reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Niemcy nie otworzą wcześniej rynku pracy

Niemcy nie otworzą wcześniej rynku pracy

Mimo że otwarcie przez Wielką Brytanię, Irlandię i Szwecję rynków pracy dla pracowników z nowych państw członkowskich przyniosło tak dobre efekty dla gospodarek tych krajów, nie należy oczekiwać wcześniejszego otwarcia niemieckiego rynku pracy - zapewnił uczestników konferencji poświęconej konsekwencjom rozszerzenia Unii Europejskiej dla rynków pracy i migracji w Europie Stephan Raabe, dyrektor Fundacji Konrada Adenauera.

Niemcy mają zbyt duże trudności na wewnętrznym rynku pracy, by otwierać go teraz na pracowników z nowych krajów UE. Szacuje się, że obecnie w Niemczech jest blisko 6 mln osób pozostających bez pracy, a stopa bezrobocia wynosi tam około 11 proc.

W Wielkiej Brytanii tymczasem bezrobocie nie przekracza 5 proc. Według przedstawiciela Ambasady Brytyjskiej w Polsce, pracownicy z nowych państw UE, od maja do grudnia ub.r., przyczynili się do zwiększenia dochodu gospodarki brytyjskiej o 3 mld zł. Polski udział w zwiększaniu brytyjskiego PKB szacowany jest na 200 mln funtów.

Nie sprawdziły się także czarne scenariusze dotyczące „turystyki socjalnej”.

Wnioski o zasiłki socjalne złożyło mniej niż 1 proc. obywateli z nowych państw Wspólnoty. Do otrzymania pomocy kwalifikowało się tylko 16 osób z tych krajów.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama