reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty kontynuuje umocnienie, rynek długu stabilny

Złoty kontynuuje umocnienie, rynek długu stabilny

Podczas środowych kwotowań złoty umacnia się wobec euro i dolara. Analitycy zwracają uwagę na optymizm inwestorów nie tylko w Polsce, ale w całym regionie.

Rentowność papierów nie różni się znacząco od poziomów notowanych podczas otwarcia. W środę około 13.45 za euro płacono 3,9440 zł w porównaniu do 3,96 zł rano i wobec 3,97 zł we wtorek na zamknięciu, a dolara wyceniano na 3,3490 zł względem 3,3470 zł na otwarciu i wobec 3,3870 zł we wtorek. Za euro płacono 1,1780 dolara wobec 1,1830 rano i 1,1750 we wtorek na zamknięciu."Rynki są mocne, pozytywnie jest w całym regionie. Optymizm panuje na Węgrzech, gdzie umocnił się forint, a także na rynkach wschodzących" - powiedział Tomasz Zdyb z Pekao SA.Rynek papierów dłużnych w środę pozostawał na stabilnym poziomie. Zdaniem dilerów, jest popyt na polskie papiery, silne są także rynki bazowe, co dobrze wpływa na polski rynek, jednak skala umocnienia jest mniejsza niż w przypadku złotego.W środę około 13.50 dochodowość dwuletnich papierów dłużnych wynosiła, podobnie jak na otwarciu, 4,74 proc. wobec 4,79 proc. we wtorek, pięcioletnich 5,20 proc. w porównaniu do 5,13 proc. rano i wobec 5,19 proc. we wtorek, a dziesięcioletnich wynosiła 5,30 proc. względem 5,32 proc. i 5,35 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama