| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PMI polskiej gospodarki wzrósł we wrześniu

PMI polskiej gospodarki wzrósł we wrześniu

Wskaźnik ABN AMRO Polska PMI, który jest sumarycznym miernikiem kondycji sektora przemysłowego, wzrósł we wrześniu do 51,8 z 51,0 w sierpniu - podał badający koniunkturę.

Wyniki indeksu znajdujące się powyżej wartości 50,0 oznaczają poprawę lub wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast poniżej 50,0 oznaczają pogorszenie lub spadek."Opublikowane dzisiaj dane z najnowszego badania wskazują, że kondycja sektora przemysłowego polskiej gospodarki poprawiła się we wrześniu po raz czwarty z rzędu. Wskaźnik ABN AMRO Polska PMI, który jest sumarycznym miernikiem kondycji sektora przemysłowego, zarejestrował we wrześniu wartość 51.8, sygnalizując najwyższy, jak dotąd, wzrost w tym roku" - napisano w komentarzu."Wrześniowe wyniki PMI potwierdzają naszą opinię, że działalność gospodarcza w Polsce poprawia się w dość umiarkowanym tempie. Jest to podkreślone spadkiem zapasów wyrobów gotowych oraz zakupów. Wzrost cen kosztów produkcji odzwierciedla wyższe ceny paliw, ponieważ wzrost ten nie wpłynął na ceny wyrobów gotowych, ogólna inflacja pozostaje jednak nieznaczna. Ponadto w naszej opinii polityka monetarna prowadzona przez Radę Polityki Pieniężnej pozostanie niezmieniona" - napisali ekonomiści ABN Amro w komentarzu.We wrześniu produkcja w sektorze wzrosła po raz piąty z rzędu, osiągając najwyższy poziom od grudnia 2004 roku. Liczba nowych zleceń wzrosła czwarty miesiąc z rzędu. Tempo wzrostu nabrało prędkości porównywalnej z tempem obserwowanym w lipcu - najwyższym jak dotąd w tym roku. Dane wskazują szybszy wzrost liczby zamówień eksportowych w tym miesiącu, choć nie osiągnęły one poziomu zamówień krajowych, nadal nieznacznie wyższego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK