln zł.

– To największy projekt szkoleniowy realizowany w Polsce, ze względu na wyrafinowaną ofertę studiów wpisujący się w europejską strategię zatrudnienia – oceniała przedsięwzięcie minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.
Wnioski przedsiębiorców mają przyjmować uczelnie – po nowym roku zapowiadają akcję informacyjną w regionach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.edp.org.pl.

Gdzie studiować na dotowanych studiach
•  Akademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego w Katowicach,
•  Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie,
•  Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie,
•  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu
•  Politechnika Gdańska,
•  Politechnika Wrocławska,
•  Politechnika Łódzka,
•  Uniwersytet Szczeciński,
•  Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni,
•  Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Przemyślu,
•  Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach,
•  Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu,
•  Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie,
•  Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie,
•  Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu.

Magdalena Wojtuch


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA