reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny, rentowność obligacji spadła

Złoty stabilny, rentowność obligacji spadła

Na piątkowej sesji kurs złotego nie ulega większym wahaniom. Dane z amerykańskiego rynku pracy, choć lepsze od oczekiwań, nie miały dużego wpływu na kursy walut.

W piątek około 15.00 za euro płacono 4,0750 zł wobec 4,07 zł na zamknięciu w czwartek, a za dolara 3,2980 zł wobec 3,2970 zł."Rynek jest w wyraźnej konsolidacji, a pasmo wahań, w którym porusza się złoty, jest bardzo wąskie, nie przekracza jednego grosza" - powiedział Andrzej Dziewięcki z Capital Management. Dziewięcki dodał, że dane z amerykańskiego rynku pracy, chociaż lepsze od oczekiwanych, nie wywarły dużego wpływu na notowania euro w stosunku do dolara.Dolar wprawdzie zyskał na wartości, ale jest to umocnienie nieznaczne. Amerykański Departament Pracy podał, że stopa bezrobocia w USA w lipcu wyniosła 5,0 proc. W lipcu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 207.000, podczas gdy w czerwcu wzrosła po korekcie o 166.000.Analitycy spodziewali się w lipcu stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,0 proc. i wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 180.000. Ceny długu kształtowane są przede wszystkim przez sytuację na rynkach bazowych.Po ogłoszeniu danych z rynku pracy w USA wzrosła rentowność obligacji w stosunku do piątkowego otwarcia. W stosunku do poziomów rentowności notowanych w czwartek wieczorem obserwuje się jednak niewielki wzrost cen."Najważniejszym wydarzeniem były dane z USA dotyczące ilości nowych miejsc pracy stworzonych w gospodarce. Te dane były wyższe od oczekiwanych. Po ich ogłoszeniu obligacje na rynkach bazowych straciły na wartości i podążyły za nimi polskie obligacje. Trzeba natomiast przyznać, że papiery straciły niewiele" - ocenia Marek Kaczor z PKO BP.Rentowność papierów dwuletnich w piątek około 15.00 wynosiła 4,65 proc. wobec 4,68 proc. na czwartkowym zamknięciu, pięcioletnich 4,89 proc. wobec 4,91 proc., a dziesięcioletnich 4,91 proc. wobec 4,92 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama