reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mandelson apeluje o odblokowanie tekstyliów

Mandelson apeluje o odblokowanie tekstyliów

Unijny komisarz ds.handlu, Peter Mandelson zwrócił się we wtorek do państw Unii Europejskiej o odblokowanie zalegających w składach celnych krajów UE, legalnie sprowadzonych przez europejskich handlowców milionów sztuk chińskich tekstyliów.

Mandelson we wtorek wypowiadał się przed komisją ds. handlu zagranicznego Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł, że utrzymanie obecnego stanu rzeczy prowadzić będzie jesienią do niedoborów towarów tekstylnych na rynku, a także do wzrostu ich cen w Europie. Według unijnego komisarza, konsekwencje ekonomiczne (blokady) szczególnie dotkną małe i średnie przedsiębiorstwa."Koszty odrzucenia moich propozycji będą musieli pokryć konsumenci" - zaznaczył dodając też, że w takiej sytuacji może załamać się także wynegocjowane przed dwoma miesiącami porozumienie unijno-chińskie.Mandelson już w poniedziałek - po powrocie delegacji UE z rozmów w Pekinie, które nie rozwiązały sporu - zapowiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że zalegające w składach chińskie towary zostaną odblokowane."Nie mogę pozwolić, by detaliści i handlowcy zostali ukarani" - oświadczył, zapowiadając, że chińskie tekstylia sprowadzone legalnie do UE, przed wejściem w życie 12 lipca porozumienia o kwotach, zostaną uwolnione.Mandelson jeszcze w poniedziałek miał przedstawić krajom członkowskim UE szczegóły swojej propozycji odblokowania tekstyliów. Mandelsonowi trudno będzie jednak uzyskać na nie zgodę nie tylko Chin, ale także wszystkich krajów członkowskich (potrzebna kwalifikowana większość głosów).Zatrzymanie chińskich towarów w magazynach celnych podzieliło bowiem kraje "25". Cztery z nich - Niemcy, Holandia, Dania i Szwecja - zaapelowały o zniesienie limitów. Tymczasem inne - jak Francja, Hiszpania, Włochy, Portugalia oraz Polska - domagają się większych restrykcji i ochrony własnej produkcji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama