| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Vodafone i TDC chcą kupić 46 proc. Polkomtela

Vodafone i TDC chcą kupić 46 proc. Polkomtela

Brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w Ministerstwie Skarbu Państwa ofertę odkupienia od polskich akcjonariuszy 46 proc. akcji Polkomtela za 8,7 mld zł - podał poniedziałkowy "Puls Biznesu", powołując się na nieoficjalne informacje.

Propozycja przewiduje odkupienie przez Vodafone i TDC dwóch pakietów liczących maksymalnie po 22,89 proc. akcji Polkomtela. To zwiększyłoby łączny udział tych firm w kapitale Polkomtela do 85 proc."Wstępna oferta opiewa na 3,479 mld zł za każdy z pakietów, co oznacza wycenę operatora na poziomie 15 mld zł" - napisał "Puls Biznesu".Według gazety, kwota ta miałaby być powiększona o 25-proc. premię dla sprzedających za oddanie kontroli nad spółką."Łącznie za dwa niespełna 23-proc. pakiety Vodafone i TDC oferują więc blisko 8,7 mld zł" - napisał "Puls Biznesu". Reszta akcji Polkomtela, należąca obecnie do polskich akcjonariuszy, mogłaby zostać sprzedana w ofercie publicznej.Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu", jeśli polscy akcjonariusze Polkomtela zgodzą się na warunki Vodafone i TDC, to do transakcji mogłoby dojść szybko, a zachodni partnerzy chcą podpisać list intencyjny jeszcze w lipcu. KGHM, PKN Orlen, TDC A/S i Vodafone mają po 19,61 proc. akcji Polkomtela, a PSE 16 proc. Akcjonariuszem Polkomtela jest także Węglokoks, który ma 4 proc. jego akcji.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK