REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Znacjonalizują sprywatyzowane

REKLAMA

Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział w Opolu, że jeśli instalacje przesyłowe gazu zostaną sprywatyzowane przed wyborami, to przyszły rząd przeprowadzi ich nacjonalizację, a jeśli pociągnie to za sobą konieczność wypłaty odszkodowań, to pozwie do sądu autorów decyzji prywatyzacyjnych.
"Jeśli rzeczywiście, jak zaplanowali pan Marek Belka i pan Jacek Socha, na dwa dni przed wyborami instalacje przesyłowe (gazu) zostaną oddane w ręce firm prywatnych, z możliwością dostania się w ręce koncernów o wrogiej polityce wobec Polski, to na podstawie konstytucji zaryzykujemy nacjonalizację" - powiedział Rokita na konferencji prasowej.

Podkreślił, że jeśli na skutek tej decyzji trzeba będzie zapłacić jakieś odszkodowania, to nowy rząd pozwie do sądu tych, którzy podejmowali decyzje o prywatyzacji.

"Następny rząd pozwie ich do sądów cywilnych o to, żeby nie podatnik, tylko oni z własnej kieszeni, płacili odszkodowania. Mówię to po to, żeby nikt nie był zaskoczony skutkami swoich decyzji" - zapowiedział.

Rokita przyjechał do Opola, by wesprzeć kampanie jednego z kandydatów PO do Sejmu. Konferencję prasową zorganizowano na skwerze "Solidarności", w miejscu, gdzie kiedyś stał budynek, w którym była pierwsza siedziba Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Opolu.

"Mam poczucie, że potrzebujemy ideowego powrotu do korzeni "Solidarności", że lekceważenie dziedzictwa "Solidarności" jest jedną z przyczyn naszych porażek. Polska wyrosła, jak na kamieniu węgielnym, na "Solidarności" i Lechu Wałęsie" - mówił.

Zdaniem Rokity, odnowienie tradycji i przemyślenie na nowo tego, co to dziedzictwo znaczy i może dziś znaczyć w Polsce, jest zobowiązaniem.

"Nie ma "Solidarności", jeśli nie zdecydujemy się wspomóc najbiedniejszych, jeśli ciągle jedynym bohaterem transformacji ustrojowej będzie "cwaniak", ktoś, kto szwindlem i sposobem, doszedł do majątku. Takie postacie muszą przestać być wzorami i modelami dla młodych ludzi" - ocenił.

Zdaniem Rokity, wybory parlamentarne będą przełomowym momentem dla polskiej świadomości. "25 września umrze "cwaniak" jako bohater narodowy. To także jest cel naszej polityki po wyborach" - dodał.

Mówiąc o najważniejszych celach przyszłego rządu Rokita zapowiedział, że pierwszym będzie przywrócenie uczciwości w życiu publicznym.

"Jeśli nie damy przykładu radykalnej bezinteresowności w życiu publicznym, jeśli nie zniesiemy przywilejów władzy i nie pociągniemy do odpowiedzialności sprawców zła w Polsce ostatnich lat, to znaczy, że nic nie jesteśmy warci" - oświadczył.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA